1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бивши

Дискусија во 'Сингл' започната од in.love.girl, 14 јули 2011.

  1. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Со едниот имаме супер контакт, а со другите двајца само едно здраво и тоа ако сум расположена да им речам ако не` не. Море и тоа им е ногу. :D
     
    На LudaMarita му/ѝ се допаѓа ова.
  2. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Со еден од нив зборувам, кога ќе се сретнеме имаме најкоректен однос (но сепак не сме во постојан контакт), а со некои од нив воопшто не зборувам.
     
  3. MissSpark

    MissSpark Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    1.287
    Пол:
    Женски
    Не контактирам со бившите. Цврсто стојам на тоа дека е залудно да се гради пријателство, што порано било повеќе од пријателство. Исто така и практикувам да не чекорам наназад, затоа што се губи неизвесноста, а јас повеќе сакам возбудлива и незнајна иднина.
     
    На miljkovic му/ѝ се допаѓа ова.
  4. LudaMarita

    LudaMarita Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Е јас секогаш имам проблем после прекинот на врската со бившиот дечко. Без разлика дали јас сум ја прекинала или тој ја прекинал врската , јас страдам. Немам поим како да не бидам толку сентиментална. Едноставно тоа сум јас :( ... А последниот бивши дечко е една гоооооолема приказна...Никој, ама никој не заслужува таков, тој е едно прикриено створење што тешко кој може да претпоставе колку лошотилак се крие зад таа фина фаца !!! Уште ми пишува, секојдневно, уште ме повредува навредува провоцира а јас за жал сум глупава гуска што уште му го дозволувам тоа. А кога ке му се спротиставам, пагаат закани, или навреди во стилот : знаев јас дека ти се гледаш со женети мажи, ти фрлаат ли по некое евро и слично. А после него помина скоро година дена и имаше само 1 !!! Болно искуство, отворајте си ги очите, ако уште на почеток го преценете дека е тежок карактер, бегајте !
     
  5. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    зависи со кој како сум ја завршила врската....Пример со овај последниов му викам ќе си останиме другари, као нема потреба утре по пат кога ќе се сретнеме ни здраво да не си речиме, и прифати демек и после то ми пишеше пораки да се смириме и од ко му реков нејќам здраво по пат не ми вели....свашта
    а другиот пред него што го имав, со него бев едно 2 години заедно сега во недела се жени и ќе му играм на свадба, од што останавме толку добри другари :D
     
    На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Само со првиот сум отерана у три лепе, ама тоа дека се покажа малку како нестабилна личност. Пробувам да сум фина со сите, па така и со бившите, ама само под услов веќе да нема чувства.

    Ако има, најдобро е игнор, дур не ги снема. Потоа на раат може здраво да се каже по улица.
     
  7. Irreplaceable.xD

    Irreplaceable.xD Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    67
    Ти бивши постојано се мотаат во сите теми :)
    Да ви кажам право со тие што ме повредиле ( малку се, повеќе јас нив ги повредувам :$) несакам очи да им видам!
    Тие што сме раскинале со стилот ’’Не иде веќе.. ’’ сеуште сум си во контакт со нив, онака здраво како си шо праиш :)
     
  8. maci95

    maci95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    18
    со едниот бев на здраво се до пред неколку дека кога го отерав у пм бидејќи ми се мешаше во се!
    а со другиот сме онака.. :) краток муабет, шо праиш како си.. да не е без ич :D
     
  9. Dulceee

    Dulceee Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    900
    Допаѓања:
    1.960
    Пол:
    Женски
    Само со еден не комуницирам, со другите сум сосема океј. Мислам, не сум претерано блиска, туку ете, си имаме здраво, како си и сл. Се зависи од начинот на кој е прекината врската. Ако сме искарани, нормално е дека нема да разговараме. Лути сме и крај. Во другиот случај е сосема нормално да разговараме. Сме биле толку многу блиски и просто е чудно да се правам дека не го познавам кога ќе поминам покрај него, нели ?
     
  10. supersonic

    supersonic Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    49
    Имам еден зад себе, кратка врска и не жалам :) . Перфекциониста сум, и дури не најдам или не излезе нешто барем малку слично на тоа што го сакам , не прифаќам ништо помалку. Овој бившиов, беше чист компромис зашто се сложувам со тоа дека не можеш да бараш принц дури не бакнеш неколку жаби. Немам контакт со него, а со оглед на тоа дека јас прекинав и го избришав од фб не знам и каков однос би имала со него дури и да е возможен. Многу работи останаа нерасчистени, али искрено после цела година - ИЧ не ми е гајле што се дешава и како е он уопште. Сингл сум и убаво ми е :)
     
  11. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Редовно ми се јавува на срцепарателни песни, како оваа:
    http://www.youtube.com/watch?v=qTRn7MxNiQY
    И не можам веќе..... патетичен е |(
     
  12. lovely91

    lovely91 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.323
    Допаѓања:
    3.178
    Пол:
    Женски
    Па искрено нема да го вреѓам бившиот ,очекувано е тоа, но ете :lol: не ни беше долга врската некако не одеше едноставно и тоа беше тоа... драго ми е што барем си имаме едно здраво,доволно е толку,барем да се почитуваме на некој начин,а не да се колниме после све што било :)
     
  13. Butterfly-itgirl4s

    Butterfly-itgirl4s Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    285
    Во моите екс приказни јас би била радосна ако тие мене ми викаат здраво :tmi: се трудам да бидам фина и се поздравувам но несто правам погресно сето време па секогас кога ќе се сретнам со некој од нив и ако се опустам малку муабет да направам повторно заврсиме на прасањето : а да пробаме усте еднас?овојпат сигурно ќе успееме |( и 90% од случаевите ми се такви барем таму каде јас сум згресила или сум ја прекинала врската... инаку и јас страдам но не сакам да си признаам ниту на самата себе,сум била повредувана и затоа старото настрана,сум имала само една така подолга врска и не би сакала ниту муабет да му правам оти дечкото си има малце психички проблеми и немозе да сфати дека не сум му девојка веќе одамна и затоа среќа сто последната средба не заврси со силување,не не,се додека има емоции нема пријателство и нема потреба да глумиме лудило
     
  14. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Само ќе кажам дека ако биле доволно добри немало да ви бидат бивши.
     
    На belisima88 и Sara123 им се допаѓа ова.
  15. BlovesI

    BlovesI Активен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2011
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    2
    Здраво женски. Вака..

    Ја знаете изреката “Кругот се врти“ па така е очигледно и во мојов случај...
    Имам дечко, но еден викенд кога бевме излезени во едно диско пред мене пројде бившиот,ме загледа и потоа се поздрави со дечко ми ( дека се знаат ) Ама кога ме виде дека сум со него направи чудна фаца кон мене како изненаден...така се насмевна како да му е криво...И сега јас си поврзувам се во главава..хахах..Значи пред да се случи ова, тој и лајкнал слика на фб на другарка ми каде што сме само јас и она...и сега нема шанси тој за друго да стави лајк освен за мене,дека јас сум на сликата.И сега се чудам што се случува...се мислам дали има намера тој да ми се врати пак нешто да ми изводи...Ама јас секако дека сега ќе му вратам за тоа он што ми направи, и за инает ќе му се појавувам со дечко ми пред него. Ако има некоја намера пак, нека цркне!! :@ :@

    Тој ми беше прв и сепак првата љубов никогаш нема да ја заборавам...и кога ќе се појави секогаш се буди нешто во мене. Ама нема шанси да му се вратам...и сега сакав да ве прашам што мислите вие во врска со ова...дали постои шанса да тој сака нешто да врти повторно?
     
  16. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607
    Искрено со сите стојам добро, можеби е така заради тоа што кога е готово, навистина е готово! не знам за еден а да немам барем едно здраво .. сега не да искачаме да се правиме другари туку си имам едно здраво и едно чао..
    со тој што имав најдолга врска од 2 години ми е колега на факултет и искрено во добри односи сум. он има женска (инаку наша колешка) и со нејзе сум ок.. едноставно што сме имале сме имале и тоа е минато и он знаеше за мојот .. и ден денес се дешава искачаме заедно но не се случува заради навика и заради тоа што сме биле заедно 2 години па сеа мораме да се смуваме..
    едноставно си имаме добар однос но нормално се држиме на дистанца..
    Сите ми се чудат и ми викаат добро како можеш да го гледаш секој ден и да не ти биде криво или да го гледаш со друга???
    Можам и тоа како.. јас веќе не го сакам и точка!!
     
  17. Ani.taa

    Ani.taa Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    62
    Мојот бивши може има година откако не сум го видела.Кога раскинавме на почетокот пак ме бараше некое време а јас го одбивав фино 8) . Инаку немаме никаков контакт, тој по свој пат јас по мојот :)
     
  18. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Со ниеден немам никаков контакт, а и не ми фали :D
    Само еден кога ќе ме види се труди да направи муабет, подзастанува, ми мавта, се поздравува, а јас бледо го гледам. Се по заслуга :)
     
  19. sweet25

    sweet25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    317
    На почетокот го избегнував, ретко му одговарав на повиците, строго муабет за децата и сл. но пред неколку месеци сонував дека нешто му се случило и тогаш си помислив, што ако ова не беше сон, и сватив дека ако не дај боже нешто лошо му се случи дека многу би жалела за таквиот однос.. и од тогаш сум во пријателски односи а некои ми се чудат, бидејки навистина ме повреди, но јас за односот кон секој така одлучувам.. еве сеа како викаат Господ гледа, таа што е со него го вара, разведена е , а дур била во брак идела со други и за пари и без пари, и сеа го прави тоа, а овој болно љубоморниот не знае, јас дознав точно од нејзина бивша блиска особа... а овој идиотов со нејзе е скроз друг и ја велича... и плаќа и адвокати да го одере бившиот што го има повредено итн итн. Не знам дали да му плеснам некако во фаца дека знам се за неа, да не ми ја фали или да си ќутам...А постојано имала од ебачите и некои болести ( не сум ја загрозена) но не сакам таква курва која и нејзиното дете го остави да се мотка околу моите деца. За неколку дена треба да се сретнам со неа, неколку саати да бидеме на исто место и стварно не знам како да се понашам, дали да бидам фина и да не ја приметувам многу или да покажам дека не ја поднесувам,до скоро ја жалев што е со него .. но сега гледам дека он можел да биде и друг.. кога некоја курва ке му го сврти паметот :devil: не го сакам но многу ме боли што јас се правев за него а он ме нарекуваше материјалистка кога ке му речев нешто за децата да купи, а сеа нејзе како права спонзоруша ја носи стално по салони... уфф не сакам да звучам љубоморно , знам дека тој не ме заслужува .. но многу ме заболе се што дознав... денес е дефинитивно светот на курвите :(
     
  20. Butterfly15

    Butterfly15 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    1.145
    Допаѓања:
    2.620
    Имам двајца бивши ама едниот од нив не беше ништо озбилно, 1 месец врска па затоа ништо не ми значи и не ме ни интересира каде е што е и слично. Не дека за другиот ме интересира, но изгледа него го интересирам. 8) Тој ми беше "прва љубов", немавме некоја озбилна врска, но се сакавме од 5-то одд. :lol: Детски глупости. До почетокот на прва година бевме заедно и тогаш јас му раскинав и сега каде и да ме види ме гледа онака мило, како да му е мака што не сме заедно. :lol: Како и да е, не ми значи никој од овие двајцата. :)