1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бивши

Дискусија во 'Сингл' започната од in.love.girl, 14 јули 2011.

  1. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    бивши со сериозна врска од подолго време бројка 3-4,само со еден раскинавме со расправија,подкожа му влегов... :lol: :lol: како и да е со било кој и да е кога дојде време за раскинување,секогаш јас раскинувам,затоа што никој не е вреден да ме остави,и да си поигра сомене кога ќе му прдне г*зот... ]:) ... :) сега со нуту еден не контактирам,само со еден се имаме слушнато поради работа и така ;)
     
  2. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Сум го пишала пред некој месец ова. Се е сменето со овој вториов со кого сум останала другарка. Отпрво не зависеше од нас, но откако сфатив.. сега знам дека тоа е најдоброто нешто што сум го направила. А со првиот сум сеуште другарка, затоа што со него не беше нешто сериозно. Зошто да не правиме муабет? :)
     
  3. KatWonderland

    KatWonderland Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    48
    Пол:
    Женски
    Ахх,тие бивши.Хмм.. баш размислував на оваа тема и со некои мои бивши немам ич контакт бидејќи се случиле некои работи.Последниот мој бивши кој сеуште го сакам,можам да кажам дека онака се позз некад кога ќе се видиме и тоа е.Некогаш и на фб се допишуваме во стил (како си,што правиш итн.).
     
  4. IviA

    IviA Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    217
    Допаѓања:
    24
    Не контактирам со нив ..... само зддраво ако се видиме :)
     
  5. trtla

    trtla Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 мај 2010
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    71
    Со повеќето не зборам , дури ни здраво , мртви се за мене ...Еден ми е другарче ептен сега после се ( ама јас уште си го сакам :sweat: ) и се движам во круг ,ама може па и ке се смирам!!!
     
  6. stefi556

    stefi556 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    362
    Пол:
    Женски
    И двајцата ми се другари. Нема никакви шанси пак да сум во врска со некој од нив.
     
  7. Kalia

    Kalia Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2012
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    26
    баш сега мислев на мојот последен, го немам видено два месеци, одкога раскинавме.....бар во град да се сретневме, на улица. а со другите супер стојам, кога и да се видиме си раскажуваме што ни се случувало, се потсеќаме и на нашите врски :) ама тоа само ако негде инцидентно се сретнеме, инаку не се слушаме или договараме на кафиња :)
     
  8. thegirl2

    thegirl2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    39
    ни едно здраво не си прајме
     
  9. Volsebnicka05

    Volsebnicka05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2012
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    90
    не ми треба ни да го видам пред очи ми се гади :puke:
     
    На Nastjaaa4 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    не сум ги видела кој знае од кога, а и немам некоја желба :P
     
  11. hehehe

    hehehe Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    57
    Само со еден комуницирам со другите јок! Добро и со овој едниот комуницираме само тој кога ќе ми пише на фб ама за кратко време ќе го прекинам и тој контакт. Всушност јас подолго време се обидувам да го натерам да не ме замара веќе ама не бива многу е упорен. Секако се имам обидено и незнам веќе како а греота ми е да го повредам зашто знам како е кога ќе ти го скршат срцето. Но подобро така отколку да си дава само лажна надеж. :)
     
  12. bella.honey

    bella.honey Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    639
    Допаѓања:
    295
    Па јас имам само 1 бивш, со кој што сум одела 7 месеци. Останатите ми се мувачи од минатото, нешто како авантура, и со нив сум да кажам, другарка. :lol: (освен со еден од мувачите кој што го засакав и неможам да прифатам пријателство..).

    Што се однесува до овој што одев со него 7 месеци, значи типот е напорен! Не ме остава на мир, ме напнува, да сме пробале пак со мување, све од почетак, да сме останеле барем другари, ме измори... Ах тие бивши, ахх..! :devil:
     
  13. Alice92

    Alice92 Активен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    5
    Многу сум им благодарна на моите бивши зошто ако не ми ги предизвикаа тие болки јас денес немаше да сум личноста која што сум. Се се случува со некоја причина :)
     
  14. kosmodiks

    kosmodiks Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    375
    Допаѓања:
    251
    Пол:
    Женски
    Со еден многу се здруживме, а многу го сакав(сеа не,ама да имам можност пак би била со него) и таман помислив дека пак ќе биде нешто, ОП тој си фати друга . :/
    Сега се оддалечивме малку, ама не ми е гајле ќе си бркам јас други машки :lol:
     
  15. WhatDreamsMayCome

    WhatDreamsMayCome Активен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2012
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    4
    Сакам само да ти кажам дека баш ме погоди муабетов и дека си прекрасна личност штом имаш волја да го средиш односот после се што се случило.
     
  16. WhatDreamsMayCome

    WhatDreamsMayCome Активен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2012
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    4
    Сакам само да ти кажам дека баш ме погоди муабетов и дека си прекрасна личност штом имаш волја да го средиш односот после се што се случило.
     
  17. TeaB

    TeaB Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    1.868
    Допаѓања:
    543
    Би било добро да не се комуницира со бивши, нема потреба да се навраќаме на некое минато што не вреди. Со едниот воопшто не комуницирам, дури не можам ни очи да му гледам, но со другиот имам само едно здраво. Тоа здраво почна пред некое време, иако искрено не се ни надевав на тоа. Како и да е го гледам може двапати годишно и не му оддавам посебно значење.
     
  18. Macushkaa

    Macushkaa Нов член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2011
    Пораки:
    608
    Допаѓања:
    155
    па 1 е тој. хД. . и се трудам да се понашам кон него као другарка иако тој не заслужуват..се преправаме демек другари инаку знам добро што мисли за мене, а истото за него и јас.. :)
     
  19. A.a

    A.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2011
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    60
    Со бившиот воопшто не комуницираме,уште не може да сфати дека е готово мегу нас,и тој каде што живее имам јас рода а и заболекарката ми е таму и денес треба да одам на заболекар па се плашам да не ме сретне некаде и да ми прави проблеми :worried: зошто пред некое време кога ме сретна во град наеднаш се појави и ме фати за рака онака силно мн се исплашив и затоа не смеам мн да се појавувам во местото каде што тој живее :worried: а баба ми таму живее,братучедите и не одам кај нив на гости само него да не го сретнам :worried:
     
  20. dezdemona

    dezdemona Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    со бившиот си имаме супер другарски однос...ми значи премногу во животот,али само како чоек,не како дечко..доста време поминавме заедно,се разделивме на фин начин,поради неусогласени карактери,различни гледишта за во животот..сега како,да речам другари,имаме одлична комуникација..еве минатото лето имавме желба да одиме на една егзотична дестинација,а другарите/ките немаа можност па си бевме заедно на одмор(ко со брат,ништо повеке) :) си поминавме феноменално..и двајцата сме си зањубени во други и такаа