1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бивши

Дискусија во 'Сингл' започната од in.love.girl, 14 јули 2011.

  1. Skromna

    Skromna Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    118
    .... :!: ...само еден е,ама вреден..
    . :fubar: ....ме повреди премногу,така да баш тука на фемина онлајн прочитав совети и чекори како да се преболи бившиот,ги применив и после една година успеав да го преболам,така да комуникацијата ја сведов на минимум,го блокирав на фб,сменив тел броеви,така да тешко е да допре до мене..не ми ни треба.......
    .. :envy: ..пред неколку дена направив голема грешка,случајно се сретнавме и на негово инсистирање се согласив баш на годишницата од раскинувањето да се видиме,пиеме кафе чисто пријателски,но,водевме љубов,ама за жал само уште поќе се уверив дека беше голема кикс во мојот живот,и сватив нема назад.........
    :rock: ....тој мислеше дека повторно ќе му се вратам,ама сепак преовлада разумот и заминав...конечно сум ослободена од него..и тој свати дека на сила убавина не бива,и се тргна....... :x
    ...добивам по некој емаил од него ама не одговарам.... :emo: бивш е бивш..и ќе го оставам во минатото каде што и припаѓа...... :x
     
  2. diamonds.in.the.sky

    diamonds.in.the.sky Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2012
    Пораки:
    217
    Допаѓања:
    195
    Ako ne imalo problemi so nego, ke ostanel se do den denes, nemalo da bide del od minatoto..jas licno, seuste sum vo kontakt so bivsiot, imam decko koj mn si go sakam, bisiot go gledam edinstveno kako poznanik, i ne gledam nisto loso vo toa sto se slusam so nego, ssepak decko mi ne znae, bidejki ne bi mu bilo seedno...no ne ni pomisluvam da mu se vrtama, ne me zasluzuva iako znam deka me saka poveke od se...velat koga edno masko saka, saka zasegogas..ima vistina vo toa, da znaete, sekogas ke ima edna sto e posebna i porazlicna od drugite, a za nego ocigledno toa sum jas...no dzabe mu e, imase mn sansi gi propusti, sega ne ni razmisluvam da mu se vratam, go preboliv oddamna..
     
  3. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.004
    Допаѓања:
    11.124
    Не комуницирам затоа што се погрешно сфаќаат. Со еден бивши сакав да раскинеме и да си бидеме во добри односи, ама почна да спушта муабети дека ќе сум плачела за него ако фател нова девојка и од тогаш блок и ни збор веќе затоа што се преценува.
     
  4. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    Со најпрвиот мој дечко раскинавме со големи караници (одевме година ипол) па и затоа немаме никаков контакт,иако блиску живееме не се среќаваме.Со тој после него беше релативно кратко (5 месеци),па и откако раскинавме уште некое време ме бараше,убедуваше да бидеме заедно но ништо.Со последниот бевме кратко (2 месеци) бидејќи не е од овде,но бевме во контакт цела година пред да дојде и откако замина сме во контакт и сме во одлични односи бидејќи врти сучи неможеме еден без друг. :lol:
     
  5. Princess.Of.Weed

    Princess.Of.Weed Активен член

    Се зачлени на:
    8 август 2012
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    9
    со бившиот се ’’влечкав’’ 5 години...-.- и раскинавме поради тоа што се појави друга девојка(со која после една недела раскина)..
    Иако тој ќе имаше девојка,ние пак ќе се гледавме...ќе раскинеше со неа...па ми се навраќаше мене..пак ќе фатеше друга девојка и пак излегувавме јас и тој...дури ја ’’вараше’’ со мене :| ...потоа ме оставаше еден период...воопшто не ме бараше...па пак ќе ме побараше...па потоа пак немаше да ме побара...па пак ќе ме побараше и така нон-стоп...Кога јас ќе имав дечко тој ќе направеше се само за да не бидам со него,а кога ќе останев сама пак го немаше...воопшто не ми се ни јавуваше...па кога ќе дознаеше дека нешто ’’меткам’’ со друг дечко пак правеше се за јас да не бидам со него...пак почнуваше да ми се јавува...да ме бара за излегување...итн...
    сега имам ОДЛИЧНА врска со мојот нов дечко...одиме веќе 8 месеци...НО бившиот пак ми се навраќа...пак ми звони...пак ме бара за излегување...ме бара само да ми го слушне гласот..да ме праша како сум...кога ќе одам со мојот дечко на кафе...тој секогаш е во моја близина...и секогаш упатуваат по некој ’’поглед’’... :sweat:
    ме излудува ситуацијава :worried: ме има повредено многу,но јас се му простив....бидејќи многу го сакав :( ...тој го знаеше тоа дека го сакав...и нон-стоп ме чуваше како играчка...се чувствував УЖАСНО тој период...неможев да размислувам за ништо друго освен за него...правев се за повторно да сме заедно,но ништо од тоа :| чувствував празнина и тага во мене...
    Но откако започнав врска со мојот сегашен дечко се чувствувам исполнета и среќна...секогаш е тука за мене...за што и да ми треба...се навикнавме еден на друг и сега неможам ни да си го замислам животот без него...се е прекрасно...го сакам неизмерно и нема никогаш да направам нешто што би можело да го повреди...
    но понекогаш ми летаат мислите и кај бившиот...бидејќи разговаравме и ми кажа дека многу се променил...сватил дека тој е крив за тоа што раскинавме...ми рече дека сега е поинаков...и поинаку ги сфаќа работите во врска со мене...незнам што да правам...главата ми е ХАОС !!...хелп ! :(
     
  6. cheetah.girl

    cheetah.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2012
    Пораки:
    1.620
    Допаѓања:
    1.416
    не комуницирам со бившите...што се случило во минатото останува во минатото...нема потреба да комуницирам со нив...ниту пак сакам мојот сегашен дечко да комуницира со неговите бивши :$ ( малку сум љубоморна :$ )
     
  7. Gossip-girl96

    Gossip-girl96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2012
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    81
    Зашто се враќаат кога ќе ги преболиш? За да ги отворат пак старите рани??? :@ Не ми се јасни воопшто...
     
    На lilybeth му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Macushkaa

    Macushkaa Нов член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2011
    Пораки:
    608
    Допаѓања:
    155
    не комуницираме воопшто.
     
  9. anichka94

    anichka94 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    1.822
    Допаѓања:
    7.045
    Горда сум на тоа што ама баш со сите бивши си имам здраво
    а со дел од нив сеуште си кумуницирам и си правиме муабет општо за се
    и во живо некогаш знаеме да застаниме и да се замуабетиме
    Инаку зборувам за бивши со кој сум се мувала а со официјален дечко засега не
     
  10. dzvezdicka12

    dzvezdicka12 Активен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2012
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    12
    Бивши, за во Џубре! :D Чао-пријатно! :lol:
     
  11. DreamAngel

    DreamAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    584
    Допаѓања:
    353
    Тоа е најголемата иронија...
    а пак ние често знаеме да бидеме толку глупи и да замижиме на минатото и да им дадеме втора шанса..

    Одеднаш мојот бивш стана повторно сегашен, а не за џабе велат дека еднаш нешто што завршило ако се отпочне пак само ке биде повторување... мирисам пак ист крај, можеби и по тежок...
    Ама општо заклучок, никогаш не им давајте втора шанса и можност пак да ве повредат! :!:
     
    На Saricko и rak4estip им се допаѓа ова.
  12. SnowWhite91

    SnowWhite91 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 септември 2012
    Пораки:
    1.153
    Допаѓања:
    1.398
    Нешто исто ситуација како неколкуте претходни ... Најмногу ме нервира тоа што ми имаат кажано дека „тоа што се десило еднаш не значи дека ќе се деси и по втор пат, ама тоа што ќе се деси по втор пат тогаш сигурно истото ќе се случи и по трет пат“ а јас во тоа воопшто не верував, но сега сфаќам колку е само вистина :(

    Но нема каде, сум се фатила на орото ќе си го играм до крај :worried: :punch:
     
    На glosipgirl му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Мене ми е многу глупаво со бившиот пак..
    Таа приказна има свој крај, зашто да се мачиш пак, го знаеш каков е, знаеш што ти направил, големи се шансите пак да ти направи исто. Пак ќе ти биде тешко, истите го*на два пати ги јадеш.
    Сигурно имало причина зашто ти е бивш.
    Никогаш нема со бившите, па последни да се на светов живи останати.
    |(
    Мојот однос со бившите, мала бројка се, е културен но дистанциран.
    Имаме " здраво ", имаме поздравување, разговор онака, на Facebook повеќе.
    Но се е до граница, не им се мешам во животот, ни тие мене.
     
    На Dvolicen му/ѝ се допаѓа ова.
  14. simpaticnaa

    simpaticnaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2012
    Пораки:
    1.012
    Допаѓања:
    684
    Немам некој контакт со бившите онака здраво за здраво сме.А и глупаво е да се вратиш на бившиот,што ако пак те повреди,што ако уште еднаш мораш да поминеш кроз истото??Тој што еднаш повредува голема е веројатноста пак да повреди :)
    Некогаш треба да простиш и да заборавиш.
    Прости му на оној кој те повредил и заборави дека воопшто постоел. :)
     
  15. Moretti

    Moretti Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2012
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    1.051
    Само со првиот не правам муабет затоа што после раскинувањето тој почна да ми вади муабети да ме озборува,да ме понижува но конечно престана..еднаш се обиде да ми се извини заради тоа но само му го свртив грбот :)
     
  16. Ance-to

    Ance-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    191
    Пол:
    Женски
    Јас не сум во никаков контакт со мојот бивш, ама баш би сакала да си имам едно здраво со него после се тоа што го поминавме..али шо е тоа е :o
     
  17. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    ја со ниеден од бившите не комуницирам а и нема причина зашто да ми се плеткаат пред очи сега :D
     
  18. flower08

    flower08 Активен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2013
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    2
    Со едниот си имам здраво кај си и на фб си правиме чат пат муабет, дечкото е прекрасен незнам како можев да му раскинам, со другиот секоја средба вртиме глава а после обавезно си ѕвониме на телефон. Со мувачите кој како али со повеќето имам само здраво ништо повеќе :)
     
  19. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Нашиот однос е "Не постоиш" и "Не се знаеме".
    Немам буквално никаква комуникација. Само двајца имам на фејзбук ама исто ко да ги немам, не си пишуваме и не си лајкуваме ништо. Ми служат само за манијачење еднаш годишно. :D
    Уствари многу ретко налетувам на нив, не се движиме во исти кругови.
    А моментално посакувам да го видам еден бивши што не сум го видела од кога прекинавме. Ме интересира дали ќе се поздравиме ко нормални луѓе, а не да вртиме глава. Повремено знае да ми пише на мобилен.
    И да, подобро ми е кога не комуницирам со бивши. Слободно се осеќам. :D
     
  20. BeautyQueen

    BeautyQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2011
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    32
    Само со еден од бившите сме на Здраво, се имаме на фб и може некогаш да има некој лајк и од негова па и од моја страна ако нешто навистина ми се допадне, но мнооооогу ретко. Со другите исто како да не се знаеме, ги немам на фб и да ги имам незабележливи се. :D