Бидермаер

Дискусија во 'Свадба' започната од IvanaMkd, 13 февруари 2012.

 1. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.050
  Бидермаерот претставува уште еден битен детаљ на невестата.
  Зависно од вкусот на невестата, може да биде од вештачко или свежо цвеќе. Бојата, големината, изборот на цветови... се тоа зависи од вкусот.

  [​IMG]

  Како изгледал вашиот бидермаер? / И како би изгледал на оние кои сеуште не се омажени?
  Какво е вашето мислење на вештачките бидермаери?
  Колку е битно изборот на цветовите да се поистоветува со изгледот, бојата и обликот на венчаницата?

  Се и сешто во врска со бедермаерите...
   
 2. thinkerbell

  thinkerbell Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.834
  Допаѓања:
  11.068
  Пол:
  Женски
  Не сакам класични бидермаери. Посебно не црвен.
  Мојот здравје, ќе биде шарен :)
   

  Прикачени фајлови:

  На eli25, Hipica, IvanaMkd и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.525
  И јас не сум за класичен бидермаер, досадни се. :yawn:
  Сите други ми изгледаат попривлечни, дури и бидермаерите со полско цвеќе ми се симпатични. :)
  [​IMG]
  [​IMG]

  Мене лично ми се допаѓаат бидермаери со гербери (Софија обожава гербери!!!)
  :D
  [​IMG]
  [​IMG]

  Или овие со сончогледи, веднаш мамат насмевка на лицето.
  ^_^
  [​IMG]
   
  На eleni23, Abeja, eli25 и 5 други им се допаѓа ова.
 4. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.011
  Пол:
  Женски
  Никако стандард со рози и бисечиња многу ми се веќе некако иживеани и некреативни,едни исти.Cакам бидермаер голем,богат со цветови кои се разновидни и во појаки бои.
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  На kateto123, eli25 и Fibia им се допаѓа ова.
 5. tessi

  tessi Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  527
  Допаѓања:
  504
 6. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.600
  а колку ружи има во бидермаерот? пошто јас на последната свадба го фатив ама мислан дека ми беше падната една ружа.. и мајка ми одма со некои бабински муабети демек не било убаво и слично :)
  не дека многу верувам ама ја видов темава и ми текна :)
   
 7. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.967
  Пол:
  Женски
  Тоа што го сакам е многу специфично да се објасни, зошто би имало многу малце цвеќе,се друго би биле додатоци (идеа која ја чувам на една/две слики),здравје кога ќе бидам невеста ќе ви покажам-сега за сега си ги чувам во архивата.Инаку еве некои што ми се допаѓаат:
   

  Прикачени фајлови:

  На kateto123 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.050
  Јас сакам нешто нежно, стегнато да не стрчи на сите страни, да одговара на венчаницата и најбитно мене да ми се допаѓа.
  Вештачки во никој случај! АУТ!!!
  Нешто вакво...

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 9. IiVvIii

  IiVvIii Активен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  7
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  На IvanaMkd му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.076
  Допаѓања:
  1.629
  мојот беше ваков, потполно ист-но сликата ми е превземена од фб страната на елена крстевска
   

  Прикачени фајлови:

  На kateto123 и IvanaMkd им се допаѓа ова.
 11. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.859
  Допаѓања:
  30.439
  Пол:
  Женски
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На saja, ciribiribela и IvanaMkd им се допаѓа ова.
 12. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.050
  [​IMG]

  Овие подолгите мислам дека се потешки за носење...
   
 13. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.996
  Допаѓања:
  2.276
  Пол:
  Женски
  Мене омилено цвеќе ми е кала,дефинитивно кога ќе се мажам бидермаерот ќе ми биде од овие цвеќина :)
   

  Прикачени фајлови:

  • thumbnail.jpg
   thumbnail.jpg
   Големина на фајлот:
   5 KB
   Прегледи:
   784
 14. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.545
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На IvanaMkd му/ѝ се допаѓа ова.
 15. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  10.885
  Допаѓања:
  127.337
 16. guguence

  guguence Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  313
  Пол:
  Женски
 17. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
  Свежи цветови во црвена боја. Никакви бисери и слични додатоци. Омилено цвеќе ми е зумбулот, но не знам дали ќе биде изводливо од зумбули да се направи истиот.

  Еве нешто што ми се допаѓа:
  [​IMG][​IMG]
   
  На IvanaMkd му/ѝ се допаѓа ова.
 18. LaChiquita

  LaChiquita Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2010
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  358
  Еве го мојот, не се гледа убаво, ама на овој компјутер немам поубава слика.
  Беше со црвени ружи... :inlove: :inlove: :inlove: исто како и китенката на момчето.
   

  Прикачени фајлови:

  На eli25 и IvanaMkd им се допаѓа ова.
 19. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.050
  Кога сме веќе кај бидермаерите со црвени цветови, еве една идеја плус. :)

  [​IMG]
   
  На eli25 и Hipica им се допаѓа ова.
 20. Hiii

  Hiii Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.562
  Мојот е со бело-портокалови цветови, зелени гранчиња и ливчиња од цветовите а одоколу е завиткан со бела мрежа и има бела машна.Многу е нежен, таков бил изборот на комшивката но јас го фатив и сега е мој :rofl:
  Ако даде Господ еден ден и јас ке се мажам, па тогаш ке мислам јас каков сакам.За сега не се размислува на таа тема.
   
  На IvanaMkd му/ѝ се допаѓа ова.