1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бизарни секс обичаи (во минатото и денес)

Дискусија во 'Секс' започната од I I, 5 април 2017.

 1. I I

  I I Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2016
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  620
  Пол:
  Машки
  http://www.idividi.com.mk/stil/afrodizijak/963051/index.htm
  http://vecer.mk/balkan/bizarni-seksualni-obichai-kaj-srbite
  http://zazabava.com/najchudnite-seksualni-rituali
  Како што спомнав околу обичаите, некои ескимски племиња (го знаев и името точно, ама не ми текнува) во знак на гостопримливост на гостинот ако гостува со ноќевање му се дозволува секс со стопанката (по нашки :)). Баш на факултет кога бев еден професор ова го спомна низ предавањето, и исто така кажа: „Замислете кај нас колеги ако беше вака, па секој ден некаде на гости ќе одевме. Хаха, некои се вмешаа „Ама, професоре и ќе ни доаѓаа гости, добро сега зависи и каква домаќинката имаме дома“. Исто така, Ескимите не се бакнуваат. Нивното, „бакнување“ се состои од допирање на носевите.
  Па, да чујам ваши ставови околу ова.:)
   
  На elen4e22, Згодно Момче, Sweet Justice и 7 други им се допаѓа ова.
 2. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.500
  Допаѓања:
  127.551
  Пол:
  Женски
  Screenshot_4.png

  у оваа поза може и за време на пости :D :D :D

  За ,,Црногорски девер,, имам слушнато :D
   
  На Hristov, КикиМаус, Згодно Момче и 3 други им се допаѓа ова.
 3. I I

  I I Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2016
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  620
  Пол:
  Машки
  Јас немам слушнато за црногорски девер. Што значи тоа?
   
  На Rebecca_R и Jas! им се допаѓа ова.
 4. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.500
  Допаѓања:
  127.551
  Пол:
  Женски
  деверот пред свадба требало да ја плесни невестата, да ја научи шо треба, па да му ја предаде на младоженецот :D
   
  На CameliaMiller, ku4ence, EvAngelos и 5 други им се допаѓа ова.
 5. I I

  I I Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2016
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  620
  Пол:
  Машки
  Интересно :)
   
  На Sesil му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.319
  Допаѓања:
  2.757
  Пол:
  Машки


  Бизарно и реално Денес!
   
 7. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  22.936
  Допаѓања:
  150.241
  Пол:
  Женски
  :wasntme:
  Па не биле нормални.
   
  На hermosa, Amona и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 8. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.500
  Допаѓања:
  127.551
  Пол:
  Женски
  па збориме за ненормални нели? :?:
   
  На biGirl, cresa-jagoda, Jas! и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  22.936
  Допаѓања:
  150.241
  Пол:
  Женски
  Добро де,запрестена сум.
   
  На cresa-jagoda и joy1 им се допаѓа ова.
 10. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.537
  Пол:
  Женски
  Да ја плеснеееееееееееее..абе ај шо зборваШШШШШШШШ !/
  А што ако деверчето е маленко, неискусно!?
   
  На Згодно Момче му/ѝ се допаѓа ова.
 11. rustiko

  rustiko Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2013
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  124
  Хахахахха не можам да поверувам
   
 12. I I

  I I Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2016
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  620
  Пол:
  Машки
  Eпа, ако деверчето е неискусно ваљда таа како поискусна ќе го научи него. :)
   
  На BabyStyle, elen4e22, Victorian и 6 други им се допаѓа ова.
 13. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.319
  Допаѓања:
  2.757
  Пол:
  Машки
 14. Crna Dama

  Crna Dama Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  2.783
  Допаѓања:
  21.831
  Пол:
  Женски
  Хахахахах темава врв
   
  На biGirl и elimkd им се допаѓа ова.
 15. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.561
  Допаѓања:
  7.976
  Пол:
  Женски
  А кај нас чаршаф на прва брачна ноќ што се бесел на тераса за сите комшии да видат (тако звана блага ракија) го немате спомнато.:D
   
  На lovestoneddd, hermosa, David.wp17 и 13 други им се допаѓа ова.
 16. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.319
  Допаѓања:
  2.757
  Пол:
  Машки
  Го глеаше некој последниов клип што го постирав? Таму има прилично откачени работи.
   
 17. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  22.936
  Допаѓања:
  150.241
  Пол:
  Женски
  Најбизарно што имам слушнато ама за жал е реално ова во некои арапски земји и кај нас кај ромите. Бабица ја прегледува невестата дали е невина,а младенците имаат односи додека куп луѓе чекаат пред врата за да видат чаршаф со крв. Мене тоа ми е бизарно,интима си е меѓу двајца партнери.
   
  На КикиМаус, crazylady, orevka и 6 други им се допаѓа ова.
 18. I I

  I I Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2016
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  620
  Пол:
  Машки
  Пријателе, тебе и аватарот ти е во оваа конотација малку двосмислен. Ако не види чоек добро, ... друго ќе си помисли (не дека велосипед има во позадина :)).
   
  На КикиМаус, cresa-jagoda, Згодно Момче и 2 други им се допаѓа ова.
 19. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.145
  Пол:
  Женски
  Ова го имало и во Европа пред 500 години.
   
  Последна измена: 6 април 2017
  На Victorian и buba4e89 им се допаѓа ова.
 20. CoCoGiiiRL

  CoCoGiiiRL Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  701
  Допаѓања:
  3.192
  Пол:
  Женски
  И вистинско прашање е кога нема крв :o
  Сите во паника почнуваат со оговарање абе циркузи после ти излези на улица со тој срам :x
   
  На КикиМаус, crazylady, biGirl и 6 други им се допаѓа ова.