1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бизнис план

Дискусија во 'Образование' започната од tinichkata, 3 мај 2014.

 1. tinichkata

  tinichkata Нов член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2014
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  ми треба идеја за некој бизнис што го нема толку во македонија. или било каков ми треба за проектна задача по бизнис треба да имаме напишано бизнис план тоа е лесно ама не ми текнува некој бизнис интересен и не го има многу во земјава
   
 2. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.017
  Пол:
  Женски
  Можеш да пишуваш за било што, дури и за обична марка на кафе или пак фабрика за сувомесни производи. Сакам да кажам, дека преозбилно си го сфатила поимот „бизнис“, можеш да пишуваш за кој производ ти душа сака, тоа си е твоја желба. :)
   
 3. gingerchild

  gingerchild Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.495
  Допаѓања:
  4.992
  Пол:
  Женски
  Би можела на пример да напишеш бизнис план за отворање на ланец кафетерии Starbucks во Македонија. :D
   
 4. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  5.446
  Допаѓања:
  84.734
  Пол:
  Женски
  Јас пред 2 години изработував бизнис план а беше за Фитнес центар,многу добро излезе :)
  Можеш да пишуваш за некоја марка-производ кој што сеуште не е добро разработен во Мк или воопшто го нема...
   
  На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Ruza.Ruzica

  Ruza.Ruzica Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  24
  Ми треба готов бизнис план за било што...ако има некој ке бидам благодарна ако ми го прати.Побрзо! :) :*
   
 6. SomeWhere

  SomeWhere Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  70
  Пол:
  Женски
  Девојки ве замолувам ако имате некој готов бизнис план за било која фирма да ми пратите ми треба итно.Ви благодарам :)
   
 7. Acisal

  Acisal Активен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  165
  Abe nemam bas sega vo momentov, no na web mislam ke najdes lesno BP.
   
 8. SomeWhere

  SomeWhere Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  70
  Пол:
  Женски
  Не можам да најдам затоа и пишав тука не ми отвара ништо.. :(
   
 9. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  3.519
  Пол:
  Женски
  Си викам ај да пишам бизнис план на гугл да видиме што ќе искочи, не дека ми треба. :rofl: И еве го, најгоре ми излезе ова.

  https://www.scribd.com/doc/93409947/Бизнис-план
   
 10. SomeWhere

  SomeWhere Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  70
  Пол:
  Женски
  Го најдов и јас ова ама не е тоа тоа што ми треба, сепак благодарам што се потруди :) :)