1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Били Ѕвер (Billy Zver)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од dance1991, 19 март 2011.

 1. dance1991

  dance1991 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  4
  Што мислите за Били Ѕвер?
  Периодов е актуелен со својот нов спот.
  Од албумот со најславното име „Мацедониш“, збор кој влезе и во македонскиот лексикон, но не во оној вистинскиот туку во лексиконот за лапсузи, раперот Били Ѕвер промовира уште еден видео запис.
  Баладата „Лажев за се“ е четврта песна од неговото првенче која добива и своја видео верзија.
  *Превземено од a1.com.mk

  http://www.youtube.com/watch?v=_I5FBH7m6kA

  http://www.youtube.com/watch?v=6ZRgc7VHbm8

  http://www.youtube.com/watch?v=gpoFzxDb ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=2vpfqATp ... re=related
   
 2. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.465
  Billy Zver

  Били Ѕвер со хитот ---------- Носам Кондом :tmi: :tmi: :tmi: Секој коментар би бил сувишен :!: :shake: :Down:
   
 3. beached

  beached Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  1.697
  Billy Zver

  "Aко незнаеш да пееш,не значи дека треба да рецитираш" , e така нешто.
   
 4. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.763
  Billy Zver

  Данче многу ти е образложена темава, а и коментарот твој богами. Ја слушнав онаа со кондомот и за другите не се осмелувам. Сеуште не сум психички спремна

  Еден од многуте квази фаци на нашава естрада. Али овој и да Ј.Ј брат му ми се во топ 5 дебилчиња

  Мацедониш бе....иди во трето одд. учи малку англиски. Рапериште едно
   
  На NotInLove88 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.344
  Billy Zver

  :rofl: :D :lol: Господи време е да пратиш уште еден месија, гревота се вака децава.
  И мене ми се допаѓа како не ми се допаѓал? Пф носам кондом од сега на туширање ке си ја пеам.
  Ај еве јас во улога на месија да те просветлам со македонска песна која е вредна за слушање http://www.youtube.com/watch?v=1eZWjRT_eY0
   
  На Mistery му/ѝ се допаѓа ова.
 6. k.i.t.t.y

  k.i.t.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2011
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  74
  Billy Zver

  Во шок сум! Го гледав спотот за нумерата Носам кондом и заклучив дека Били размилува паметно. Не дај Боже да не носи кондом..........
   
  На JoxyTheFreak и Fearless им се допаѓа ова.
 7. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  Billy Zver

  Данче има 6 поста засега, сите за песни од Били Ѕвер.
  Дали ве растажува песнава? Песна за љубовта бла бла.

  Били Ѕвер ќе да е ова, нема никаква Данче :D :D :D :D
  Евентуално девојка, сестра, братучетка.... :D
   
 8. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  На annnni му/ѝ се допаѓа ова.
 9. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  646
  Billy Zver

  ^^^кога ја слушнав првиот пат се наежив ми дојдоа солзи на очи.....ептен е тажна песничката!!!!! :worried:
   
 10. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Billy Zver

  Сериозно дека постои тема за типов?? :o

  :headbang:
   
  На JoxyTheFreak, rossonerka, Mistery и 4 други им се допаѓа ова.
 11. ehrgeizig123

  ehrgeizig123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  157
  Billy Zver

  :rofl: :rofl: :rofl: Каков тип..хахаха
   
 12. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.336
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски
  Billy Zver

  Интересна тема, мора да се признае. ( |( )

  Еве јас да ви кажам мислење...

  Од дечково ми идат нагони за повраќање :puke:

  Мацедониш :bow:

  :puke:
   
  На TheKiketoo му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.698
  Billy Zver


  Може и за мене тема да има сама ќе си ја отворам. :lol:


  Иначе за Били... Ѕвер во права смисла на зборот. [​IMG]

  Мене не ми се допаѓа(ш).
   
 14. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.990
  Пол:
  Женски
  Уште едно одвратно, антипатично и просто створење кое мисли дека е пејач.
   
 15. i.am.me

  i.am.me Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2010
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  127
  Многу ми е антипатичен... Ниту пак песните негови ми се допаѓаат. Посебно таа со кондомот ( :fubar: ) и имаше една баш пред некој ден ја слушнав, турборапер? :^) Не би коментирала повеќе.
   
 16. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.337
  |( Типичен сељак.СеЉак со големо Љ.Пораснал во некоја тешка средина,со надеж дека еден ден ќе стане нешто со кое ќе може на сите да им се курчи.
  Песниве...па и баба ми поубави песни смислува,што има 90 години,и плус не ми се кака од нив :)
   
 17. SunFlower94

  SunFlower94 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  362
  http://www.youtube.com/watch?v=gpoFzxDb ... r_embedded -.- Божеее само ќе додадам еден коментар на youtube под песнава што стоеше „Убаво научил да носи кондом, да не направи таква грешка ко татко му што направил. “ И зарем овој не претставуваше на Еврoвизија? Ахх каде отиде државава со вакви „таленти“ :?:
   
 18. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.846
  Од кај излезе па сега овој, пеач ли е, рецитатор ли е....Па и тема му посветиле |(
  Ај еден КЛУЧ да не ја напињаме Фемина со непотребни ствари.
   
  На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Овој ми ја доуништува сликата за рапот. |(
  Ми беше одвратен од старт.
  Изгледа на прав сељак. Она сељак со тапија, а тоа последно го докажа со тоа што го крсти албумот Мацедониш. Немој, опасно не затна. |(
  Може праел и други такви глупости, срам да те фати што дишеш ист воздух со него, ама не знам, не го пратам.
   
 20. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.544
  Само штета што татко му не носел кондом на времето |( ..па таков изрод излегол :tmi: :D