1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Били Ајлиш (Billie Eilish)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Stephen Amell, 14 април 2020.

 1. Stephen Amell

  Stephen Amell Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2017
  Пораки:
  1.750
  Допаѓања:
  16.688
  Пол:
  Женски
  Били Ајлиш Пајрат Беирд О'Конел (Billie Eilish Pirate Baird O'Connell (родена на 18 декември 2001 година) е Американска пејачка и текстописец. Нејзиниот деби сингл, "Ocean Eyes" станал популарен и акумулирал 132 милиони прегледи на Spotify во октомври 2018. Нејзиниот деби EP "Don't Smile at Me", бил издаден во август 2017.

  "Ocean Eyes" била издадена како деби сингл на SoundCloud во 2016 година. Музички спот бил објавен на 24 Март 2016 година. Таа година, исто така, го објавила и синглот "Six Feet Under".

  Следејќи го успехот на ремиксите на "Ocean Eyes" , Ајлиш го објавила синглот "Bellyache" на 24 февруари 2017. На 30 Март, ја објавила песната "Bored" како дел од саундтракот за серијата на Нетфликс 13 Причини Зошто.

  На Греми наградите оваа година, освои пет златни грамофони:
  • Bad Guy за песна на годината и најдобра снимка на годината.
  • греми за најдобар нов уметник на годината
  • за албум на годината за нејзиниот прв албум „When We All Fall Asleep, Where Do We Go?“ (кој беше награден и во категоријата поп вокален албум).
  Која песна прва ја слушнавте од Били?
   
  На Sweetlove_0312, @ster@ и Ketchup им се допаѓа ова.
 2. violetblue

  violetblue Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  1.312
  Допаѓања:
  3.998
  Bad guy нон стоп ја вртеа на мтв па мислев дека е раперка. А уствари само таа песна и е исклучок од стилот другите се полежерни и потивки.
   
  На smile:) и @ster@ им се допаѓа ова.
 3. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.718
  Допаѓања:
  5.759
  Пол:
  Женски
  Кога ги слушам песните на оваа млада ѕвезда во исто време ми направија тажни и среќни чувства
   
 4. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.743
  Допаѓања:
  9.703
  Пол:
  Женски
  'Ocean eyes' и 'Everything I wanted' посебно втората имаше период кога ги слушав 24/7..
   
 5. pdb123

  pdb123 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  3.692
  На Sweetlove_0312, nevermet18 и Ketchup им се допаѓа ова.
 6. Ava.84

  Ava.84 Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 декември 2015
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  27.747
  Пол:
  Женски
  Everything I wanted и ми е меѓу омилените
   
  На Juicy му/ѝ се допаѓа ова.
 7. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  3.451
  Допаѓања:
  18.060

  Ремек дело и е ова. Кога ја слушам како да ме враќа во некое друго време. Преталентирани се и таа и брат и. Се им е заслужено.
  Само на лајв настапи многу црка публиката и не се слуша баш Били
  Едит. Оваа песна беше прва што ја слушнав од неа
   
  Последна измена: 15 април 2020
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Мариаа.

  Мариаа. Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2016
  Пораки:
  2.373
  Допаѓања:
  19.213
  Пол:
  Женски


  Фејв ми се.
  И ептен ми се свиѓа што лајв звучи уште подобро.
   
 9. Brunhilde

  Brunhilde Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  3.335
  Допаѓања:
  30.940
  Пол:
  Женски
  Оваа песна ја слушнав прв пат:
   
  На Sweetlove_0312 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  26.645
  Допаѓања:
  207.253
  Ќерка ми ја слуша. :lol:
   
 11. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.481
  Допаѓања:
  39.276
  За Ocean Eyes дознав уште кога излезе. Баш во период кога имав симпатија со сини очи и ептен бев опседнат со песната. :$
  После помина доста време без да слушнам нешто од неа. Мислам дека некаде видов слика од спотот на you should see me in a crown и така пуштив неколку нејзини спотови и се опседнав со музиката. Генерално омилените песни ми се во првиот EP. hostage, bellyache, watch, COPYCAT... уствари, сега кога ќе размислам, сите песни од тој EP-то се песни кои не мислам дека некогаш ќе престанам да ги слушам.
   
 12. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.718
  Допаѓања:
  5.759
  Пол:
  Женски
 13. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.928
  Допаѓања:
  162.170
  Пол:
  Женски
  Не сум некој хардкор фан, но ја слушам одвреме-навреме и си ја сакам ко лик, голем млад талент е кој добива многу безвезе и незаслужен хејт за сешто.
  Мислам дека од дуетов со Khalid - Lovely ја открив, емотивно песниче во кое баш ѝ доаѓаат до израз вокалните способности. Другите песни повеќето ми се онака малце edgy :D, ама доста заразни и quilty pleasure. Everything I Wanted ми е омилена и најдлабока, исто и во оваа за саундтракот на новиот Бонд филм многу ми се допаѓа како звучи :)

   
  На nevermet18 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Angie1432

  Angie1432 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2019
  Пораки:
  2.846
  Допаѓања:
  14.431
  Пол:
  Женски
  Од почеток кога стана попопуларна ми беше од некоја причина одбивна, поим немам зошто ама ваљда ми се чинеше дека е ептен влезена во филм и не ја сакав...ама почнав полека полека да ѝ ги слушам песните па така ми спласна неоправданиот хејт кон нејзе :D и сега сѐ слушам од нејзе.
  Многу е талентирана, нема збор за тоа, предобар глас и прекрасни настапи во живо.
  А толку е млада.
   
 15. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.405
  Допаѓања:
  2.170
  Пол:
  Женски
  Прва песна што ја имав слушнато беше Copycat и онака ми беше во тој период,ништо посебно. Подоцна кога слупав други песни сфатив дека имаат навистина поинакво и подлабоко значење. Дефинитивно една од највпечатливите и најталентираните пејачки во поново време, според мене. Има свој стил од почетокот и се држи до тоа. Исто така, сметам дека нејзиниот брат Finneas е преталентиран, но за жал не толку познат. Омилени песни од постарите ми се Bellyache, You should see me in a crown и I love you, а и двете најнови ми спаѓаат тука, Everything I wanted и No time to die.
  Едит: Морам да ја вбројам и Watch во омилените, сум ја испуштила.
   
  На nevermet18 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  2.451
  Допаѓања:
  7.676
  Пол:
  Женски
  Ја слушав Ocean eyes уште кога излезе, ама немав појма дека е нејзина песна. Кога се прослави со bad guy некако ме нервираше песната, чудна ми беше, ама кога ѝ ги слушнав другите песни ептен ми се засвиѓа како пејачка. Омилени ми се Lovely и Everything I wanted.
   
 17. @ster@

  @ster@ Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2020
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  2.981
  Пол:
  Женски
 18. Dannyz01072017

  Dannyz01072017 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  73
  Пол:
  Женски
 19. Sweetlove_0312

  Sweetlove_0312 Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2017
  Пораки:
  1.057
  Допаѓања:
  10.283
  Пол:
  Женски
  Омилена ми е уште од првиот пат кога ја слушнав.И ги открив сите нејзини песни. Некои се депресивни, а некои интересни се, со убав ритам. Прва ја слушнв Bad Guy
  Омилени песни ми се сите
  Најмногу овие

   
 20. smile:)

  smile:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2019
  Пораки:
  802
  Допаѓања:
  2.645
  Пол:
  Женски
  Прва песна што ја слушнав беше Lovely и веднаш ми се допадна и се уште ми е омилена нејзина песна :inlove:
  Многу ми се допаѓаат и Bad guy и Everyone i wanted.

  А и многу е талентирана
   
  На @ster@ му/ѝ се допаѓа ова.