1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Било каков совет

Дискусија во 'Канта' започната од manutdwomen, 14 март 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. manutdwomen

    manutdwomen Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    9
    Феминки,си дадов слобода да ве прашам за разумен совет и за најлогичен.
    Проблемов не е од љубовен аспект но сакам да помогнам на личноста кој ми е најдобар пријател и го сакам.
    Пред некој момент имаше конфликт со едно лице на форум(во кој не сум зачленета но ги следам случувањата).Пријателот си постави прашање зошто е баниран и доби агресивен одговор.
    Сега проблемот е:Тој се изнервира премногу што посака да направи неколку работи за кои јас не би му ги дозволила бидејки се сериозни.Сакаше да разговара со таа личност која го нападна а и притоа и мене ме нападна на најлош можен начин.
    Се обидов да го премислам,но тој за момент ме послуша на почеток и подоцна повторно си остана на своето мислење дека мора да го стори тоа.
    Ова што се случува не е прв пат,и порано се обидуваа да го испровоцираат но тој не се замараше толку со тоа.
    Искрено се плашам да не направи некоја глупост.Mногу ми значи,и нема да си простам себе ако се случи нешто.Како би реагирале вие во ваков момент,кога се обидувате да помогнете некому?што би го советувале?
     
  2. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Не ми се верува дека луѓето дозволуваат непознати од форум да ги извадат од такт. Па дајте малку живејте во реалноста :fubar:
     
  3. manutdwomen

    manutdwomen Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    9
    Работата е тоа што тие двајца се познаваат во реалниот живот.А јас се плашам од секаква опасност. :( Да беше непознат во ред,ама ова се случува веке постојано секојдневно да добива закани.Што е најлошо еднаш си го исполнија посакуваното на друга личност(мој комшија)и од тогаш тој исчезна,не знам ништо за него.:/ Родители нема за да ги прашам за него,кај е како е и кај се движи.
     
  4. maja0

    maja0 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    110
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски
    Работава мириса на сериозна. Ако е тој случајот нека го избегнува форумов ако само тука се случува тоа напаѓање, навредување. Но ако тоа се случува и во реален живот без причина и повод, самиот тој треба да го разреши проблемот. Најубаво ќе биде со муабет, да се види што е причината за толкаво несогласување, но ако тој и ти сметате дека со разговор не би се постигнало нешто добро, тогаш би те советувала да му кажеш да стои понастрана од него колку што може. Нема причина он сам да оди кај него и да си ја бара бељата. А ако другиот тип продолжува со закани тука си се надлежни органи за тоа секако. Ако дојде до тој степен.
     
  5. manutdwomen

    manutdwomen Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    9
    На почеток и двајцата го игнориравме тој проблем се додека една личност го намести убаво да дојде до кавга(само ради тоа што пријателот мој кажува тоа што е точно а некому не му се допага тоа и постојано го напага).Еден период беше мирно(наводно)и немаше проблеми.
    И да беше само во виртуелниот свет таа личност нема никакво право да напага без докази и факти...(ај да беше само таму немаше да има толку страв.)
    Што е најлошо јас се обидов да објаснам кој е всушност проблемот на таа личност која го стори тоа но безуспешно.
     
  6. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    Се може да се реши на мирен начин бар според мене,а доколку тоа е невозможно ако ги знаете тие кои го навредуваат и напаѓаат постојано, фино лепо пријавете ги во полиција и крај.
     
  7. manutdwomen

    manutdwomen Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    9
    Toчно,може да се среди само што неколку личности не сакаат да се обидат да сфатат дека не е се така како што им ги полнат главите а после некој сосема трет плака за грешките. :devil:

    Фала ви за советите.
     
  8. Buttterfly

    Buttterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2010
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    776
    Сметам дека твојот пријател треба да го напушти тој форум.

    Како што заклучив, оној другиот не сака да чуе за решавање на проблемот мирно.

    Фино лепо, си постои полиција па пријавиш. А не секој ден да стравуваш од некој. :)
     
  9. manutdwomen

    manutdwomen Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    9
    Феминки ви благодарам на советите,ги употребив и проблемот за некој период е среден...само знам дека така нема да остане.Многу ми е мило што го гледам сега срекен пријателот...фала ви многу :*
     
    На maja0 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. sexykitty18

    sexykitty18 Активен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    1
    Ве молам за совет.Вака јас идам со еден дечко.И нормално си имавме односи,но пред 2,3 месеца пробав да му раскинам.Тој ми се закани дека има клипче од нас двајца и дека ке го објави.Толку се налутив и незнам што да правам во моментов.Ве молам за некој совет.Просто животот ми се загорчи. :doh: ;(
     
  11. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    :D :D :D бистар ти е дечкото нема што!
    Па животот дефинитивно ти е загорчен,ако постои тој клип, дали сега ке му рескинеш или покасно исто му доаѓа затоа требало да внимаваш претходно,ако тој навистина има клип и може да го објави ке го објави,но да се надеваме дека го нема(како што ми изгледа вака од напишаново).Побарај му да го видиш тој клип,ако не ти го покаже значи не постои,но ако ти го покаже.... :shake: :shake: :shake:
     
    На sexykitty18 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. eva11

    eva11 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    1.851
    Допаѓања:
    757
    не е ништо страшно дечкото нашол на која црква да се крсти ке му се јавиш веднаш и ке го повикаш да разговарате и ке го замолиш да ти го окаже клипот и пред тебе да го избриши ако не сака ке му кажеш дека ке кажеш дома на твоите и дека со татко ти заедно ке го пријавиш во полиција(секако дека дома нема ништо да кажиш) и така ке го заплашиш по што верувам дека ке се изјасни дека те лажел за наводниот клип али цело време ке бидеш остра и налутена и озбилна без ни 1%попустливост од твоја страна ако не сака даго покаже клипот а и не се изјасни дека го нема остро кажи му дека ке го пријавиш во полиција и ке кажиш дека он те натерал на сексот и ке го обвиниш за заведуванје на малолетник (ако си малолетна)
     
    На sexykitty18 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Peppermint

    Peppermint Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    867
    Допаѓања:
    13.216
    Пол:
    Женски
    Најверојатно блефира, но не можеш да бидеш сигурна.
    Блефирај и ти.
    Со самоуверен глас кажи му-имам братучетка која е инспекторка во полиција со која сум многу блиска и ќе направи се за да ме заштити.. Да ти се допадне некој не е казниво дело и многу ми е жал што ти верував, но ова твоево е казниво дело! (и навистна е -снимање без твое знаење, закани).

    И пазете бе деца што правите и со кого..
     
    На sexykitty18 и Serafima им се допаѓа ова.
  14. sexykitty18

    sexykitty18 Активен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    1
    Многу ви благодарам за советите.Навистина незнаев што да правам и како да се снајдам. :?: Тешко е кога неможете за ова да се отворите на никој друг.И се молам да господ се да испадне добро. :|
     
  15. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    со среќа и пиши ни што се случило :*
     
  16. kegi22

    kegi22 Активен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2012
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    1
    бидејки нема тема сакам да прашам ке пишувам тука. Сакам да прашам дали некој знае каде има некоја жена или маж што гледа било да е на карти или на друго нешто ама да е или велес, штип, кочани ве молам побрзо итно ми е и бројче ако може
     
  17. Volsebnicka05

    Volsebnicka05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2012
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    90
    пробај да најдиш дали има клипче или можеби нема а сака да го направи (повеќе немај односи со него) зошто мисли дека тоа е единствен начин да те задржи.
    а и како и дае со клипче тој неможи да те задржи закани му се со полиција, дека имас целосно право да побараш од полицијата да ти ја зачуваат приватноста и дека тој че биди тој со че го јади копанот (испери му го мозокот) а и сепак мислам дека клипче неможи да направи без твое знаење, затоа ти реков провери дали има
    и друго најважно не станувај роб само за секс НЕ СЕ СИЛУВАЈ СЕБЕСИ ЗА ДА БИДИШ СО НЕГО :!:
    :*
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.