1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Биоритам кај човекот

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од christinnn, 11 мај 2015.

 1. christinnn

  christinnn Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  2.275
  Допаѓања:
  18.503
  Пол:
  Женски
  Што се, се подразбира под овој поим?
  Имам проектна да правам и не знам што да пишувам? Прво што ми паѓа на памет е навиките кај човекот, такада се решив да пишувам за здрав начин на исхрана, здрав сон, лична хигиена, физичка активност и редовна посета на лекар..Го замислив како една рутина, здрава рутина кај човекот која е морално да ја практикува ако сака здрав и долг живот.
  Што друго подразбира ''биоритамот'' и дали сте запознаени со неговото значење?