1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Биостатика со медицинска информатика

Дискусија во 'Образование' започната од ilovemedicine, 29 ноември 2014.

 1. ilovemedicine

  ilovemedicine Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2014
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  683
  Пол:
  Машки
  Сакам да се запишам на општа медицина но математиката ич не ми оди.Дали коритите математика кај овој предмет биостатика со медицинска информатика ?
   
 2. srcence1607

  srcence1607 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2012
  Пораки:
  2.362
  Допаѓања:
  2.471
  Пол:
  Женски
 3. TrueReligion

  TrueReligion Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  173
  Ич не му ја мисли. Проста математика е то, со формула се решава задачата. И мене математиката ич не ми одеше, ама статистика 10ка имам. 2 часа ти е учење пред колоквиум :)
   
  На ilovemedicine му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Vertigo TJ

  Vertigo TJ Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2014
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  778
  Пол:
  Женски
  Па зар да се откажеш од медицината само заради еден испит во кој има математика?
   
 5. eagle.eye

  eagle.eye Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  88
  ЛЕЛЕ НАЈГЛУП ПРЕДМЕТ НА МЕДИЦИНСКИ ААААААА..... ЈА МРАЗАМ СЕА У ЈАНУАРИ ПО 3 ПАТ КЕ ЈА ПОЛАГАМ ....
   
 6. ilovemedicine

  ilovemedicine Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2014
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  683
  Пол:
  Машки
  На мене буквално не ми оде ич ама ич.Само таблицата,собирање и одземање знам :tmi:.Што мислиш за една 6 треба ли задачи ?
   
 7. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  12.195
  Допаѓања:
  141.972
  Предметот е боза, мене ми беше супер интересен . Има малку теорија и по некоја задачка, ама се е преку неколку формули кои лесно се учат.
  Ако одиш на вежби и ги следиш, нема да ти биде воопшто тешко. Многу зависи и асс, ако се труди да ви разјасни нема да имате проблеми.
  Јас немам слушнато некој до сега да заглави на предметот или да го остави факултетот поради него.
  Од математичките функции освен собирање и одземање не ти треба друго , плус нас ни дозволуваа да користиме и дигитрон:D
  Во суштина, освен формулите, кои не беа повеќе од 5 на колоквиум,ништо друго не ти треба.
  На испит бевме усно, само теорија.:)
   
  На ilovemedicine му/ѝ се допаѓа ова.
 8. TrueReligion

  TrueReligion Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  173
  Двата колоквиума се само задачи, ама се е преку формула и многу е просто и едноставно. Без гајле, статистика е ништо во споредба со одредени предмети.