1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Биохемиска бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од pipi86, 20 јануари 2013.

  1. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.697
    Допаѓања:
    72.592
    Пол:
    Женски
    Тест не направи? И јас добив со 11 дена доцнење овој месец, ама имав 2 негативни тестови, од друго ми доцнело.
     
  2. DreamofAngelGirl

    DreamofAngelGirl Активен член

    Се зачлени на:
    30 август 2022
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    35
    Пол:
    Женски
    Имам не редовни циклуси обично добивам на 35- 37 дена,но се обидувам да забременам. Но, денес штом добив забележав голем исцедок како парче (клеточно парче) многу се исплашив и сега не знам дали сум имала хемиска бременост. Секако планирав да правам тест после 37ми ден ако ми доцнеше :/
     
  3. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.697
    Допаѓања:
    72.592
    Пол:
    Женски
    Нормално е со толкави циклуси да имаш парчиња. Јас сум имала парчиња големи колку сапун.. засирена крв е тоа. И јас на 38ми ден добив овој месец, а минатиот па на 28ми ден. Толку бев истоштена што на слики ме примети другарка, бледа крпа... ама катастрофа бев, крварење со парчиња... и да знаеш нема ништо да ти смени. Дај боже нареден циклус да не добиеш :hug:
     
  4. DreamofAngelGirl

    DreamofAngelGirl Активен член

    Се зачлени на:
    30 август 2022
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    35
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам на подршката. Сепак ќе и кажам и на докторката :hug: Ти посакувам среќа и на тебе :*
     
  5. maja999123

    maja999123 Активен член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2022
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Направи тест ако си била бремена би требало да имаш малку бета.
     
  6. Devojkaz

    Devojkaz Активен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2022
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Здраво, да ве прашам дали царскиот рез во претходната бременост го зголемува ризикот за спонтан абортус или биохемиска бременост во наредната бременост?
     
  7. LiquidLuna

    LiquidLuna Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2021
    Пораки:
    4.215
    Допаѓања:
    15.432
    Пол:
    Женски
    Колку што сум запозната, не.
     
  8. Brpbrp

    Brpbrp Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2019
    Пораки:
    8.721
    Допаѓања:
    12.826
    Не
     
  9. juice_

    juice_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2021
    Пораки:
    448
    Допаѓања:
    886
    Не, до сега никој не спомнал такво нешто, а сум била на повеќе доктори.
     
  10. Starchild

    Starchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2016
    Пораки:
    1.036
    Допаѓања:
    1.775
    Пол:
    Женски
    Пред некое време прашуваше исто ти одговаравме сега пак.Незз што е проблемот ама ти кажавме повеќе луѓе дека нема врска царски со настанување следна бременост.
     
    На LiquidLuna и Brpbrp им се допаѓа ова.
  11. _budaletinka*

    _budaletinka* Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2022
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Здраво женски .. на 6ти април позитивен тест дома истиот ден направено хцг 120,25. Циклус требаше да (не) дојде на 9ти април, на 11ти април (вчера) ептен малку на бришење кафејаво отидов кај матичната не се виде ништо здебелен ендометриум 15мм уредни јајници вон матерично не се виде ништо ми рече дома да мирувам до 20ти и да се видиме на ехо, ја прашав дали да правам хцг ми рече нема потреба но за да се смирам направив и добив резултат 38,05 се слупнав со матичната ми рече да одмарам дека ќе се видиме на 20ти недај боже порано ако прокрварам. Од вчера одмарам постојано немам болки никакви и само од пред 1саат кафејаво на бришеее. Сакам мислење сепск мислам дека чим хцг е намалено џабе лежам и ќе ми дојде за 2-3дена и ќе биде биохемиска за жал .. дали кога ќе ми пробие (се надевам ќе се случи тоа зашто очигледно е многу паднато хцг) и заврши може уште овој месец да пробуваме пак или мора да чекаме нареден циклус? Извинете на долгиот пост и фала ви
     
  12. Brpbrp

    Brpbrp Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2019
    Пораки:
    8.721
    Допаѓања:
    12.826
    После крварењето ако се е исчистено ќе можете пак обиди истиот месец. Земи си тестови за овулација за да можеш да ја фатиш овулацијата. И јас имав како тебе и точно според аликција ми беа плодни денови :)
     
  13. _budaletinka*

    _budaletinka* Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2022
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Кај мене ништо не се виде на ехо .. сепак ќе мора пак да идам после циклус на ехо? Јас по апликација средам два пати бев кај матичната да видам и од тогаш ми е исти ден и така се водам. Тестови има кај нас?
     
  14. Brpbrp

    Brpbrp Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2019
    Пораки:
    8.721
    Допаѓања:
    12.826
    Има ја од зегин ги земам oview 5теста се. Најубаво е да одиш за да видиш :)
     
    На AlchinovaR1979 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. kamilica994

    kamilica994 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2017
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    14
    Zdravo. Najverojatno imav biohemiska bremenost. Dali koga vi dojde menstruacijata vi beshe premnogu bolna? Me istoshtuva, a bolkata e strashno nenormalna...
     
  16. Starchild

    Starchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2016
    Пораки:
    1.036
    Допаѓања:
    1.775
    Пол:
    Женски
    Poseti ginekolog ako bolkata ti e strasno nenormalna ko sto vikas i napravi beta da vidis dali stanuvalo zbor za bremenost
     
  17. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.182
    Допаѓања:
    10.790
    Пол:
    Женски
    Многу болна и многу обилна. За неполни 3 дена скроз се исчисти матката, а обично имам менструација по барем 6-7 дена.
     
  18. Brpbrp

    Brpbrp Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2019
    Пораки:
    8.721
    Допаѓања:
    12.826
    Мојата не беше болна ама имаше некоја болка што константно траеше со тоа што мене ми каснеше и на крај убаво прокрварев и траеше 7 дена со тоа што обичен циклус ми траеше 3 дена
     
  19. _budaletinka*

    _budaletinka* Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2022
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Здраво женски јсс дакам да прашам имав биохемиска бременост на 13мај после крварење правев хцг од 120 беше паднато на 3.3. На ехо докторкста ми кажа дека не е исчистено скроз има нешто минимално но дека нема потреба од ништо ќе се исчисти со следен циклус да стагнираме со односи цел месец и чим ми заврши да идам на ехо да ме види но дека можно е да ми касни додека се средат хормоните од самата биохемиска бременост.. еве веќе сме 25ти јас сеуште немам добиено а и немам никаков симптом. Ме фаќа страв некако дали некој бил во слична ситуација срав ми е да не се направи некој проблем .. совет ве молам ме фаќаат паники веќе ..
     
  20. ShtruMfeticka

    ShtruMfeticka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2017
    Пораки:
    649
    Допаѓања:
    584
    Пол:
    Женски
    Мене сите тестови ми беа негативни во петокот пак направив имав 2 линии, едната беше мн бледа. Истиот ден хцг направив ми беше 83 а на ехо ништо не се гледаше. Утредента имав нешто ко кафеаво отидов во плодност таму бетата ми беше 63 .ми рекоја тестот да го повториме во понеделник, бетата беше 23, ме гледаше др. Таше рече дека е биохемиска. Денеска еве имам крварење и некој болки па сеа страв ме фаќа да не е вонматерично зашто на ехо ништо не се гледаше ни во ни вон матка. Дали е нормално ова што ми се дршава