1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Био Слим

Дискусија во 'Диети' започната од b.u.b.i, 1 август 2012.

 1. b.u.b.i

  b.u.b.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2011
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Здраво феминки,
  ја отворив оваа тема за да споделите лични искуства ако ги имате користено Bio Slim капсулите, каков е ефектот, како се чувствувате додека ги пиете и сл.. Планирам да ги порачам, но пред тоа сакам да прочитам неколку коментари од вас (искусни).
  Не сакам да читам штетни биле ау, бидејќи сите знаеме дека вакви работи се штетни, но кога не иде со диети не иде, а цел живот да се мачам со такви работи не планирам.. Сите сакаме да бидеме слаби, згодни па зошто да не пробаме кога друго решение нема...
  Се надевам на одговори :) Поздрав! :*
   
 2. eva11

  eva11 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  1.851
  Допаѓања:
  757
  Bio Slim

  мислам значи не ме свакајте погресно не тврдам ама мислам дека био слим се истите слим лајн што беа пред да испадне аферата на алфа тв јас лично не сум ги користела и не знам како делуваат а за штетни па да сите капсули се штетни демек на природна база ова она нема природна база во капсули таму се е хемија и нормално дека се штетни
   
 3. sandricka1

  sandricka1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2010
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  10
  Bio Slim

  составот е различен на првите и вторите
   
 4. sandricka1

  sandricka1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2010
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  10
  Bio Slim

  воедно биослим се регистрирани како хербален лек и не се 100% природни :) но 100% па се слабее со нив
   
 5. b.u.b.i

  b.u.b.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2011
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Bio Slim

  јас ги порачав денеска, утре ќе ми стигнат и право ќе почнам да ги пијам па ќе ве известам за некоја недела какви се резултатите, се надевам дека ќе ги има :D нека ми е со среќаааа :rofl:
   
 6. bonnie19

  bonnie19 Активен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2012
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  3
  Bio Slim

  b.u.b.i mozes li da mi kazes od kade gi kupi tabletite i kolku pari se. I dali dosega ima nekoj efekt?
   
 7. b.u.b.i

  b.u.b.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2011
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Bio Slim

  Има зачленет член од Штип па се јавив и ми ги донесоа, 2100 ден...веќе испив 10 апчиња, многу пијам вода и да апетеит ми е намален али резултати сеуште немам.. се надевам дека до крај ќе издржам
   
 8. jonson

  jonson Активен член

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Bio Slim

  Samo kazimi dali na niv pise Botanikal Soft gel
   
 9. bonnie19

  bonnie19 Активен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2012
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  3
  Bio Slim

  Со среќа се надевам ќе издржиш до крај и ќе има резултати :)
   
 10. golubinka987

  golubinka987 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2013
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  6
  Bio Slim

  и ефекти нешто од апчињава????
   
 11. TheEkaterina

  TheEkaterina Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2013
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  337
  Bio Slim Chip

  Залепете го Био-Слим-Чип над лактот и веднаш слабејте
  Ослабете 5, 10, 20 килограми без труд


  Веднаш кога ќе почнете да го користите, ќе почнете да губите на тежина, без чувство на глад
  Се што треба да направите е да го залепите био-слим-цхип над лактот и веднаш ќе делува. Био-слим-цхип делува на тој начин што ја праќа енергијата во телото. Тој содржи био-енергетски информации за слабеење кои одат точно во ламбда пределот во свеста, кој што го контролира апетитот. Тогаш престанува чувството на глад и можете да јадете колку што ви е потребно...

  Можете да јадете колку ви е потребно, а ќе слабеете
  Со оглед на тоа што јадете помалку, чувството на глад исчезнува и доаѓа до блокирање на центарот за апетит. Слабеете од ден на ден, килограм по килограм. Сега воопшто не е тешко повторно да изгледате убаво!

  Делува на база на Пхи-Ламбда-Тецхнологѕ®
  Со користење на последната технологија, био-слим-цхип е наполнет со био-енергетски информации за слабеење, на приближно сличен начин како што се снима музика на ЦД. Колку и да го носите над лактотт, био-слим-цхип ќе емитира информации за слабеење во ламбда пределот во свеста во вашето тело во текот на 24 часа дури и кога спиете. На вашето тело ќе му биде наредено да губи килограм по килограм, дури и ако имате проблеми со губење на тежината.

  Дури и кога имате 10, 15, 20 или повеќе вишок на килограми...
  ...био слим цхип делува во сите случаи. Значи дека можете да изгубите два пати побргу, два пати повеќе килограми. Овој метод е 10 пати полесен за примена од сите останати. Само треба да го прицврстите био слим цхип и тоа е се што треба да направите за да ги изгубите прекумерните килограми! Био слим цхип не содржи никакви хемикалии кои продираат во организмот. Тој едноставно носи информации со кои е наполнет до одреден Ламбда предел во свеста, и кому му се тие информации и наменети. Био слим цхип се бори против причините за дебелеење, а не само против симптомите. Еднаш кога ќе ослабете, повеќе не се враќаат килограмите.

  Пхи-Ламбда-Тецхнологѕ® е здрава технологија и без нус појави...
  ...бидејќи ламбда пределот на свест на вашето тело ги прифаќа само оние информации кои му се потребни. Ништо не чувствувате освен чувство на ситост а од ден на ден ќе губите масни наслаги (масните перничиња). Ќе бидете повитки.

  Многу подобар од останатите методи!
  Засекогаш ќе ги изгубите прекумерните килограми затоа што пхи-ламбда-тецхнологѕ е толку делотворна технологија што помага дури и во оние случаи кога е испробано се, но без успех.

  За кратко време ќе ја добиете силуетата на вашите соништа!
  Дури и денешната медицина не може да го објасни ова чудно дејство - кое дава одлични резултати. Илјадници луѓе се задоволни. Ако сакате и вие да се ослободите од масните перничиња и останатата вишок маснотија, која се наталожила во вашето тело, нарачајте веднаш!
   
 12. 2212

  2212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2012
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  Bio Slim

  Здраво девојки..Bio Slim капсулите се доста ефикасни но со тек на времето од вашето конзумирање го губат ефектот,што значи ако се земаат подолг временски период се приметува застанување на истата килажа...Јас лично ги употребував околу 5 месеци,се разбира со мн кратки паузи!На почеток после првата испиена доза ослабив 10 кг. наредните месеци т.е.преостанатите 4 само уште 4 кг.Добри се но помеѓу секое паковче би ви препорачала да правите пауза од 1 седмица...Викаат дека не се враќаат изгубените кг(не е точно)се враќаат со мојот прекин последниот месец вратив 2кг...СЕПАК ПОСЛЕ СЕКОЈА Т.Н.ТЕРАПИЈА СО КАПСУЛИТЕ МОЈ СОВЕТ Е СТРОГО ВНИМАВАЊЕ СО ХРАНАТА,НЕ Е ВО ОДМЕТ И НЕКОЈА ЛЕСНА ДИЕТА! Поздрав!!!
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 13. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.481
  Bio Slim

  освен што ми паѓаше притисокот и ме болеше константно глава-ништо друго не се случи. Си се вратив на вежбање и здрава храна. Ко и сите апчиња-дај пари да те лажам. :|
   
 14. 2212

  2212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2012
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  Bio Slim

  Таквите појави мене ми се појавија од Slim Line овие искрено ги земав со страв одев на се или ништо...Баш ми ги препорача мојата фризерка се двоумев дали да ги земам на крај се одлучив ДА.Фала Богу не ми се појави никаква промена за разлика од предходните.
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Celebrity3

  Celebrity3 Активен член

  Се зачлени на:
  7 август 2013
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  3
  Bio Slim Chip

  Си го пробала ова?
   
 16. Ivaphkare

  Ivaphkare Активен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2020
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Јас лично сум ги кпристела, апетитот се намалува ослабнав 8кг, не ни сакав повеќе од тоа, но воедно ја правев и ун диета така да тие ми беа како поткрепа да не јадам количински.
  Сакам да кажам дека повеќе аспекти се важни, самите капсули не прават чуда ако не си ставите режим.
  Покрај режимот со исхрана има важна улога и физичката активност.
  Се си е поврзано