Биро за прилагодување (The Adjustment Bureau) [2011]

Дискусија во 'Филмови' започната од Cacuvche, 10 март 2013.

 1. Cacuvche

  Cacuvche Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  324
  Пол:
  Женски
  The affair between a politician and a ballerina is affected by mysterious forces keeping the lovers apart.

  Director: George Nolfi
  Writers: George Nolfi, Philip K. Dick
  Stars: Matt Damon, Emily Blunt, Michael Kelly...
  Филм со поинаква досега невидена содржина кој мора да се погледне по можност со својата љубов.
   

  Прикачени фајлови: