1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бисерчиња

Дискусија во 'Дете' започната од Ariel, 29 јули 2011.

  1. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    сега сме малку поголеми, ама не можев да сватам што му значи палеле. само ќе викнеше пааалееелее! и толку. и шетаме еднаш ајде да му купам некој комплет со кратки ракави за летото, кога го виде Спајдермен на сликата на едно комплетче почна да вика палале палеле. и му велам да ти го купам? дааа! и јас само се свртив да ми го стават во ќеса, тој си ја соблече маицата за одма да ги носи. едвај платив, му ги облеков и беше најсреќен.
     
    На vitamina, Lolo5, Girl-Rabbit и 4 други им се допаѓа ова.
  2. Sannelaa

    Sannelaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2017
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    96
    Пол:
    Женски
    Пред 15 години мајка ми беше бремена за 2ро дете а првото женско -јас. Мајка ми не сакаше да го знае полот на бебето се додека не се породи. Сите мислевме дека ке имам братче дури и зелени и сини алишта имаа купувано за новото бебе:rofl::rofl:. Јас на сите се фалев дека ќе имам братче сите така знааеа. Од кога се породи мајка ми јас заминав со баба и дедо во нивното село да частеле за внучето. Влеваме у кафанчето јас главна звезда и еден дедо ме прашува што имаш ти сега и сите во мене гледат јас горда братче ама без ЦОЦЕ. Си добив сестричка тогаш хахаха. А повеќе пати се имат шалено со нас ајде 3то машко ама јас и сестрето не сакавме зошто машко ќе ни ја земел куќата..:P:^):^)
     
    На vitamina, Lolo5 и mariz им се допаѓа ова.
  3. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.584
    Пол:
    Женски
    Ми става внук ми ќебе на мене да личам на дух. Го прашувам: Каде си видел ти дух со ќебе? Ми вика: На Гарфилд. И ок, јасно ми стана уште веднаш дека духовите во цртаните филмови така и се прикажани, па го прашувам: А ти знаеш што е тоа дух? Да, ми вика, тоа е да имаш ќебе на глава. :rofl:
     
    На Stories, vitamina, Lolo5 и 12 други им се допаѓа ова.
  4. No Makeup

    No Makeup Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2017
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.856
    Пол:
    Женски
    Па не знам дали е бисер, ама седиме така со ќерка ми, си играме и се врти накај татко и и вели"Мама има пу.ка.." И двајцата се смеевме како луди а немаше ни две години.. Ама така е кога се заедно правиш со детето,па и бањање..
     
    На vitamina, душленце, Lolo5 и 3 други им се допаѓа ова.
  5. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.387
    Син ми гледа крава на кашкавалот и вика: Мамо, кравата не дава кашкавал, млеко дава. Овде згрешиле.
    :D
     
    На vitamina, Lolo5, makedonkamak и 19 други им се допаѓа ова.
  6. No Makeup

    No Makeup Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2017
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.856
    Пол:
    Женски
    Значи ќерка ми е светла точка во мојот живот и само таа ме смее. Гледаме серија и еве што таа заклучи
    (плаче глумицата)
    Таа:Плаче тете
    Јас: да мам плаче
    Таа :Сипала вода (а претходно таа истури вода на тепихот и ја карав) Потоа го гледа глумецот тажен и вели
    Плаче чиче
    Јас :Да плаче
    Таа :Неќе пие сируп:D:D
    Се згазив како заклучи сето тоа,, а има 2 год
     
    На Gosh, Kate Rina 93, vitamina и 22 други им се допаѓа ова.
  7. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    Низ муабет, мајка ми му рече на син ми Зошто ги растури сите играчки? И син ми ништо не му одговори. Јас и мајка ми си правевме потоа муабет, а тој ги собрал сите играчки и за да му обрниме внимание само му ги крена рачињата и рече Шо сакам?? (Наместо Што сакаш? еве ги собрав) Се изнасмеавме
     
    На vitamina, Lolo5, joy1 и 4 други им се допаѓа ова.
  8. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.387
    И викам на малата: -Ти си лошка. А таа ми вика: -Не сум лошка, јас сум сестра!
     
    На vitamina, Lolo5, Lolipop23 и 17 други им се допаѓа ова.
  9. bella24

    bella24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2014
    Пораки:
    563
    Допаѓања:
    789
    Бевме излезени и една другарка и вика : дундо една дундааа (дијалектички за ж.полов орган)
    Одиме кај свекор ми и таа дундооо дундоо му вика и овој ај на дедо ново зборче си науучила, - ај мамо преведи (не разбрал или неочекувал) јас црвенеам
    Пичееее пичеее сред продавница- таа видела од оние чоколадните перничиња полнети со чоколафо за со млеко (дека јас и викав ајде перничиња со млекце да јадеш) срамови живи :)
     
    На Lolipop23, Stories, vitamina и 13 други им се допаѓа ова.
  10. M&M

    M&M Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2015
    Пораки:
    5.915
    Допаѓања:
    135.514
    Пол:
    Женски
    Јас: ајде мама биди умна и помогни ми да ги раскренеме мечињата. Става едно мече во корпа у вика *еве бидов*:rofl:
    Ни ја удрија колата вчера и е преокупирана со тоа цел ден:
    Видам мамо коата како удиле!
    И викам ќе ја носи тато на мајстор. Вика: ќе ја боцнат малку ќе помине, не се паши ништо сташно ќе помине :inlove:
     
    На Shalitra, vitamina, Lolo5 и 12 други им се допаѓа ова.
  11. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    Ја прашувам ќерка ми дојде ли дедо мраз во градинка?Да!
    Му шепна што сакаш за нова година?
    Да!
    И што му шепна?
    Да ја избричи брадата!
    :)
    иначе има 2 год и 5 месеци
     
    На Ladybug98, 24.07, Shalitra и 27 други им се допаѓа ова.
  12. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.757
    Допаѓања:
    72.676
    Пол:
    Женски
    Мм го учеше синко кога вика А? Да не вика така, туку да вика молам? :)
    И поминуваат месец, два и јас зазборена со сестра ми, а синко црта на табла и ми зборел ама не сум го слушнала... и се вртам и му викам A? И крева веѓи, крева рака и ми вика: Не се вика А, се вика МОЛАМ! :rofl: ме искара :$
    2год и 5м беше тогаш, баш денови пред да се породам :D
     
    На Shalitra, vitamina, Lolo5 и 18 други им се допаѓа ова.
  13. pilenka

    pilenka Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2013
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    3.494
    Пред спиење обично уста не затвара....вика мамо јас пачев од дедо маз во гадинка...и викам не треба да плачеш, дедо мраз е добар и носи подароци, а таа во свој филм и бисерот го тресна: еее и јас ќе ставам капа од дедо маз, па он ќе паче од мене.:)
     
    На vitamina, Mishela, cresa-jagoda и 12 други им се допаѓа ова.
  14. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.373
    Допаѓања:
    317.599
    Пол:
    Женски
    влегуваме во Адидас
    и малата леле мамо колку мн п*тки (место топки):|:|:oСамата се свести дека кажа глупост и одма после тоа рече топки .Како ли и дојде така да каже незнам.
     
    На vitamina, cresa-jagoda, Lolo5 и 13 други им се допаѓа ова.
  15. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.757
    Допаѓања:
    72.676
    Пол:
    Женски
    Хахахаха мојов питики ги вика патиките :D и некогаш во брзање и питки излегуваат :rofl: Да не сакала патики да рече и она :D
     
    На cresa-jagoda, Lolo5, makedonkamak и 3 други им се допаѓа ова.
  16. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.373
    Допаѓања:
    317.599
    Пол:
    Женски
    не бе на топки мислеше :D
    Имаат цел кош со топки полн и секогаш игра со нив ама овој пат лапсус направи :)
     
    На cresa-jagoda, Lolo5, makedonkamak и 2 други им се допаѓа ова.
  17. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    Одиме на работа кај дедо и да земе нешто тој. Супер се и ајде влегуваме во канцеларија и тамо си беше колекшата на татко ми, работеше нешто. Се поздравуваме и таа и вели : - Ајде сега кажи како се викам јас? Ајде кажи:- тетка Светлана... Мојава слуша и возвраќа- Тетка и покажува со прст кон светлото горе - светлана:D:D:D:D:D која асоцијација, кај и текна ? Не изнасмеа ептен и неочекувано:D
     
    На vitamina, mariz, DAngel и 10 други им се допаѓа ова.
  18. azelea

    azelea Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    3.484
    Допаѓања:
    15.375
    Пред некој ден кога падна снегот и ќерка ми кажува дека во градинка учителките ги извадиле надвор малку на снегот да си поиграат,па им рекле пак дека следниот ден пак ќе одат надвор.Ја земам истиот ден од градинка и по пат ја прашувам "Бевте ли денес надвор на снегот"? Ми вика "Не ,учителките отидоа кај доректорот и затоа не бевме :D",Викам -А што правеа кај директорот? Она- Па,ги викнал да им пише петки дека многу добро не чувале :):o
     
    На Milobebence, vitamina, ❤️Sneze❤️ и 14 други им се допаѓа ова.
  19. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.561
    Пол:
    Женски
    Не знам дали ова се смета за бисер, ама на мене ми е смешно. Летото 2016 година беше случкава. Јас бев дома со децата. Ми се јавува комшика да сум се симнела со децата за да си поиграат со нејзиното внуче. Во тој момент децата беа на тераса и јас ја искористив приликата да се пресоблечам. Се сокрив позади троседот. Кога бев по долна облека, влезе поголемиот и одма излезе на тераса. Го слушнав како се дере на цел глас - Мајка ми е гола! Кога се симнав долу комшиката цело време ме зафркаваше. :rofl:
     
    На marija305, Milobebence, Gosh и 13 други им се допаѓа ова.
  20. *Ench@nted*

    *Ench@nted* Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 јануари 2018
    Пораки:
    1.914
    Допаѓања:
    25.241
    Пол:
    Женски
    Пред извесен период синчето на другарка полнеше 3 години и неколку дена пред роденденот го прашувам:
    "А со што ќе ти биде тортата?", мислејќи нели со кој цртан лик или слично...
    Ми вели: "Па со свеќички!" :drunk:
    Па јасно, си велам, со што друго би можела да биде роденденска торта :rofl:
    Паметно, паметно детенце! Си го заслужив одговорот на прашањето што го поставив :nod:
     
    На No Makeup, vitamina, kukla21 и 14 други им се допаѓа ова.