1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бисерчиња

Дискусија во 'Дете' започната од Ariel, 29 јули 2011.

  1. TennisBabe

    TennisBabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    591
    Допаѓања:
    364
    Еве уште нешто од мојата помала братучедка :)
    Бевме излезени јас и таа на прошетка,и шетавме што шетавме и и велам - Сега ќе те водам на гости кај Маца ( другарка ми Марија ), ќе видиш ќе ти се допадне..
    И сега очекувам да каже дааааа,супер,ајдееее :^) .Но ништо од тоа. Кога почна да плаче на сред улица не можам да ја смирам не ни знаев зошто всушност плаче..А потоа ми ја кажа маката
    Не сакала кај Маца, мачките многу гребеле ! :rofl: :rofl:
     
    На Amona, Hipster, Chocolate.me и 4 други им се допаѓа ова.
  2. AzSxDc

    AzSxDc Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    24
    Оваа е од мојата баба
    седиме сега и татко ми викаа леле поќна да ме боли забот и баба ми вика ами оди не го наполни
    хахаха..јас и се пулам и и се смеам од та ми викаа е шо е сега смеа не можев да и кажам шо е раб :D :D :D
     
  3. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    2.220
    Допаѓања:
    6.638
    И правев сутлијаш на малата од братучеда ми дури си играше со гумените играчки во кадата..
    И ја викнав да и кажам дека е готов а таа ми рече : Почекај да ја искапам жирафава,па ќе те бакнам 1000 пати. Да си го платам сутлијашот. :lol:
    После дури го јадеше рече : Јас и мама немаме брада, затоа повеќе си личиме :wasntme:
     
    На Divinebutterfly, butterfly.93, FortuneTeller.xD и 3 други им се допаѓа ова.
  4. Tenna

    Tenna Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2010
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    332
    Денеска пиев кафе со другарка ми, нејзиното второ бебуле е на пат :inlove: . Во меѓувреме таа има една тригодишна плавокоса цурица, која што изобилува со секакви досетки и бисери,ви ги претставувам денешните:
    -Седиме и разговараме со другарка ми и во тој момент и се јави една колешка, ќе дошла и таа. И палавката како што беше засилена да излегува низ врата да ги шета бебињата нејзини, кога слушна дека и друг ќе доаѓа, застана, арогантно се сврте накај мајка и и испука: Еее мамо, што сите ли( по нејзино ЈИ) ќе дојдат кај нас пааа :D . Во стилот аман више од гости :D .

    -Мајка и и вика кажи и на Тена кога ќе си ги облечеш кусите панталони, а таа одговара:
    Кога ќе ни се роди бебето :D . (Ова е епилог на тоа што таа ја прашала мајка и кога ќе го види бебето, а таа и одговорила кога ќе дојде лето. И девојчето ептен се израдувало дека баш ќе е тогаш,затоа што ќе може да биде дада во нејзините омилени куси панталони, кои оваа лето и беа хит, дури и навечер врз пижамите и ги облекуваше другарка ми за да може да заспие. Без нив немаше никаде одење,па дури ни во кревет :D).
     
    На sweet25 и Annath им се допаѓа ова.
  5. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.293
    Допаѓања:
    3.259
    Пол:
    Женски
    Хахах срциња се маливе а? :) Да кажам нешто што премногу ме насмеало со братучед ми...

    Значи, бевме собрани повеќе души, се славеше за новороденчето од мој прв братучед или мекици како што обично ги викаме... И сега, неговото прво синче( 3-4 годинки) се глупираше нешто и братучед ми му вика: -Aј сега, седи мирен и тебе ќе те жениме, има време.. :)
    Ова нервозно му враќа: -Нејќам жена јас... И братучед ми вели: - Еее добро нема сега да те жениме, кога ќе пораснеш тогаш... И уште поизнервирано малово возвраќа: -Нејќам жена, јас сакам маж!! :devil:
    Братучед ми ваков :?: :?:

    Хахах и сега кога пишувам се смеам, може не звучи смешно но мене ми е премногу јако... :rofl: :rofl:
     
    На Ana.Jones, rak4estip, KittyT и 9 други им се допаѓа ова.
  6. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.900
    Пол:
    Женски
    Не знам дали е баш бисерче, ама се изнасмеав.

    Минатиот викенд и` беше роденден на ќерка ми, поточно и` го славевме во неделата.
    Понеделник утрото ја будам за во градинка и ми вика-не сакам да одам, аман мамо, не ме буди, не ми се оди во градинка, зошто ме терате да одам....готова во секој момент да се расплаче.
    И јас ја убедувам дека убаво ќе си помине, додека да трепне ќе дојдам да ја земам, ќе им раскаже на другарчињата како си поминала за роденден, поклони што добила итн.итн.....ама дете пак кенка, не сака и не сака.
    И` ја соблекувам пижамата и маичката да и облечам друга маичка и приметив дека е исфрлана по грпчето (со оглед на тоа дека во градинка им се појавија сипаници, претпоставив дека фатила и таа) и и` викам-ништо мама, изгледа имаш сипаници, нема да одиш во градинка, ќе те носам на лекар и сигурно 2-3 недели ќе седиш дома.
    И тука прснува да плаче и вика- е сега нема да си ги видам другарчињата во градинка, аман мамо, аман и сега нема да можам да одам во градинка ;(
    И јас ваква :^) |( :rofl:
     
    На Amona, Strumfeta93, Annath и 5 други им се допаѓа ова.
  7. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.600
    Големата (8 годинки) на наши пријатели е заљубена во Џастин Бибер и сакала да и' биде дечко. |( :D
    И цело време пуштале песни од него, крекале додека мајка ми ги чуваше пред некоја недела, веќе на женава и пукнал филмот, и им рекла: Дечиња, па сменете го малку Џ.Б., слушајте македонски песни.
    И кого, кого... :?:

    Ајде Влатко Лозановски им го пуштила.

    И малечкото (4 години) и се свртело и и' рекло - А тебе Влатко Лозановски ти е дечко?
    :D
     
    На piksooki, Amona, Umbrella22 и 17 други им се допаѓа ова.
  8. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.340
    Допаѓања:
    90.419
    Пол:
    Женски
    Го чувавме внук ми, но малку е поназад со развојот. Сеуште не зборува, но знае некогаш да откачи некое зборче кое ќе не насмее и израдува.
    И така дома нешто со сестра ми се скаравме и јас зборам, зборам, а тој цело време правел де, де,де... Почнаа моиве да се смејат, јас не сфаќам, не го слушнав. Одам седнувам до него, овие зајдуваат од смеење и почнувам јас пак уште толку и пак почна де, де, де... и мафта со рачето.
    Срце мало.
     
    На dancing.queen, Annath, Divinebutterfly и 2 други им се допаѓа ова.
  9. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.784
    Допаѓања:
    81.012
    Пол:
    Женски
    На гости ми беше братучетката - има 2 ипол годинки, ама меле ко мелница. :D
    Не сакаше да седи мирна и ја занимававме, и' пуштавме видеа од јутјуб за да седи мирна, инаку главата ни ја запали, живо детенце. :lol:
    И кога дојде тетка ми да си ја земе, ја прашува - Што правеше таму со дада ти Мишела?
    И оваа - свушавме и пеевме песната на ЦВЕП.
    Инаку, и' го пуштив клипот на Рејдиохед - Крип, и малово не може да каже Р, инаку очигледно мислела на цреп. :D
     
    На Annath и MandyLane им се допаѓа ова.
  10. mia9184

    mia9184 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    296
    Пол:
    Женски
    Вчера излегував со синчето ,и му викам оди викни го лифтот да ја заклучам вратата , и малиов со трчање отиде до лифтот и место да стисне на копчето да го викне се развика на цел глас лифтуу дојди :D И ми вика мамо го викнав лифтот :D :D
     
    На Amona, ilipili, Hipster и 20 други им се допаѓа ова.
  11. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.886
    Допаѓања:
    4.892
    Пол:
    Женски
    Како помала наместо ЦРЕШНА сум викала ЧЕСНА :D :D :D :rofl: :rofl:
     
    На Amona му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Regenbogen

    Regenbogen Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2010
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    175
    Пол:
    Женски
    Јас: Леле ХХХХ за никаде си!
    Таа: Не бе мамо, за тука сум! :D
     
    На Amona, Hipster, phoenix4235 и 9 други им се допаѓа ова.
  13. Shana

    Shana Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    1.505

    Пишувавме писмо до Дедо Мраз нели пред извесно време, напишавме адреса и то испративме по пошта ;) Детето дури се распрашуваше дали имаме оџак итн.
    Дедо Мраз дојде кај татко и на работа вчера и отидовме да го видиме. Зедовме пакетчиња, се сликавме, дојдовме дома и дедето со нетрпение го отвара пакетчето ама наместо да се израдува за чоколадите, таа се намурти и ни вели: И што е сега ова? Каде е куклата? Реакцијата и беше прајслес. Моравме да и објасниме дека писмото е пратено од домашна адреса и дека Дедо Мраз тука ке ја донесе куклата :D
     

    Прикачени фајлови:

    На dancing.queen, MonnaSi, sweet25 и 3 други им се допаѓа ова.
  14. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.973
    Сестра ми е многу по денсањето, па дури си го жртвува и саботното спиење за да оди на некое такво чудо, играат, рипаат, што ти знам таму што прават. Иде вчера, ама блеска цела од среќа, и доделиле водечка улога во некоја божиќна претстава.

    Ние дома сите погодуваме што ќе биде, Зимата, Снежната кралица, Баба Мразица, Снегулка.... :^)

    А она ни ја прави - Вие ништо не знаете, јас ќе бидам главниот ирвас. 8)

    Се отепавме од смеење. :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
    Не сте свесни колку гордо си го кажа сето тоа, главен ирвас ќе била бе, убава она на дада. :rofl:
     
    На iloveyou29, Hipster, Ana.Jones и 25 други им се допаѓа ова.
  15. Shana

    Shana Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    1.505
    Ја истуширав керкичката и дури да ја земам крпата од закачалка, таа го зела сапунот.
    - Трубо една, сега рацете ти се со сапун повторно!
    - Мамо, јас не сум инструмент :!:

    :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На Chocolate.me, WarriorAngel, Buttterfly и 11 други им се допаѓа ова.
  16. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.337
    Најтазе од сабајле
    Несака да оди во градинка и му велам
    -Денес ќе дојде Дедо Мраз во градинка и на сите добри деца ќе им даде пакетче
    -А тој каде спие, во облаци ли - вели тој
    -На Северен пол му е куќата а сега носи подароци на сите деца - велам јас
    -А каде е Северен Пол ? и после некоја секунда... Па нели само на добри деца не на сите?
    Значи да пазиш што ќе кажеш од збор до збор впиваат како сунѓер.
    Излегуваме надвор и вика ,, па нема снег како ќе дојде, тој има санка нема кола а со санка се лизга на снег,,
    :$
     
    На teddygirl, Divinebutterfly, dancing.queen и 3 други им се допаѓа ова.
  17. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.900
    Пол:
    Женски
    Најтазе...новата стихотворба на ќерка ми...колку и да е трагично, смешно е, свекор ми ја научил :lol:
    Кој прди -не смрди
    кој пува-Бог да чува

    |( :D :D :D
     
    На WarriorAngel, stilas7, nesa и 6 други им се допаѓа ова.
  18. Shana

    Shana Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    1.505
    Двојчето мое само за море си сонува :lol: Надвор -6 а таа море си црта :D Еве го цртежот од вчера.Мало појаснување, од лево на десно: првите две розови флеки сме јас и таа како лежиме на песокот и се сончаме, а следните две се татко и’ и братчето како скокаат во вода.
     

    Прикачени фајлови:

    • moreto.jpg
      moreto.jpg
      Големина на фајлот:
      18,7 KB
      Прегледи:
      457
    На maca78, Katerinceee, phoenix4235 и 23 други им се допаѓа ова.
  19. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.391
    Допаѓања:
    87.674
    после 22 дена распуст, во 22 часот од последниот ден:

    :sun: : Мамо нели ти ми викаш дека треба се да ти кажувам ... и дека ти никогаш нема да ми се лутиш?
    јас: Да, сине :angel:
    :sun: мамо знаееееш, абе имам домашна математика...и знаеш штоооо??? знам што имаме за домашна!!! (гордо како Нобелова награда да добила)
    јас: |( :headbang: :smirk: ..... 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10... :) зимај тетратките.
     
    На AnGel.fire, Trendafilka, Doozy и 7 други им се допаѓа ова.
  20. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.371
    Допаѓања:
    17.510
    Пол:
    Женски
    А внук ми денес ми вика - тето абе ова фудбалов најубав спорт од сите, има фаули има све :rofl: (тоа му текна уз муабет за спортови, карате, теквондо, сумо :lol: го зезав да биде боксерска вреќа)
     
    На Jewel му/ѝ се допаѓа ова.