1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Битолското чупе - албум со сликички

Дискусија во 'Слободно време' започната од skorpija123, 28 јануари 2016.

 1. skorpija123

  skorpija123 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2011
  Пораки:
  699
  Допаѓања:
  2.624
  Со секој купен сет (2Л битолско млеко со 10 витамини) во маркетите ширум Македонија, добивате албум и дваесет сликички (или 4 пакетчиња сликички), додека пак со секое купено 1Л битолско млеко со 10 витамини, добивате десет сликички (или две пакетчиња сликички). Албумите се во ограничени количини и ќе бидат достапни сѐ до потрошување на количините. Албумот содржи вкупно 150 сликички, од кои само на десет од нив има слика од клуч, а задната страна им е црвена. Соберете ги 10-те сликички со клуч, залепете ги во албумот, а задниот (нелепливиот црвен дел) испратете ги за учество во наградната игра. Со испраќање на задниот дел од сликичките со клучевите, петнаесетмина од вас можат да добијат Плеј стејшн 4, педесетмина ќе бидат добитници на вредносни картички од 3.000 денари, а најсреќното семејство ќе добие шанса да го посети Берлин и берлинската зоолошка градина, која е најголема и најбогата во Европа.

  Наградната игра е забавна поради тоа што на патот до наградите и собирањето сликички нѐ води омилената детска хероина, Битолското чупе, а креативна затоа што собирањето сликички им овозможува креативно развивање на децата кои приоѓаат кон ова со многу страст и посветеност.
  http://www.mkd.mk/makedonija/ekonomija/bitolskoto-chupe-ve-nosi-na-patuvanje-vo-berlin

  Еве нешто ново, а и мислам дека ја нема темава.
  Нови албуми со самолепливи сликички. Па можеме да се разменуваме
   
 2. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.796
  Допаѓања:
  46.412
  Како го најавуваа мислев Бог знае што ќе биде, тоа албум со сликички. :rofl: Иначе првана награда им е многу добра. Конечно нешто поинакво од телевизори, блендери, тави и други домаќински работи.
   
  На Bond 007, cresa-jagoda, LUCERKA и 9 други им се допаѓа ова.
 3. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.454
  Допаѓања:
  33.005
  Пол:
  Женски
  Шо е финтата со ова?
  Шо награди?
  Јас ништо не знам за ова...
  Дај упатете ме....:drunk:
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 4. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.168
  Допаѓања:
  177.076
  Пол:
  Женски
  Насловот на билбордите беше "Каде ли е битолското чупе" и јас мислев некоја нова реклама за млекото. А тоа албум со сликички :D
   
  На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
 5. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.454
  Допаѓања:
  33.005
  Пол:
  Женски
  Не ојде Австралиите?
  ;(
  А шо награди се?
   
 6. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.796
  Допаѓања:
  46.412
  @simonna.a Првата е карти за целото семејство за посета на золошката градина во Берлин мислам дека беше, втората е плејстејшн и третата е ваучер од 3000 денари.
   
  На Summerlover, referentka и simonna.a им се допаѓа ова.
 7. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.948
  Допаѓања:
  51.310
  Пол:
  Женски
  Јас ни пијам млеко, ни имам 10 години ама со мајка ми си го собираме албумов :D
   
  На butterfly33, Espadrila, Bond 007 и 9 други им се допаѓа ова.
 8. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.703
  Допаѓања:
  322.367
  Jas sobiram slikicki
  Ama album nemam.Od kade da zemam?Se kupuva?
   
  На Bond 007 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  4.392
  Пол:
  Женски
  Не ми се бендисуваат наградите и не ни пијам млеко, така да.. :D
   
 10. skorpija123

  skorpija123 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2011
  Пораки:
  699
  Допаѓања:
  2.624
  Mleko davaat so dve kupeni meleka...ne se kupuva
   
  На butterfly33 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.703
  Допаѓања:
  322.367
  Ne razbrav
   
 12. skorpija123

  skorpija123 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2011
  Пораки:
  699
  Допаѓања:
  2.624
  Album mislev. Album davaat so dve kupeni mleka
   
 13. Svetulkaaaaaa

  Svetulkaaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2015
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  1.457
  Пол:
  Женски
 14. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  6.760
  Допаѓања:
  253.486
  Пол:
  Женски
  Ќе си купиш две битолски млека со витамини демек што се :)
  Спакуван е сет, албум сликички и 2млека.
  Ај собирај ќе се менуваме!
   
  На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.796
  Допаѓања:
  46.412
  Штета што моиве дома не купуваат битолско, иначе и јас ќе собирав. :P
   
  На realGirl и referentka им се допаѓа ова.
 16. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.454
  Допаѓања:
  33.005
  Пол:
  Женски
  Ееее порано со животинско царство јас се тепав за животни,сега за чупиња се тепаат...
  хммм8-|
   
  На cresa-jagoda, theowndemon, kjukli и 2 други им се допаѓа ова.
 17. makgirl

  makgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2015
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  2.104
  Пол:
  Женски
  Ние ќе собираме.Можеме да се менуваме со сликички :D
   
 18. skorpija123

  skorpija123 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2011
  Пораки:
  699
  Допаѓања:
  2.624
  Собирам и јас. Ама дали сме од исто место
   
  На makgirl му/ѝ се допаѓа ова.
 19. makgirl

  makgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2015
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  2.104
  Пол:
  Женски
  Ние сме од Скопје
   
 20. skorpija123

  skorpija123 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2011
  Пораки:
  699
  Допаѓања:
  2.624
  Јас сум од Охрид