1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бијонсе Ноулс (Beyoncé Knowles)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од ehrgeizig123, 10 јануари 2011.

 1. ehrgeizig123

  ehrgeizig123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  157
  Beyoncé Knowles е американска пеачка и танчарка. Со музика почнала да се занимава уште од детството. Првите поголеми музички успеси ги постигнала на крајот от дваесеттиот век како член на групата Destiny’s Child. Со тој бенд, Бијонсе продала повеќе од 50 милиони албуми, а сега, како соло изведувач има продадено повеќе од 75 милиони примероци. Во 2003 година излезе нејзиниот прв студиски албум „Dangerously in Love“ кој стана еден од најуспешните албуми на таа година. Постигнал огромен комерцијален и критички успех и во 2004 година бил награден со 5 Греми награди. По распадот на бендот, идната година продолжува со своја успешна кариера. Нејзиното второ соло издание „B'Day“, беше објавено во 2006 година и го достигна врвот на многу американски топ-листи. Третиот студиски албум на Бијонсе „I Am... Sasha Fierce“ е издаден на крајот од 2008 година. Нејзините топ пет синглови се најдоа на врвот на американските листи со што стана една од двете пејачки со најмногу такви синглови во првата девенија на 21 век.

  * Модератор: дополнето

  Барав да не има отворено тема за нејзе ама не видов. Како ви се допаѓа девојкава? Што мислите за нејзиниот изглед? Врската со Џеј Зи? Дали тој беше пресуден за нејзиниот успех? Кој песни ви се омилени?
  Јас искрено сум и голем фан.Ја обожавам. Убава ми е,згодна а што е најважно знае и да пее.Секако и преубаво се облекува. Еве дел од моите омилени слики и песни од неа.
  http://www.youtube.com/watch?v=6nr8hPnZ ... detailpage http://www.youtube.com/watch?v=rNM5HW13 ... re=channel
  [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  На mileystar, tallyweijl, SashaFierce и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Бијонсе

  Денес гледав концерт од неа. Прекрасна е, во секој поглед ми е прекрасна. Ја гледам и и се восхитувам. Воопшто не фалшира а игра и пее истовремено. Само не ми се допаѓаше што има две песни со Лејди Гага и на некој начин ме разочара. Ама како и да е, има прекрасни песни! Од времето на Дестинис чајлд омилена ми е оваа...
  http://www.youtube.com/watch?v=0lPQZni7I18
  A од нејзината соло кариера немам особено една да издвојам затоа што сите и се феноменални. Со исклучок на тие двете со Лејди Гага.
   
  На Hipster и Angelche им се допаѓа ова.
 3. solzuska

  solzuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  135
  Бијонсе

  ах ја сакамм „женаваа„!! И ги знам песните ама ете у последно време ги слушам само „diva„ и „why don't you love me„ :) :)
   
 4. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Бијонсе

  http://www.youtube.com/watch?v=ZmuaZY71 ... re=related
  Колку енергичен настап! Прекрасна е, толку многу се пронаоѓам во нејзините песни. А за настапите во живо, немам коментар. Едноставно има огромен талент и се надевам дека во блиска иднина ќе издаде нешто ново.
   
  На Hipster, SashaFierce и Angelche им се допаѓа ова.
 5. ehrgeizig123

  ehrgeizig123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  157
  Бијонсе

  Пред некој ден гледав видеа од неа на нет и налетав на ова :?:
  http://www.youtube.com/watch?v=TAqYfYSRZZk
  http://www.youtube.com/watch?v=SZifm-2p ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=Zc8oFArg ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=DsMXO99g ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=eQZMU8FZ ... re=related
  Вака гледано изгледа реална ама не знам баш колку е вистинито. Што мислите ?
   
  На Angelche му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Бијонсе

  Јас имам одамна читано дека Бијонсе е голем верник, па затоа незнам колку е точно ова.
   
 7. sweetheart10

  sweetheart10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  159
  Бијонсе

  Мислам дека таа е една од малкуте денешни женски вокали кои го заслужуваат епитетот дива.Прекрасна е.Глас, става, однесување и се.Мислам дека Ријана и Кејти Пери можат само вода да и
  носат. :D
  http://www.youtube.com/watch?v=bnVUHWCynig омилена :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На Tashaa и Mishela им се допаѓа ова.
 8. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.803
  Бијонсе

  Не ја обожавам ама ја почитувам максимално за тоа што го прави на музички план. Алал да и е. Талентирана е и колку што имам видено досега има доста моќни и квалитетни настапи. Енергија прска од сите страни.
  Има некои песни кои и се ужас или премногу форсирани, ама не може се да е беспрекорно нели?

  Едноставно ми е типка и пол :)

  Овој настап ми е многу добар. Опасна е.

  http://www.youtube.com/watch?v=Y_MTdVL5Px4

  А оваа знае секогаш да ме орасположи. Земам хулахопот и вртам на песнава :lol:

  http://www.youtube.com/watch?v=_kgbFnm-Bs8

  И на оваа не можам да не го тресам дупево до степен да си ја растресам и косата ...о - оу, о - о - о :)

  http://www.youtube.com/watch?v=ViwtNLUqkMY
   
  На bluegirl7, SashaFierce и Angelche им се допаѓа ова.
 9. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.193
  Бијонсе

  ^^^ Aко прочепкаш низ ЈуТјуб ќе најдеш речиси за сите актуелни ѕвезди вакви видеа. Тоа дали е точно, никогаш нема да се разбере. Но како и да е, успеала, нејзино си е како успеала. Некој ќе рече ами Џеј Зи ја туркал. Ако некој човек нема харизма, глас и оној Х фактор кој е потребен за шоумен, не Џеј Зи, Чак Норис да го турка ништо нема да направи.

  Бијонсе е многу мила, никогаш не покажува ароганција, се сеќавате на настапот на ВМА наградите кога Вест и ја грабна титулата на Свифт, а Бијонсе колку убав гест направи потоа. На Панкд сите ѕвезди си покажуваат што карактери се, кога мислат дека не ги снима камера, Бијонсе на ситуацијата од Ештон се однесуваше крајно коректно. Има уште многу ситуации.

  Meне лично ми е многу пријатна како појава. Камо сите ѕвезди вака да се однесуваа.

  http://www.youtube.com/watch?v=JV9jJKtxtqk

  А и после ова не можам лош збор никогаш да кажам.

  http://www.youtube.com/watch?v=Iv7WYMtQWgg
   
  На Lux и SashaFierce им се допаѓа ова.
 10. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Бијонсе

  Искрено не ја обожавам многу како појава (не ме тепајте хаха), но ја почитувам како музичар, бидејќи е навистина голем професионалец во сферата на тоа што го прави. Има перфектни гласовни способности и преубави песни. Во последно време хит ми е :inlove:
  http://www.youtube.com/watch?v=bnVUHWCynig
   
 11. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.695
  На la-chicka и Angelche им се допаѓа ова.
 12. macysh

  macysh Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  749
  Бијонсе ја обожавам :) Жена со харизма,стил,глас и убав изглед. Пораснав со нејзините песни и сеуште ја слушам.Мислам дека сегашниве ѕвезди се бледа копија на Бијонсе.Со неа не можам да ги споредам ниту Гага ниту Ријана иако денес се на врвот на топ листите.Тоа што Бијонсе го поседува е онаа вистинска вредност која човека може да го направи ѕвезда.Бијонсе и Шакира според мене се уникатни и приземјени.Еве некои од омилени песни кои сепак ги имам многу :)
  http://www.youtube.com/watch?v=ViwtNLUqkMY
  http://www.youtube.com/watch?v=J7RFa5Y3G_k
  http://www.youtube.com/watch?v=AWpsOqh8q0M
  http://www.youtube.com/watch?v=oSPFDscgX0A
  http://www.youtube.com/watch?v=bnVUHWCynig
   
  На SashaFierce, sweetheart10 и Angelche им се допаѓа ова.
 13. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Како што сите добро знаете, јас Бијонси, просто ЈА ОБОЖАВАМ! :inlove:
  Глас, харизма, тело, убавина, талент, ама не е се во тоа. Таа е толку мило, добродушно суштество! Семејството и е на прво место, па уште повеќе ја ценам и почитувам. Ја обожавам!
  Се надевам дека во скоро време ќе направат пак некој дует, како порано, Дестинис Чајлд.
  А документарниот филм да не го има некој? Ако го има...ве замолувам да ми го пратите, сил те плии! Особено Хипи верувам дека го има. :)
  http://www.femina.mk/%D0%BD%D0%BE%D0%B2 ... 1%81%D0%B5
  Ги гледав клипчињава(кои ми ги пушти, на жалост во нашава државичка глупа се‘ е забрането), ама сакам цел да го гледам. Е не. И многу ме трогна, толку е мила и убава, па кога плаче, срценце.
  http://www.youtube.com/watch?v=LSveAxSISIs
  Овој настап ми е најомилен. :inlove: :inlove:
  А од песните, не можам да одвојам, сите и ги знам на памет, уште од мала ја слушам...ептен. Сите ги сакам, бејби бој, ми е хит последниве денови и тоа.
  Ја обожавам, така, едноставно. Еден од моите идоли е токму таа. :inlove:
   
  На skyAngel, SashaFierce и macysh им се допаѓа ова.
 14. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.370
  Допаѓања:
  63.405
  Пол:
  Женски
  Бијонси ми е девојка на место. Си го живее животот како што сака, славата не и удрила во глава, ја почитувам најмногу поради принципиелноста.
  If i were a boy ми е омилена песна, а спотот кога го гледав прв пат ме остави без зборови.
  Едноставно прекрасна ми е.
   
  На Hipster и Angelche им се допаѓа ова.
 15. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.177
  Допаѓања:
  79.898
  Пол:
  Женски
  Едноставно ја обожавам! Прекрасен глас, стас, совршена е..
  Од мала ја слушам нејзината музика, паметам дека купував тетратки и лепев нејзини слики, текстови од песни, интервјуа :D И некако не можам да издвојам омилена песна, ги сакам сите :lol:

  http://www.youtube.com/watch?v=NRLfwwlJs6o
  http://www.youtube.com/watch?v=Wf0hNJfy ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=bnVUHWCynig
  оваа последнава ми е посебно драга :inlove:
   
  На SashaFierce и Angelche им се допаѓа ова.
 16. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Со цело срце и почит можам да кажам дека е една од најеминентните личности во музиката денес. Ме фасцинира како со леснотија ги пее песните, а дава толкава емоција. И како игра...за тоа не сакам ни да коментирам.
  Мислам дека е една од ретките што истовремено може да пее исклучително добро и да игра феноменално.
  Прав изведувач е, и како што би рекле многумина родена ѕвезда!


  Ова е една од моите омилени песни. Оваа изведба и е можеби една од најемотивните. А, некаде во текстот се пронаоѓам и самата јас.

  http://www.youtube.com/watch?v=b-K-sgXqFRs
   
  На SashaFierce и Angelche им се допаѓа ова.
 17. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.585
  Уф, јас би легнала со Beyonce :D
  Многу е секси бре, жена со облини, ама еластична, има кондиција да пее и игра совршено истовремено.
  Да бидам искрена, неколку песни ми се стварно глупички, на времето сум ги сакала, ама сега кога ги слушам некако ми се смешни, ги одбегнувам на плејлистата :lol: песните како Check on it, Baby boy, Naughty girl...

  Ама остатокот ми се допаѓаат повеќето, најомилена ми е оваа од последниот албум - и не, не е Halo, мојата е Hello ;)
  http://www.youtube.com/watch?v=DNNRus6LGZI

  A да, и не ми се допадна дуетот со Шакира.
  Стана ХИТ само затоа што беа они две. |(
  Да ја испееја таа песна некои други две, ќе беше жално.

  Омилен настап - овој :inlove:
  http://www.youtube.com/watch?v=Z5Bonc1bjI4

  A најубава, на оскарите 2005, кога отпеа три песни, со овие две комбинации :)
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На 1209, Hipster, SashaFierce и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.064
  Допаѓања:
  56.295
  Пол:
  Женски
  Многу е убава, фино се однесува, неверојатно талентирана и комплетно остварена на сцена, но не можам да речам дека ја обожавам (и мене не ме тепајте).
  Ретко ми се допаднала нејзина песна и да ви кажам право ги немам ни слушнато повеќето.
  Но мана не можам да и’ најдам - единствено што многу ја фотошопираат без потреба (убава е природно), ама тоа не е до нејзе.
   
 19. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.416
  Допаѓања:
  125.596
  Типкава е екстра. Изгледа топ (малце е темна до душа за мој вкус :D ), ама има страшно добри облини, и многу е енергична.
  Од песните во послендно време ми се бендисува Halo, нешто текстот ме мава од земја, иако обично не паѓам на текстови туку на динамика, ама ај...

  Irreplaceable едно време ми беше ставена на рингтон. До душа тоа траеше кратко, некои 2 недели, а обично со години не менувам рингтон. После му го дадов телефонот на татко ми, и песнава некако ја ставил на аларм, па фино ме замоли да ја сменам, пошто нешто што личело повеќе на шуштење од колку на музика го будело :D ... рокер е човекот, не му било лесно :D Инаку песнава ми се допаѓа зошто е енергична, особено при крај кога ќе фати да скока на сцена, одма по дома почнувам и јас... среќа научени се моиве по дома, па не ме сфаќаат погрешно :D

  Има и куп песни кои не ми се допаѓаат, на пример All the single ladies и не знам, имаше некоја слична на неа, а и со Лејди Гага катастрофа се... до душа Лејди Гага сама по себе е катастрофа, ама очигледно заразно е :D
   
 20. Snegulkaa

  Snegulkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  44
  Просто е неверојатна. Почнувајќи од нејзиниот глас, од неговата сила и моќ. Како таа пее на сцена .. едноставно неверојатно. Се разбира и самата изгледа супер. Навистина е убава :)
  Исто така ми се допаѓаат и нејзините песни. Немам омилена, не можам да издвојам, сите ми се допаѓаат :) :)

  http://www.youtube.com/watch?v=bnVUHWCynig&ob=av2el
  http://www.youtube.com/watch?v=4m1EFMoRFvY
  http://www.youtube.com/watch?v=AWpsOqh8q0M&ob=av2em -- текстот ... :inlove: