Форумџика на годината 2022
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Блекморс најт (Blackmore's Night)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од ladymici, 29 април 2011.

 1. ladymici

  ladymici Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2010
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  784
  Пол:
  Женски
  Дали сте слушале некогаш Blackmore's Night
  Блекморс најт е англиско-американско фолк рок дуо составено од Ritchie Blackmore (акустична и електрична гитара) и Candice Night (главен вокал и текстописец).
  Дискографија:

  Shadow of the Moon (1997)
  Under a Violet Moon (1999)
  Fires at Midnight (2001)
  Ghost of a Rose (2003)
  The Village Lanterne (2006)
  Winter Carols (2006) - Christmas-themed cover album
  Secret Voyage (2008)
  Autumn Sky (2010)

  еве слушнетеја оваа и ке станете азвисни од оваа музика... од овие звуци :clap:
  http://www.youtube.com/watch?v=VEKoOQwg ... re=related
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ladymici

  ladymici Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2010
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  784
  Пол:
  Женски
 3. ladymici

  ladymici Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2010
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  784
  Пол:
  Женски
 4. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.339
  Многу ми се допаѓаат ,музикава ми асоцира на самовилчиња :) Случајно ги открив летово и практикувам да ги слушам кога сакам да се релаксирам.
  Кендис има неверојатен глас ,толку лесен а сепак моќен.
  Браво! :clap:
   
  На ladymici му/ѝ се допаѓа ова.