1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Блефаропластика

Дискусија во 'Лице' започната од Blonde angel, 23 септември 2016.

 1. Blonde angel

  Blonde angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2014
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  Блефаропластика ( корекција на горни и долни очни капаци )
  Ме интересира дали некој досега направил влефаропластика во Македонија и какво искуство има??? Др Даскалов, Др Туџарова, Др Пеев , Др Ѓорѓиевска или можеби некој друг?
   
  На GretaGarbo му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.682
  Допаѓања:
  46.940
  Jas ne sum pravela za drugive ne znam :D
   
 3. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.021
  Допаѓања:
  198.931
  Пол:
  Женски
  Кoнсултирaј билo кoј oд стручњaците штo ги спoмнa пoгoре, ќе видиш штo ќе ти кaжaт. Билo кoј дa oдбереш, немa дa згрешиш.
   
  На LollySky и joy1 им се допаѓа ова.
 4. Sonja4janevska

  Sonja4janevska Активен член

  Се зачлени на:
  13 април 2018
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  47
  Пол:
  Женски
  Во Дермаплус имаат иновативен метод, PLEXR кој не е хируршки, а има одличен резултат во подигнување на очните капаци.
   
 5. GretaGarbo

  GretaGarbo Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2012
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  35
  Imas li praveno?

  Дали правеше?
   
  Последна измена од модератор: 19 февруари 2021
 6. FitnessMama

  FitnessMama Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2018
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  Гледам темава оддамна е отворена, но малку дискусии има...
  Ме интересира дали некој правел блефаропластика или пак корекција на нос кај Др. Роберт Стојовски.
   
 7. Marija88!

  Marija88! Нов член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2021
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Пеев, Ѓорѓиевска се топ.
   
 8. Cvetanka9

  Cvetanka9 Нов член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2022
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Ме интересираат понови искуства со блефароплатика на долни очни капаци со внатрешен рез (на долниот очен капак). Искуства од Македонија и надвор од Македонија (Турција, Србија, Бугарија) доколку имате препораки.

  По тоа што го знам до сега, во Македонија прават со надворешен рез, и опоравувањето е подолго, па фокус ми се повеќе хирурзи надвор од Македонија.
   
 9. 96kiko96

  96kiko96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2018
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  529
  Пол:
  Машки
  Поздрав, има ли некој правено Блефаропластика и ако може искуства ?
  Каде сте правеле и колку ве чинело, како сте задоволни ?
  Во план ми е веќе некое време се канам да го решам овој проблем па би било убаво ако може некој да сподели искуство и мислење.
  Да појаснам, огромни отоци имам под очите кои ги имам од кога знам за себе.
   
  На S.L и ani23 им се допаѓа ова.