1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Близначиња - совети и искуства

Дискусија во 'Бебе' започната од Gaga.sk, 22 јули 2019.

 1. Gaga.sk

  Gaga.sk Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2019
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  499
  Пол:
  Женски
  Mislam deka nema tema kade mozeme da muabetime nie, majki na bliznacinja :)
  @Feodora mojot sin isto poveke saka sestricka, a taa... nekogas e luta koga go gleda, nekogas se smee. Toj e smesko, a taa ozbilna zenska.
  Ni jas ne gi forsiram za sedenje. Tie sakaat, ama nemat sila. Koga se rodeni tvoite? Moi vo 32 nedela i se mislam moze bi zatoa malce kasnaat, ama ke bide se vo red. Budat li se tvoite da jadat?

  @Meckicja Mnogu mi e zal sto izgubi ednoto bliznace. Kako izdrzuvam? Haha samo jas znam. Mnogu e tesko. Dvajcata sakat vnimanie, paznja, lubomorni se... koga placat dvajcata, kaj poprvo da se svrtam??? Ludilo! Koga me maz prasa zosto si nervozna? Pojma nemam ni jas 8)
   
  На Emma2, Feodora, lejlla и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Meckicja

  Meckicja Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 јуни 2017
  Пораки:
  6.664
  Допаѓања:
  8.194
  Пол:
  Женски
  Abe I hormonite ni luduvaat uste
   
  На Gaga.sk му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Tri_Bubacki

  Tri_Bubacki Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2018
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  93
  Пол:
  Женски
  А колкави близнаци имате?
  Моиве се скоро година и да, тешко е :)
   
  На Emma2 и Meckicja им се допаѓа ова.
 4. Gaga.sk

  Gaga.sk Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2019
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  499
  Пол:
  Женски
  Moive se 8 meseci. Masko i zensko imam. Uff, epten e tesko :)
   
  На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Kimberly11

  Kimberly11 Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  6.670
  Допаѓања:
  25.213
  Пол:
  Женски
  Jas sakam bliznaci,da ne mora po vtor pat da ragjam vaka 2 u 1
   
  На Emma2, Next и Meckicja им се допаѓа ова.
 6. Feodora

  Feodora Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  920
  Допаѓања:
  4.343
  И моите се 11+ месеци.
  @Gaga.sk јас во 38 недела ги родив.
   
  На Sreka16, Emma2, Tri_Bubacki и 2 други им се допаѓа ова.
 7. lavica82

  lavica82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2017
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  659
  Пол:
  Женски
  Moite za nekoj den ke pravat 9 i se potesko stanuva,sega lazat,i dodeka go soberis ednoto od nekoe mesto sto ne smee da odi,drygoto zaminalo,ne znam kako ke bide koga ke proodyvaat,iskreno strav me faka,se sum vo frka nekoja so vremeto,od koga jadat i tret obrok ne ni ostanuva vreme i za izlegyvanje,se sme vrzani nekako so tie obroci poveke da sme doma ili duri vo 19i30 da gi iznesam nadvor.za mene redovno nema vreme ni da se poglednam vo ogledalo pred izleguvanje,tesko e mnogu ama ke porasnat pa podrygo ke bide,samo neka se zdravi i zivi
   
  На Sreka16, Emma2, Meckicja и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Feodora

  Feodora Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  920
  Допаѓања:
  4.343
  @lavica82 јас почнав вечера да им давам надвор, зошто баш тоа време излегуваме по ладот. Инаку исто како тебе и ние сме во трка со времето зошто прилично рано заспиваат.
  Искрено се помирив во врска за себе, луксуз ми е туширањето, а не пак да се средам убаво како што сакам. Еве сакам да се нијансирам, а морам двајца да најдам што ќе се грижат за нив за неколку часа што ќе ме нема.
  Се надевам како растат ќе биде полесно и барем еден човек да ги чува, моментално и двајца едвај ги допазуваме.
  Женски размислувате за во градинка?
   
  На Emma2 и lavica82 им се допаѓа ова.
 9. Gaga.sk

  Gaga.sk Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2019
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  499
  Пол:
  Женски
  Moite nadvor jadat, vecera nam e okolu 6ipol, okolu 9 tie zaspivat. Moite uste ne lazat, ama sakat da sedat, obiduvat da lazat. Nekogas gi stavam vo dubak, ne e zdravo znam, ama nekogas moram. Se mi e vo trka so vreme, samo za mene nema vreme haha Se nerviram ama sto da pravam, tie se pobitni. Sega odime kad moite vo Srbija pa ke odmorim 2 nedeli na raat.
  Za gradinka razmisluvame ama ne znam, mali se mi uste. Vie, sto ke pravite?
   
  На Emma2 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. lavica82

  lavica82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2017
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  659
  Пол:
  Женски
  I kaj nas e toa najgolem problem sto mora dvajca da sedat so niv ako mene me nema,izgleda samo jas mozam sama da gi cuvam site drugi koga imaat obvrski,moite potrebi se na posledno mesto:))
   
  На Tri_Bubacki му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Gaga.sk

  Gaga.sk Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2019
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  499
  Пол:
  Женски
  @lavica82 haha i kaj nas e taka. Koga sakam da odam nekade, svekor i svekrva mi gi cuvat, ama tie poluduvat so niv. I nisto ne mozat od niv, ni kave da pijat. A jas mozam se sama. Majki sme nie haha
   
  На lavica82 и Meckicja им се допаѓа ова.
 12. lavica82

  lavica82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2017
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  659
  Пол:
  Женски
  Sto davas najcesto za vecera,gotovi kashi im davas li.inaku moite se zapisani vo gradinka,pa zdravje koga ke mu zavrsi potodilnoto ke odat
   
 13. Feodora

  Feodora Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  920
  Допаѓања:
  4.343
  Најчесто гриз и ванила, кисело млеко со леб, овесни со јогурт, мачкано лепче со кајмак, пржено со јајце. Најчесто вака ситнурии нешто набрзина, таман и за сами да си јадат да се занимаваат, па за 2ч по вечерата им следува млеко и в кревет.
  Изгледа јас сум единствена што не ги запишав в градинка, но некако мислам дека не се уште спремни за таму или јас не сум спремна. :D
   
 14. lavica82

  lavica82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2017
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  659
  Пол:
  Женски
  Ako ne si na rabota podobro e doma da se otkolku vo gradinka,mene ic ne mi se pustaat ama ke mora da odat.blendirano veke ne davas znaci ti,od koga pocnaa da sakaat da jadat neblendirano
   
 15. Tri_Bubacki

  Tri_Bubacki Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2018
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  93
  Пол:
  Женски
  а со заспивањето како стоите?
  Ви спијат навечер?
   
  На Emma2 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Gaga.sk

  Gaga.sk Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2019
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  499
  Пол:
  Женски
  Se budat da jadat uste. Zenskoto taka taka i spie, ama maskoto se sekogas budi.
   
 17. orhidea242

  orhidea242 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2013
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  178
  Кај сите е вањда исто. Кога треба да се чуваат мора двајца. А јас сама фи чувам од прв ден нормално со сите куп обврски што се домашни. Мајка си го знае редот тоа е објаснувањето
   
 18. orhidea242

  orhidea242 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2013
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  178
  Добро не се жалам мојве спојат по 11 саати преку нок со еднп станување. Така се веке подог перод
   
  На Emma2 и iki26 им се допаѓа ова.
 19. iki26

  iki26 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2012
  Пораки:
  3.483
  Допаѓања:
  17.463
  Моите се скоро 2 години (во Септември)

  Кој има близнаци, знае колку е тешко нивното растење..

  Рано заспиваат,околу 20:00 часот,и во глобала спијат во текот на ноќта..Се будат само за млеко,и продолжуваат со спиење..

  Е сега рано стануваат,од 05:30-06:00 се станати..
   
  На Emma2 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. lavica82

  lavica82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2017
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  659
  Пол:
  Женски
  Moite se 9 meseci i celo zimo zaspivaa vo 19i30 sega letovo pocnaa pokasno,ama do 22i30 najkasno se uspani,a za stanuvanje za mleko uste se budat vo sred nok