1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Блискоста на бабите со внучињата

Дискусија во 'Дете' започната од eatpraylove90, 15 декември 2015.

  1. Milkiway

    Milkiway Популарен член

    Се зачлени на:
    1 април 2020
    Пораки:
    7.176
    Допаѓања:
    18.817
    Отсекогаш те вреѓала или сега почна?
     
  2. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    За ова стварно претеруваш. Ништо лошо не направила мајка ти. Дури ова што си го напишала ми делува себично. Ко да нема право таа ко баба да помине време со своето внуче. И тоа времето што го поминала со детето не го потрошила за глупости, туку едукативно. Нема ништо лошо во тоа.
     
    На Избришан профил 156253, Snowflake97 и MissBreezy им се допаѓа ова.
  3. Bebac

    Bebac Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2019
    Пораки:
    850
    Допаѓања:
    2.015
    Пол:
    Женски
    Мојот синко ја сака мајка ми. Кога ќе види дека доаѓа кај нас целиот се топи и тресе од радост.
    Со свекрва ми е сосема спротивно. Кога ќе дојде кај нас плаче дете и или сака јас да го земам или татко му. А, кога ние одиме кај нив дете пишти корне. И, тогаш оди само кај татко му, мм го крева и не го пушта.
    Кога ќе излезе свекрвата од собата да земе нешто синко само ѕирка кога ќе се појави на врата повторно. Кога ќе ја види да влегува силно го стиска мм.
    Тоа е нашата приказна за бабите.
     
    На Snowflake97, Ljubova и mal.ecka им се допаѓа ова.
  4. elenaklasik

    elenaklasik Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2010
    Пораки:
    4.471
    Допаѓања:
    10.436
    Пол:
    Женски
    Аман бе, оти таква поделеност?
    Баш ме интересира како ги доживува детето, па да има такви чувства?
    И кај мене повеќе е близок со мајка ми и многу често ја гледа, секој ден. А свекрва ми можда еднаш неделно, ама не плаче од нив, не се треска, питом е и со свекорите. Таа до толку не го заигрува, го сака му зборува, му се смее, ама не знае со деца како, нема гушкање од нејзина страна.
     
    На MilaSs12 и Milkiway им се допаѓа ова.
  5. Bebac

    Bebac Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2019
    Пораки:
    850
    Допаѓања:
    2.015
    Пол:
    Женски
    Сестро драга незнам како да ти објаснам. Едноставно кога ќе ги види и свекрвата и свекорот детето плаче и само е пикнат во мм.
    Некогаш со свекор ми ќе се опушти, но тоа е ретко. Со свекрва ми нема шанси.
    Се обидува да го заигра, насмее. Не, и не. Детето не ја сака. Што и како Господ знае.
    Дали нешто чувствува, незнам? Имам читано дека бебињата од три месеци чувствуваат, кој ги сака и тн.
    Не би пишувала понатаму за да не почнат да ме напаѓаат.
    Едноставно не ја сака.
     
    На elenaklasik му/ѝ се допаѓа ова.
  6. EuHenIa

    EuHenIa Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 мај 2017
    Пораки:
    2.359
    Допаѓања:
    72.930
    Пол:
    Женски
    Моите двете ја обожаваат мајка ми, ама па она ги исчува од бебиња. Додека големава не може да ја смисли свеки, малава ептен ја сака. Од бебе сакаше да спие со неа и сега кога е легната на постела обавезно оди кај нејзе во соба ќе и позбори, ќе ја гушне, баци, оваа и се радува ептен.
    Ама па свеки многу ги делеше, затоа големава не ја сака.
    Инаку големава со мајка ми се прави, со неа учи, пишува домашна, со неа двете јадат поубаво, ја слушаат ептен и многу сакаат да спијат таму.
     
    На mal.ecka и cresa-jagoda им се допаѓа ова.

  7. Прекрасен одговор... правилна споредба и искрена. И поука но и благодарност за колку-толку направеното нешто од страна на нашите свекрви и секако нашите мајки
     
  8. Сигурно се нервирале, ама биле поќутливи порано. Сега сме ние похрабри во однос на тоа.Така барем мислам. Чест на исклучоците и во минатото
     
    На bertold му/ѝ се допаѓа ова.