1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Блогирање

Дискусија во 'Слободно време' започната од Mona2112, 4 август 2018.

 1. Mona2112

  Mona2112 Нов член

  Се зачлени на:
  4 август 2018
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Досега не сретнав ваква тема но ако веќе има слободно ставете ја во корпа.
  Веќе некое време сакав да отворам блог и го направив тоа но размислувам дали да пишувам на англиски или македонски. Солидно знам англиски но сакам да пишувам за козметика и шминки а јас користам брендови кои можат да се најдат во дм и сл. претпоставувам дека голем број од нив не се толку популарни а не би имала прилика да пробам некои светски брендови
  (се надевам дека ова што го напишав има смисла)
   
  На Jenyl му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.796
  Допаѓања:
  46.405
  Пишувај и на двата. ДМ ако не се лажам го има насекаде низ Европа, па така ќе можат да те разберат и оние што дошле до твојот блог, а не се од државава.
   
 3. Elinora

  Elinora Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2018
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  550
  Пол:
  Женски
  Здраво Мона, може да ми објасниш како го направи блогот, заинтересирана сум :) Позз
   
 4. honey.11

  honey.11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2013
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  972
  Пол:
  Женски
  Дали може да ми кажете колку пари е за одржавање на блог од прилика ?
   
 5. Aleksandar441

  Aleksandar441 Активен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2018
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Машки
  Мене пак ме интересира колку заработуваат блогерите на ютуб . На која бројка на субскрајбери , почнуваат да добиваат пари?
   
 6. Natalyy123

  Natalyy123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 март 2017
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  149
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки. Многу ме интересираше една тема во последно време, па сакав да споделам и да ве прашам за мислења. Гледам дека младите девојки на Инстаграм се насочуваат кон блогерство т.е соработка со некој бренд и истиот го промовираат. Имав неколку прашања па ако сакате да ми одговорите на нив тука или во приватна порака :)
  -Колку следбеници треба да се има?
  -Од каде да се почне? Како да се најде компанија што би сакала соработка?
  -колкава е заработката?

  *доколку имате плус инфо споделете*
   
  На twilight123 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Dannyz01072017

  Dannyz01072017 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  76
  Пол:
  Женски
  Здраво и мене ме интересира како функционира блогирањето?
   
 8. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  3.078
  Допаѓања:
  6.643
  Пол:
  Женски
  Па јас мислам дека треба да имаш многу длабок џеб за да привлечеш внимание, само со пари можеш да привлечеш фоловери, да патуваш слики со професионален апарат и што е најбитно убава маркирана облека шанел ташна, баленсиага патики.. Јас така го гледам блогирањето.
   
  На Dannyz01072017 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Dannyz01072017

  Dannyz01072017 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  76
  Пол:
  Женски
  Здраво на сите ме интересира дали некој има некакви информаци за овие работи. Некои веб страни каде што може да се објавуваат некои текстови идеи и слично?
   
 10. Dannyz01072017

  Dannyz01072017 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  76
  Пол:
  Женски
  Pokraj fakultetot (koj si ima prakticen del), jas od doma rabotam veke nekoi raboti no sakam uste nesto plus da si rabotam.. zatoa ja otvoriv temava ako nekoj ima nekakvi informacii povrzani so tema neka gi spodeli, fala mnogu i golem pozdrav do site clenovi na femina :D
   
 11. Damata so marama

  Damata so marama Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2015
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  293
  Пол:
  Женски
  И мене ме интересира, посебно како да отворам свој личен блог како веб страна, пример како Жива Меѓу Мртвите
   
 12. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.714
  Допаѓања:
  283.194
  medium.com
  wordpress.org
   
  На Damata so marama и Dannyz01072017 им се допаѓа ова.