1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Блогови за козметика

Дискусија во 'Лице' започната од LivingGlam, 30 септември 2010.

 1. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.075
  Допаѓања:
  56.306
  Пол:
  Женски
  Девојки, што мислите за блоговите за козметика? Јас со внимание следам неколку и секогаш ми помагаат во изборот. Ги обожавам форумите, но во блоговите подетално се опишува конкретниот производ и неговите карактеристики.
  Јас решив да почнам да пишувам блог и да ги споделам сопствените искуства, кои можеби ќе помогнат при вашиот избор. Би ми значела вашата поддршка и вашите коментари.
  Доколку имате време и немате попаметна работа, погледнете ;) :
  http://livingglam.blog.com
   
  На el3na, Katerinceee, danniela5 и 11 други им се допаѓа ова.
 2. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.332
  Допаѓања:
  22.463
  Пол:
  Женски
  LivingGlam, баш сега го погледнав твојот блог и ми се допадна, браво за тебе :)
   
 3. plavusaaa

  plavusaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2010
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  45
  се сложувам за пудрата на vichy и јас ја имам користено и убава е и покрива а не изгледа вештачки како другине пудри посебно ( ИМПАЛА таа пудра ми е најодвратна и највештачка за лицето :puke: :) )...
   
  На easyyyyy и SpoiledBaby им се допаѓа ова.
 4. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.075
  Допаѓања:
  56.306
  Пол:
  Женски
  Благодарам девојки!
   
 5. babyblue

  babyblue Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2010
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  12
  браво за блогот :clap: :clap: :clap: :rock:
   
 6. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Браво Ливинг глам :clap:
  Мислам дека доколку имаш време можеш да го освежиш блогот, околку празнициве :) Можеш да ставиш make up look и да предложиш со која козметика тоа да се изработи :) Се надевам дека ќе ти се допадне предлогот :)
  Инаку идејава е супер :*
   
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 7. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  394
  Одлично Ливинг глам, само кога имаш време напиши напиши повеќе за различни производи, еве на пример нешто повеќе за нега на лицето, конкретно за креми дневна, ноќна... и друго.
  Честитки за твојот потег и за убавото, детално објаснување на ставените производи.
   
  На girl1985 и LivingGlam им се допаѓа ова.
 8. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  880
  Пол:
  Женски
  супер сајт, но нема многу постови :/
   
 9. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.121
  И јас одвреме навреме знам да наминам на блогови за мода и убавина. Дури сега ја видов темата и тоа ми текна да пребарам, па ако немаше ќе отворев сигурно. Најактивно го имам пратено блогот на Anna Saccone http://www.annasaccone.com/ . Баш ќе го разгледам и блогот на Living Glam. :*
   
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 10. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  2.518
  Допаѓања:
  2.422
  браво, одличен е блогот, проодлжи и понатаму со пишување :clap: :clap:
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. lily-prune

  lily-prune Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  155
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 12. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  На acvamarin, Feminkaa, velesanka и 5 други им се допаѓа ова.
 13. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.244
  Допаѓања:
  1.546
  http://livingglam.blog.com Сајтот е супер многу ми се допадна ама нема многу постови и слики...Во иднина стави повеќе текстови и слики иначе дизајнот на страната многу ми се допаѓа :D
   
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.244
  Допаѓања:
  1.546
  Многу убави се овие блогови шарени и со многу интересна содржина :D
   
 15. frutini

  frutini Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  252
  Ај со среќа FBI! :) Ти посакувам многу постови, многу позитивни коментари, и многу followers :D
  Навистина ми се допадна првиот пост :) Одлично :*
   
  На FBI му/ѝ се допаѓа ова.
 16. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  На marama и LivingGlam им се допаѓа ова.
 17. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
 18. lily-prune

  lily-prune Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  155
  фби супер ти е блогот и продолжи понатаму така чекаме нови идеи и постови од тебе
   
  На FBI му/ѝ се допаѓа ова.
 19. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  На ketisk и LivingGlam им се допаѓа ова.
 20. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.