Блогови за козметика

Дискусија во 'Лице' започната од LivingGlam, 30 септември 2010.

 1. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  405
  Пол:
  Женски
  Пред неколку дена на мојот инстаграм профил, поставив анкета во која Вие одлучивте дека сакате да читате рецензија за палетата со сенки на Аура. Рецензијата е готова, а дали оваа палета Ви е неопходна, погледнете на линкот подолу..
  https://mymakeupbagmblog.wordpress....antic-sunset-палета-со-сенки-за-очи-рецензиј/
   

  Прикачени фајлови:

 2. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.664
  Допаѓања:
  36.721
  На sanja.burgundy му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.664
  Допаѓања:
  36.721
  На Luminary му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Luminary

  Luminary Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.516
  Допаѓања:
  18.208
  Пол:
  Женски
  Малку офф, но би сакала да знам која е цената на пудрата? :)
   
 5. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.664
  Допаѓања:
  36.721
  Околу 300 ден. :)
   
  На Luminary му/ѝ се допаѓа ова.
 6. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  405
  Пол:
  Женски
  На sorbet му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.647
  Допаѓања:
  5.223
  Пол:
  Женски
 8. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.266
  Пол:
  Женски
  Рецензија за два прекрасни производи на алверде: производот за чистење кој од гел преминува во млеко и маската за лице 2 во 1 (пилинг со серум маска)

  https://biodevojka.blogspot.com/2018/06/2-alverde.html?spref=fb
   
  На јolene, ванилала и Luminary им се допаѓа ова.
 9. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  405
  Пол:
  Женски
  Можеш да погледнеш цена на нивната официјална страна www.yves-rocher.mk бидејќи производите често пати се на некои промотивни акции, а јас овој го купив пред скоро една година и цената мислам беше околу 800 денари.
   
  На ванилала му/ѝ се допаѓа ова.
 10. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  405
  Пол:
  Женски
 11. maaraa96

  maaraa96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  229
  Пол:
  Женски
 12. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  405
  Пол:
  Женски

  Прикачени фајлови:

 13. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  405
  Пол:
  Женски

  Прикачени фајлови:

  На sanja.burgundy му/ѝ се допаѓа ова.
 14. SofiMar_

  SofiMar_ Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2016
  Пораки:
  1.873
  Допаѓања:
  51.356
  Пол:
  Женски
  Мислам дека нема блог, само инстаграм и таму постира туторијали за шминка. Девојчето е неверојатно талентирано, прекрасно шминка, и се восхитувам.

  https://www.instagram.com/glambynadica/
   
 15. Ctete

  Ctete Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2015
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  4.227
  Пол:
  Женски
  Последна измена од модератор: 26 јули 2018
 16. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  405
  Пол:
  Женски

  Прикачени фајлови:

  На sanja.burgundy му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.266
  Пол:
  Женски
  На TMarijaT и sanja.burgundy им се допаѓа ова.
 18. sanja.burgundy

  sanja.burgundy Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2013
  Пораки:
  933
  Допаѓања:
  9.068
  Пол:
  Женски
 19. tamche995

  tamche995 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2015
  Пораки:
  648
  Допаѓања:
  1.198
  Пол:
  Женски
 20. Maleno

  Maleno Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2018
  Пораки:
  332
  Допаѓања:
  93
  Пол:
  Женски