Блогови за козметика

Дискусија во 'Лице' започната од LivingGlam, 30 септември 2010.

 1. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.664
  Допаѓања:
  36.721
  Jas mnogu povekje 102 ja koristam zatoa sto e posvetla i ja kombiniram so potemno molivce. Koja i da ja zemes nema da pogresis. :)
   
 2. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.266
  Пол:
  Женски
  Здраво драга цената е 1400 мкд. Поздрав
   
 3. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  405
  Пол:
  Женски
 4. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.664
  Допаѓања:
  36.721
  На koritsaki, buba4e89 и sorbet им се допаѓа ова.
 5. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.266
  Пол:
  Женски
  На carangigia, sorbet, koritsaki и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  405
  Пол:
  Женски
 7. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  405
  Пол:
  Женски
 8. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  405
  Пол:
  Женски
 9. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.664
  Допаѓања:
  36.721
  На sanja.burgundy и makedonkamak им се допаѓа ова.
 10. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  405
  Пол:
  Женски
  Време е за фаворити!
  Овојпат може да прочитате кои се производи уживав да ги користам во изминатиот период.. Нивеа,Авон,Неутрогена се само дел од брендовите чии производи се најдоа во овј текст.
  https://mymakeupbagmblog.wordpress.com/2018/09/02/фаворити-2/
   

  Прикачени фајлови:

  На sanja.burgundy му/ѝ се допаѓа ова.
 11. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  405
  Пол:
  Женски
  Кој ги обожаваше Aura Absolute matte течните кармини?
  Од неодамна може да ги најдете во ново пакување, со нова текстура и подобрена палета на бои..
  Прочитајте кои се моите впечатоци за новите 13 нијанси на овој феноменален производ, во мојата нова рецензија на блогот...
  https://mymakeupbagmblog.wordpress.com/2018/09/06/aura-absolute-matte-liquid-lipsticks-нова-формула/ IMG_20180902_104549.jpg
   
  На sorbet и sanja.burgundy им се допаѓа ова.
 12. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.266
  Пол:
  Женски
  На sorbet и Luminary им се допаѓа ова.
 13. Luminary

  Luminary Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.516
  Допаѓања:
  18.208
  Пол:
  Женски
  :inlove:
  Нешто ми кажува дека ке ми бидат омилени во ладниве месеци кои следуваат. Која цена се производите ако знаеш да ми кажеш?:)
   
 14. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.266
  Пол:
  Женски
  Драга не ми текнува точно, ама ако не се лажам околу 390 мкд, се движеа кремот и серумот. Поздрав.
   
  На Luminary му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.266
  Пол:
  Женски
  За сите девојки кои имаат проблем со акни, митесери, црвенила, масна кожа или купероза...еве еден прекрасен производ кој неодамна го открив!!!! Тоник за лице со екстракт од хамамелис.

  http://biodevojka.blogspot.com/2018/09/organique.html

  [​IMG]
   
  На Flower27 и sorbet им се допаѓа ова.
 16. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  405
  Пол:
  Женски
 17. Andri.jana

  Andri.jana Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2014
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  51


  Моето прво видео , се надевам ке ви се допадне (facepalm)(facepalm):wasntme::wasntme::inlove:
   
  На Ava.84, Selest, Turna и 7 други им се допаѓа ова.
 18. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  405
  Пол:
  Женски
  Браво за храбростс. Време и ние во Македонија да оформиме квалитетна beauty youtube заедница. И јас планирам свој канал, во припреми сум.. Ти подакувам многу успеси.
   
  На Andri.jana му/ѝ се допаѓа ова.
 19. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  405
  Пол:
  Женски

  Прикачени фајлови:

  На sanja.burgundy му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.266
  Пол:
  Женски


  Моите омилени производи од декоративата Алверде и каков е нивниот ефект врз лицето. Ова не е видео за шминкање (не ве учам како да се шминкате) туку од аспект на најобична девојка да ви покажам како делуваат некои од моие омилени производи на Алверде врз лицето и каков е нивниот ефект. Поздравче до сите!!!
   
  На Selest и sanja.burgundy им се допаѓа ова.