Блогови за козметика

Дискусија во 'Лице' започната од LivingGlam, 30 септември 2010.

 1. SofiMar_

  SofiMar_ Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2016
  Пораки:
  1.873
  Допаѓања:
  51.356
  Пол:
  Женски
  Преубава си и шминката е многу убава, нежна. :) Се надевам ке има уште видеа. Со среќа. :f:
   
  На Adriana.O и Andri.jana им се допаѓа ова.
 2. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.403
  Допаѓања:
  12.260
  @Andri.jana Кој коректор го користеше? :)
   
 3. Andri.jana

  Andri.jana Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2014
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  51

  Прикачени фајлови:

  • s-l300.jpg
   s-l300.jpg
   Големина на фајлот:
   6,3 KB
   Прегледи:
   14
  На x.Daisy.x му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.266
  Пол:
  Женски
  Драги мои една прекрасна статија за есенска нега на кожата со две преубави креми: со гоџи бобинки и со екстракт од тиква...Прочитајте повеќе на блогот

  http://biodevojka.blogspot.com/2018/09/blog-post_29.html
  [​IMG]
   
  На eta му/ѝ се допаѓа ова.
 5. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  405
  Пол:
  Женски
  На NarCis@ и sanja.burgundy им се допаѓа ова.
 6. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.266
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки мои еве ви еден интересен пост за белата глина (каолинот). Имам подготвено три интересни домашни производи со белата глина:

  чоколадна маска за сува кожа
  кремаст деодоранс
  маска за намалување на опаѓањето на косата

  Поздравче

  https://biodevojka.blogspot.com/2018/10/blog-post.html

  [​IMG]
   
  На Ava.84, sorbet и sanja.burgundy им се допаѓа ова.
 7. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.266
  Пол:
  Женски
  Здраво драги феминки
  ви оставам линк од една многу интересна статија за три вида на киселини: салицилна, манделинска и гликолна...кој вид на киселина за каков проблем е наменета плус слики како ги избелив флеките на челото со манделиндка киселина и крем за избелување...
  https://biodevojka.blogspot.com/2018/11/blog-post.html
   
 8. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  405
  Пол:
  Женски
 9. barba12

  barba12 Активен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2018
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Женски
  Dali znaete dali ima vo makedonija od Paula's choose kozmetika?
   
 10. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.664
  Допаѓања:
  36.721
  1B88AC29-4DC1-488D-80ED-4EC379143D57.jpeg http://rosee96.blogspot.com/2018/12/kiko-milano-makeup-review.html?m=1

  Рецензија на Кико Козметика. :)
   
  На Ava.84 и sanja.burgundy им се допаѓа ова.
 11. Imagina

  Imagina Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  102
  Пол:
  Женски
  Кај нас нема, пред некоја година барав и јас и најблиску што има Paula's choice е Хрватска, онлајн продавница, не знам дали имаат и физичка локација.
   
  На barba12 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.664
  Допаѓања:
  36.721
  На koritsaki, LivingGlam, smb asr и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.664
  Допаѓања:
  36.721
  На Chocolate.me, LivingGlam, sorbet и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.721
  Допаѓања:
  61.085
  Пол:
  Женски
  Дечки собрав храброст и го објавив првото видео. Се надевам ќе ви се допадне, секако секоја критика е добредојдена.

   
  На pilenka, Astrum.Obtutus, marchi-cool и 25 други им се допаѓа ова.
 15. kristina.k

  kristina.k Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  4.125
  Допаѓања:
  19.037
  Пол:
  Женски
  Одлично! Да продолжиш да снимаш, фалат наши јутјубери за козметика и шминка. Прекрасна си инаку, многу пријатна за гледање и слушање. Subscribe имаш од мене. (y)
   
  На Rubiii, NarCis@, Konfetka и 6 други им се допаѓа ова.
 16. Luminary

  Luminary Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.516
  Допаѓања:
  18.208
  Пол:
  Женски
  Прекрасна!
  Сакаме видеа како ги шминкаш очите, чекор по чекор :wasntme::inlove:
   
  На Fatalnata и marama им се допаѓа ова.
 17. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.266
  Пол:
  Женски
  Здраво драги феминки,

  одамна немам овде објавено некоја статија овде, меѓутоа оваа вреди.
  За сите оние кои имаат проблем со масен корен а суви врвови, открив една прекрасна колекција Anti Pollution на органската марка Urtekram. Особено ми се допадна третманот за регенерација на косата кој воопшто не масти туку ја храни косата и на некој начин дава волумен. Прочитајте повеќе во статијата.

  https://biodevojka.blogspot.com/2019/03/anti-pollution-urtekram.html

  DSCN0564.JPG
   
  Последна измена: 14 март 2019
  На TMarijaT, maaraa96, marama и 4 други им се допаѓа ова.
 18. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.721
  Допаѓања:
  61.085
  Пол:
  Женски


  Дечки ново видео. :)
   
  На pilenka, Ava.84, Rubiii и 9 други им се допаѓа ова.
 19. Fatalnata

  Fatalnata Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јули 2014
  Пораки:
  875
  Допаѓања:
  5.645
  Пол:
  Женски
  Super si,samo taka prodolzi. Se nadevam deka ke ja recenziras paletata na sophx extra spice :)
   
  На marama му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.266
  Пол:
  Женски
  Здраво драги мои феминки, нова статија за фитотерапија и природни лековити билки за разни пролетни алергии. Пријатно читање.

  https://biodevojka.blogspot.com/2019/03/blog-post_22.html

  [​IMG]
   
  На sanja.burgundy му/ѝ се допаѓа ова.