Блогови за козметика

Дискусија во 'Лице' започната од LivingGlam, 30 септември 2010.

 1. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  400
  Пол:
  Женски
  На sanja.burgundy му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.250
  Пол:
  Женски
  Доаѓаат жешките денови а со нив и зголеменото потење. Нова статија на мојот блог - предлог за два природни и органски деодоранси на Уртекрам. Поздрав.

  https://biodevojka.blogspot.com/2019/03/urtekram.html

  [​IMG]
   
  На koritsaki и Astrum.Obtutus им се допаѓа ова.
 3. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  400
  Пол:
  Женски
  ✨GIVEAWAY✨
  Ви благодарам на целата поддршка која ми ја давате сето ова време. Ви благодарам на скоро 400 следбеници.
  Во име на тоа, со Вас,сакам да сподекам дел од мојата пасија односно некои производи кои мене ми се допаѓаат, а се надевам и на некој од Вас.

  За повеќе детали како и правилата на учество, погледнете го мојот инстаграм профил.
   

  Прикачени фајлови:

  На koritsaki, marama, Glossy-girl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  2.981
  Допаѓања:
  8.233
  Пол:
  Женски
  Можете да го посетите мојот профил на инстаграм: @beautyworldofimine_ јас си го викам "мини блог" каде што пишувам рецензии за козметички препарати. Па, ако има во иднина поддршка и повеќе следачи, ќе отворам и блог, засега собирам храброст.:D
   
  На koritsaki и marama им се допаѓа ова.
 5. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.675
  Допаѓања:
  58.071
  Пол:
  Женски


  Ново видео дечки:)
   
  На pilenka, koritsaki, BelieberYeahh и 8 други им се допаѓа ова.
 6. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.675
  Допаѓања:
  58.071
  Пол:
  Женски


  Ново видео. :)
   
  На pilenka, koritsaki, BelieberYeahh и 4 други им се допаѓа ова.
 7. marchi-cool

  marchi-cool Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  4.379
  Допаѓања:
  8.459
  Пол:
  Женски
  мене ми пишува нот фаунд. 2019-04-10.png посетете го и мојот инстаграм кога веќе сме кај рекламирањето :) :$ основано е пред една година.
   
  На Glossy-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  2.981
  Допаѓања:
  8.233
  Пол:
  Женски
  ^^
  Screenshot_20190410-201440.jpg
   
  На koritsaki, sanja.burgundy и Ava.84 им се допаѓа ова.
 9. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.228
  Допаѓања:
  1.879
  Пол:
  Женски
  Ги гледав сите твои видеа до сега и навистина морам да те пофалам пред се за храброста, а исто така и за квалитетот. Оставаш многу пријатен впечаток и зрачиш со позитивна енергија, само продолжи така. :)
   
  На marama, Glossy-girl и _mymakeupworld им се допаѓа ова.
 10. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.250
  Пол:
  Женски
  Здраво драги феминки,

  ново видео на мојот јутуб канал за еден прекрасен нов производ наречен мултитакер на марката Fancy Handy. Во видеото ви претставувам како може да го користите за буквално сѐ, од глава до пети. Пријатно гледање
   
 11. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.675
  Допаѓања:
  58.071
  Пол:
  Женски
  @BelieberYeahh ти благодарам најмногу.:l:


  Дечки на мојот инстаграм имам giveaway, ако сакате можете да се пријавите.:)
   
  На Glossy-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.250
  Пол:
  Женски
  На koritsaki, sanja.burgundy и Annath им се допаѓа ова.
 13. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.675
  Допаѓања:
  58.071
  Пол:
  Женски

  Ново видео :)
   
  На wendy2, Fatalnata и Glossy-girl им се допаѓа ова.
 14. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.250
  Пол:
  Женски
  НАСКОРООООО!!! Специјално за сите вас, серијал на видеа „Спремете се за лето“. Во секое видео ќе ви претставам по еден рецепт од мојата книга „Природно убави со Биодевојка“ кој ќе ви помогне да го дочекате летниот период во топ форма!!!

   
  На joy1, Annath, koritsaki и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.675
  Допаѓања:
  58.071
  Пол:
  Женски


  Ново видео :)
   
  На poppie, Annath и Glossy-girl им се допаѓа ова.
 16. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.250
  Пол:
  Женски
  Здраво драги девојки, еве го првото видео од серијалот “Спремете се за лето“ посветен на нега на кожата на лицето. Во не го ќе направиме комплетно прочистување и детоксификација на лицето со методот “Три биофази за миење на лицето“. Третманот се прави секојдневно не повеќе од два месеци и по истекот на времето комплетно ја прочистува кожата на лицето од вишокот на нечистотии и масти. Прјатно гледање.
   
  На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Bladeue

  Bladeue Активен член

  Се зачлени на:
  20 мај 2019
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  76
  Пол:
  Женски
  Дозволено ли е рекламирање?
   
 18. marchi-cool

  marchi-cool Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  4.379
  Допаѓања:
  8.459
  Пол:
  Женски
  не знам
   
 19. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.250
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки,

  во прилог видео за нега на косата од серијалот “Спремете се за лето“. Едноставна и многу функционална маска со само три состојки: алое вера гел, мед и маслиново масло. За месец дена видно ќе го подобрите квалитетот на влакното и ќе ја подготвите вашата коса за претстојната летна сезона.

   
 20. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  2.981
  Допаѓања:
  8.233
  Пол:
  Женски
  Девојки, на мојот профил за козметика, во тек е giveaway. Учествувајте! Избирањето е рандом... Screenshot_20190525-001846.jpg :) :*
   
  На marama, buba4e89 и marchi-cool им се допаѓа ова.