Форумџика на годината 2019: НОМИНАЦИИ

Блогови за козметика

Дискусија во 'Лице' започната од LivingGlam, 30 септември 2010.

 1. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  13.993
  Допаѓања:
  83.372
  Пол:
  Женски
  Ти продаваш или?
   
 2. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  2.982
  Допаѓања:
  8.234
  Пол:
  Женски
  Не ти го сфатив прашањево :sweat:
  Профилов е за рецензии, пишувам рецензии на продукти што ги користам и сега имам наградување :)
   
 3. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  13.993
  Допаѓања:
  83.372
  Пол:
  Женски
  Мислев продаваш козметика.
  Ама сега разбрав за што ти е...
  Среќно.
   
  На Glossy-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.250
  Пол:
  Женски
  Здраво драги мои,

  рецензија за нов шампон за коса кој е витаминска бомба за сива и безживотна коса. Повеќе на линкот од статијата на мојот блог.

  https://biodevojka.blogspot.com/2019/05/urtekram_30.html

  [​IMG]
   
  На Aschenputtel, eta, poppie и 2 други им се допаѓа ова.
 5. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.250
  Пол:
  Женски
  Домашна купка за стапала која за само три недели ќе ги врати вашите стапала во топ форма. Одлично ја омекнува кожата на стапалата, особено онаа најгрубата на петиците, и вие ќе го дочекате летото со негувани стапала кои ќе изгледаат прекрасно во летните сандали.

   
  На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  1.611
  Допаѓања:
  9.433
  Пол:
  Женски
  Може некој да ми даде совет како да почнам инстаграм профил за козметика,шминка? :angel:
   
  На maaraa96 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.250
  Пол:
  Женски
  Здраво драги мои,

  за сите феминки кои мака мачат со целулитот нова статија на мојот блог за 3 мали но многу моќни антицелулитни производи од органската марка Organic Kitchen. Пријатно читање.

  https://biodevojka.blogspot.com/2019/06/organic-kitchen.html

  [​IMG]
   
  На do-re-mi, Astrum.Obtutus и Annath им се допаѓа ова.
 8. Bladeue

  Bladeue Активен член

  Се зачлени на:
  20 мај 2019
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  76
  Пол:
  Женски
  Отвараш нов профил на инстаграм и ставаш слики
  ???
   
 9. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.250
  Пол:
  Женски
  Видео туторијал (чекор по чекор) за подготовка на домашен сапун со пиво, мед и масло од невен наменет за нормална до сува и чувствителна кожа. Пријатно гледање, а богами и правење на сапун :)

   
  На x.Daisy.x му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Minka

  Minka Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  12
  Ова е мојот блог. Сеуште сум аматер, нешто испробувам со статиите, ама и немам баш премногу време за средување... Освен за козметика, претежно е за средства на природна база ...
  Ќе морам да одвојам малку повеќе време за туторијали, па да го подсредам , ама слабо ми оди...

  https://limes-mk.blogspot.com/p/blog-page_62.html

  Се` уште***. Аман.
   
  Последна измена од модератор: 17 август 2019
 11. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  14.387
  Допаѓања:
  109.153
  Пол:
  Женски
  Конечно ќе ги има и кај нас, едвај чекам да ги пробам. Фала ти за препораките!
   
  На Biodevojka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  400
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки,
  На мојот инстаграм профил(my_make_up_bag_m), во тек е наградување во кое Ви поклонувам 5 пакети со козметички производи.
  Доколку не сте го погледнале до сега, веднаш на профилот бидејќи пријавувањето трае уште денес.
  Среќно
   
  На Amaris и Glossy-girl им се допаѓа ова.
 13. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.250
  Пол:
  Женски

  Видео посветено на 5-те најчести грешки кои ги правиме со кремите за заштита од сонцето. Пријатно гледање.
   
  На do-re-mi и LivingGlam им се допаѓа ова.
 14. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.250
  Пол:
  Женски
  Природен домашен спреј од нане за освежување на нозете во летниот период.


  .
   
 15. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  400
  Пол:
  Женски
  Со задоволство Ви го представувам мојот Youtube канал и првото видео Новитети+Први впечатоци!
  Се надевам дека ќе Ви се допадне мојот начин на представување на производите, и дека овој канал ќе стане Ваш секојдневен извор на и формации, место за забава и релаксација.
  IMG_20190731_111954_681.jpg
   
  На koritsaki и Glossy-girl им се допаѓа ова.
 16. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  2.982
  Допаѓања:
  8.234
  Пол:
  Женски
  Одлично видео, премногу ми се допадна.
  Едвај чекам твои нови видеа.:inlove:
   
  На koritsaki и My Make Up Bag M им се допаѓа ова.
 17. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.250
  Пол:
  Женски
  На LivingGlam и eva993 им се допаѓа ова.
 18. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.250
  Пол:
  Женски


  Која е тајната за изработка на едно домашно кантарионово масло? За што да го употребувате и како да го нанесувате на кожата како третман против брчки?
   
  На koritsaki и LivingGlam им се допаѓа ова.
 19. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  400
  Пол:
  Женски
  Здраво на сите.
  Доколку ме следите на Инстаграм профилот, веќе Ви е добро познато дека неодамна започнав сопствен Youtube канал, а доколку не сте го погледнале, Ви оставам линк до новот видео кое штотуку го објавив.
  И да, не заборавајте да притиснете subscribe на мојот Youtube канал како би добивале известувања за новите видеа кои ќе ги објавувам за Вас.

   
  На Glossy-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 20. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  400
  Пол:
  Женски
  Новото видео е веќе на YouTube!
  Q&A part 2

   
  На Glossy-girl му/ѝ се допаѓа ова.