Блогови за козметика

Дискусија во 'Лице' започната од LivingGlam, 30 септември 2010.

 1. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  391
  Пол:
  Женски
  Ново видео на мојот YouTube канал.
  Овајпат одговарам на Вашите прашања кои се поврзани со шминката и козметиката.

   
  На Glossy-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.342
  Допаѓања:
  5.213
  Пол:
  Женски
  Домашен спреј за лице од лаванда плус кореански метод за длабинска хидратација на кожата Seven skin method.

   
 3. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  391
  Пол:
  Женски
   
  На Amaris и Glossy-girl им се допаѓа ова.
 4. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.342
  Допаѓања:
  5.213
  Пол:
  Женски
  Hot oil третман за коса...

   
  На Marina*F му/ѝ се допаѓа ова.
 5. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  391
  Пол:
  Женски
  Ново видео на мојот You Tube канал.
  Погледнете кои се производите кои се наоѓаат во мојата козметичка торба, а се дел од мојата секојдневна рутина на шминкање.
   
  На Flower27 и Glossy-girl им се допаѓа ова.
 6. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.342
  Допаѓања:
  5.213
  Пол:
  Женски
  На xxx-ba, eva993 и Glossy-girl им се допаѓа ова.
 7. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  391
  Пол:
  Женски
  Погледнете како го направив овој make up look, и кои се моите впечатоци од користењето на Nyx Soho Glam палетата за шминкање.
  Ново видео нa мојот YouTube канал!!
   
 8. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  391
  Пол:
  Женски
  Дали сте ги пробале Stargloss сјаевите на Аура?
  Погледнете го моето ново видео и погледнете кое е моето мислење за нив