Блогови за козметика

Дискусија во 'Лице' започната од LivingGlam, 30 септември 2010.

 1. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  405
  Пол:
  Женски
  Ново видео на мојот YouTube канал.
  Овајпат одговарам на Вашите прашања кои се поврзани со шминката и козметиката.

   
  На Emushhhh и Glossy-girl им се допаѓа ова.
 2. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.266
  Пол:
  Женски
  Домашен спреј за лице од лаванда плус кореански метод за длабинска хидратација на кожата Seven skin method.

   
 3. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  405
  Пол:
  Женски
   
  На Nisse, Amaris и Glossy-girl им се допаѓа ова.
 4. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.266
  Пол:
  Женски
  Hot oil третман за коса...

   
  На Marina*F му/ѝ се допаѓа ова.
 5. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  405
  Пол:
  Женски
  Ново видео на мојот You Tube канал.
  Погледнете кои се производите кои се наоѓаат во мојата козметичка торба, а се дел од мојата секојдневна рутина на шминкање.
   
  На Flower27 и Glossy-girl им се допаѓа ова.
 6. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.266
  Пол:
  Женски
  На жули, xxx-ba, eva993 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  405
  Пол:
  Женски
  Погледнете како го направив овој make up look, и кои се моите впечатоци од користењето на Nyx Soho Glam палетата за шминкање.
  Ново видео нa мојот YouTube канал!!
   
 8. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  405
  Пол:
  Женски
  Дали сте ги пробале Stargloss сјаевите на Аура?
  Погледнете го моето ново видео и погледнете кое е моето мислење за нив
   
  На cloud му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.266
  Пол:
  Женски
  Хидратација, ексфолијација, третман со киселини, анти ејџ креми, хијалуронска киселина... Што сѐ е потребно за да се одложи процесот на стареење и како да се намалат веќе постоечките брчки на лицето.

   
  На жули и sweetgirl92 им се допаѓа ова.
 10. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.824
  Допаѓања:
  109.745
  Пол:
  Женски
  Здраво :)
  Си направив инста профил на кој ќе ги споделувам моите омилени козметички производи.
  Доколку некој сака може да ме заследи или пак некоја сугестија ако имате вие што подолго ова го работите слободно може да ме контактирате.:$
  https://instagram.com/wakeup._.and._.makeup?igshid=ctr03lc1usjf
   
  На MrenaRiba, BlackMistery и marija305 им се допаѓа ова.
 11. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.266
  Пол:
  Женски
  Што е витамин Ц? Какво дејство има врз кожата? Како да го препознаеме во козметичките производи? Како да го употребиме во домашни услови и со што да го комбинираме? Сѐ ова и многу повеќе во новото видео на мојот Youtube канал.

   
  На жули и xxx-ba им се допаѓа ова.
 12. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  405
  Пол:
  Женски
  Здраво на сите. Ново видео на мојот канал, но овојпат нешто поразлично од она што досега го гледавте таму.
  Погледнете како се припремаме за во градинка и слушнете совети околу периодот на адаптација.
   
 13. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  405
  Пол:
  Женски
 14. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  405
  Пол:
  Женски
  Ајде да се шминкаме заедно. GRWM Ново видео на мојот канал.
  Погледнете како го постигнав овој make up look и кои производи ги користев. Не заборљвајте да птотоснете subscrube.
   
 15. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  405
  Пол:
  Женски
  Ново видео на YouTube каналот.
  Погледнете кои се производи ги истрошив, и кои се моите финални впечатоци за истите.
   
 16. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  405
  Пол:
  Женски
  Се и сешто Haul!
  Ново видео. а во него погледнете со што ја надополнив мојата колкција на облека и акцесоари.
   
  На Emushhhh му/ѝ се допаѓа ова.
 17. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  405
  Пол:
  Женски
  10 производи до 1000денари.
  Погледнете ги моите дрогериски производи од шминка кои сметам дека де одлични и по цена и по квалитет.
   
  На Lavica2602 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Imanny

  Imanny Нов член

  Се зачлени на:
  27 мај 2019
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Zdravo
  Dali moze nekoj da mi pomogne okolu editiranje na videa za instagram? Na koi app gi sreduvate?
   
 19. Emushhhh

  Emushhhh Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2018
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  696
  Пол:
  Женски
  Јас ги средвам на FilmoraGo најлесна ми е за користење.
   
  На My Make Up Bag M му/ѝ се допаѓа ова.
 20. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  405
  Пол:
  Женски
  Погледнете кои производи ги користам во оваа намена ,и пронајдете информации за некој од производите за нега кои се интересни за Вас.
  Ново видео!
  Не заборавајте да притиснете subscribe на каналот.