Блогови за козметика

Дискусија во 'Лице' започната од LivingGlam, 30 септември 2010.

 1. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  405
  Пол:
  Женски
  Filmora. Si go sreduvam na kompjuter vo programata i potoa si go preflam na telefon so usb kabel.
   
 2. Emushhhh

  Emushhhh Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2018
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  696
  Пол:
  Женски
  74239266_506992616698305_178330220405719040_n.jpg
  Девојки на мојот инста профи можете да погледнете различни makeup лукови од секојдневни до нешто вака ептен драстично. https://www.instagram.com/makeupbyemaa/
   
  На sorbet и Мејз им се допаѓа ова.
 3. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  405
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки, пред неколку дена ,на мојот Инстаграм профил, ми поставувавте прашања ,а денес во моето ново видео може да ги погледнете сите одговори на нив.

   
 4. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.812
  Допаѓања:
  13.676
  Пол:
  Женски
  Долго време веќе сакам да си направам профил на инстаграм поврзан со козметика затоа што поседувам многу и обожавам да испробувам нови ствари.
  Може некој совет како да почнам?од некои искусни во врска со ова :)
   
 5. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  405
  Пол:
  Женски
  Ново видео на каналот!!!
  Вие ми ги биравте производите , а ова е крајниот резултат кој успеав да го постигнам со нив.
   
 6. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  405
  Пол:
  Женски
  Што користев најмногу овој Октомври, и кои беа моите омилени производи , погледнете во моето ново видео ..
   
 7. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  405
  Пол:
  Женски
  Најгледаното видео во ново издание.
  Новитети+Први впечатоци#2!
  Погледнете кои производи ги купив и испробав изминатиов период, и кои се моите први впечатоци за нив.
   
 8. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  405
  Пол:
  Женски
 9. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  405
  Пол:
  Женски


  Ви го представувам моето ново видео, овојпат повторно со една тема поврзана со мајчинството.
  Погледнте го моето искуство за тоа како пронајдов и избрав бренд на чевлички кои се изработени од 100% природна кожа, потолно анатомски и целосно fashion!
   
 10. Minci13

  Minci13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2018
  Пораки:
  552
  Допаѓања:
  2.135
  Пол:
  Женски
  9AF49DF2-BB29-4CAC-98FF-0516169D0A8E.jpeg
  Profil koj ke bide namenet samo za beaty talks :)
  Se nadevam na vasa poddrska,blagodaram odnapred :inlove::l:
   
  На eva993 и Kimberly11 им се допаѓа ова.
 11. Minci13

  Minci13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2018
  Пораки:
  552
  Допаѓања:
  2.135
  Пол:
  Женски
  98C89A24-CE84-4F51-80D6-3A226FCA736F.jpeg
  Nekoi feminki vekje mi pisaa deka im se dopagja profilot i na toa vi blagodaram,se nadevam ke bidat objavite po gledani i komentirani :)
   
 12. beautys20

  beautys20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  3.735
  Пол:
  Женски
  832A815F-631F-419D-8F2F-46E94E9DA200.jpeg Се надевам ќе ви се допадне , нова сум но се надевам дека секоја објава ќе биде со повисок квалитет , заследете доколку сакате
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 13. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  405
  Пол:
  Женски
  Погледнете го моето ново видео и запознајте ме подобро..
   
  На beautys20 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  405
  Пол:
  Женски
  Time to GRWM
  НОВО ВИДЕО!
   
  На beautys20 и Indiegurl им се допаѓа ова.
 15. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  405
  Пол:
  Женски
  После некој период конечно успеав да се вратам на една од моите најголеми животни желби..
  Ново видео на каналот!
   
  На Makedonka007 и beautys20 им се допаѓа ова.
 16. SnowDOG

  SnowDOG Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2014
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  184
  Пол:
  Женски
  Женски може предлози за блогови за корејска козметика?
   
 17. Smiley96

  Smiley96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  Еве и јас да се претставам :D
  Screenshot_4.png
   
  На marchi-cool и LivingGlam им се допаѓа ова.
 18. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  405
  Пол:
  Женски


  Во ова видео ќе може да ги погледнњте одговорите на Вашите креативни прашања, кои ми ги поставивте на инстаграм профилоѕ.
  Уживајте и не заборавете да притиснете subscribe на каналот❤️
   
 19. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  405
  Пол:
  Женски
 20. rumcherry

  rumcherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2019
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  788
  Пол:
  Женски
  Само од љубов кон шминки и козметика, не ми е целта да заработувам на профилот, и така многу трошам на козметика па ако некој го интересира од срце ќе споделам по некој совет или ќе споделам слика или видео. Ви благодарам за поддршката одапред :l::hai: Screenshot_20200505_194035.jpg