Блогови за козметика

Дискусија во 'Лице' започната од LivingGlam, 30 септември 2010.

 1. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  405
  Пол:
  Женски
  Честопати ми пишувате пораки за тоа да снимам видео во кое ќе ви ја покажам мојата колекција со шминка, но одлучив да ви покажам како јас ја организирам како и некои совети и трикови околу оргснизацијата.
  Сето тоа, погледнете го во новото видео.
   
 2. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  9.085
  Пол:
  Женски
  @beautyblog.mkd
  @Beauty1etc
  @mincyys
  @k_beautyandcare
  @bunnybeautyinc
  @serumsociety
  @beautycorner_blog
  @skin.aficionado

  Ги следам сите девојки и редовно им ги читам сите нови posts. Продолжете така. :l:
  Ако имате предлог за слични профили пишете ги, сакам да заследам што повеќе.:hug:
   
  На rumcherry, Minci13, Beauty1etc и 2 други им се допаѓа ова.
 3. SnowDOG

  SnowDOG Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2014
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  184
  Пол:
  Женски
  @scmemoir uste eden blog za korejska kozmetika