Блогови за козметика

Дискусија во 'Лице' започната од LivingGlam, 30 септември 2010.

 1. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.545
  Инспирирана од вашите блогови во иднина планирам и јас да отворам еден блог за убавина :D
  Само да соберам доволна содржина и добар дизајн ;)
   
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.545
  На FBI, Tanny, LivingGlam и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.293
  Мојот блог повеќе не е тоа што беше. Навистина почнав да се интересирам и за теми кои се надвор од козметиката и се поврзани со модата и со модните трендови. Па, девојки повелете еден интересен туторијал за биб ланче :* ;)
  http://xoxo-cosmetics.blogspot.com/2011/07/blog-post.html
   
  На Gea, Sephora, marama и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.465
  Е FBI long time no see! :D
  Идам дома и одма гледам, тука нешто не е инсталирано па да не им чачкам.
  А од кога ги меркам ланчињава. :)
   
  На FBI му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.545
  Што треба да направам кога некој ме копира? :@
  Отидов на тој блог што ме копира и отидов ,,Report Abuse" таму потполнував и напишав дека се работи за копирање и сега незнам што да правам :?:
  Дали направив што треба? Ајде кажете ми :?:
  Стварно не ми е јасно како некој може да си копира од други страници и да ги пишува како свои :o :@

  П.С. Користам blogspot.com.
   
 6. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  Ви ги погледнав блоговите девојки. Одлични се, навистина. :clap:
   
 7. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.270
  Добро што си пријавила, сега ќе му стигне известување на тој да го реадиктира постот. Ако не го направи тоа реагираат тогаш од блогспот.
  Пример има слики на интернет на кои е дозволено копирање, пример јас си ставив слика која не знаев дека нема дозволен копирајт и ми пратија известување, си ја избришав сама и тоа е тоа.
  А ако станува збор за цел пост тогаш сигурно исто се реагира. Не се секирај ќе се среди само треба време да види тој што те копира дека има известување, па да реагира... ;)
   
  На Cacy му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.545
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Ducky

  Ducky Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2010
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  1.601
  Пол:
  Женски
  Верувам дека повеќето од оние што ја посетиле темава и го отвориле линкот забележале дека блогот не постои. Се извинувам поради тоа. Немав баш слободно време да го „негувам“ блогот, па токму затоа и го избришав. Кога почна летово се обидов да го вратам, но не можев. Затоа направив нов блог кој моментално го пишувам само на англиски, но верувам дека ако има заинтересирани ќе пишувам и на македонски. Како што напишав и за претходниот блог, ќе се концентрира на лакови за нокти, но ќе има и специјални постови за друга козметика. Однапред им благодарам на сите кои ќе решат да го следат мојот блог :*

  http://iloveprettycolours.blogspot.com/
   
  На FBI и LivingGlam им се допаѓа ова.
 10. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  4.606
  Допаѓања:
  49.113
  Пол:
  Женски
  Ducky блогот ти е одличен :clap:
   
 11. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.545
  Ducky блогот ти е супер, само да ставиш повеќе апликации
  Како оваа:
  http://feedjit.com/?utm_source=ltf&utm_medium=web&utm_campaign=ltfCampaign
  :)
  И пишувај коментари на други блогови и оставај го твојот блог за да го видат :)
  Сега ти отидов follow :D
   
 12. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.720
  Допаѓања:
  61.058
  Пол:
  Женски
  Ducky супер ти е блогот, ете имаш двајца што те следат :lol: ама глуп збор. Ти посакувам успех :)
   
 13. ani22

  ani22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2010
  Пораки:
  585
  Допаѓања:
  301
  Верувам дека повеќето од оние што ја посетиле темава и го отвориле линкот забележале дека блогот не постои. Се извинувам поради тоа. Немав баш слободно време да го „негувам“ блогот, па токму затоа и го избришав. Кога почна летово се обидов да го вратам, но не можев. Затоа направив нов блог кој моментално го пишувам само на англиски, но верувам дека ако има заинтересирани ќе пишувам и на македонски. Како што напишав и за претходниот блог, ќе се концентрира на лакови за нокти, но ќе има и специјални постови за друга козметика. Однапред им благодарам на сите кои ќе решат да го следат мојот блог :*

  http://iloveprettycolours.blogspot.com/[/quote]


  :clap: одличен блог
   
 14. Ducky

  Ducky Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2010
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  1.601
  Пол:
  Женски
  Фала на сите! :$ Ми го разубавивте денот :*
   
 15. S-i-m-o-n-a

  S-i-m-o-n-a Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2011
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  135
 16. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  4.606
  Допаѓања:
  49.113
  Пол:
  Женски
 17. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.255
  Зарем пак продолжи бре Симона :o :fubar: :x ?

  И те молам види што значи по дефиниција зборот блог http://mk.wikipedia.org/wiki/Блог тоа е ТВОЈ личен дневник, со ТВОИ ставови, а не копирани статии.
   
  На LadyInTheDark, FBI, Phyramide и 3 други им се допаѓа ова.
 18. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.672
  Допаѓања:
  1.879
  Супер девојки. Блоговите се 5+ !
  Само така продолжете :)
   
 19. Tamy1

  Tamy1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  34

  Супер ти е блогов :) :) :) :inlove:
   
 20. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.545
  На Tanny и LivingGlam им се допаѓа ова.