1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Блог поврзан со модата

Дискусија во 'Мода и стил' започната од malechkata, 4 септември 2010.

 1. malechkata

  malechkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  1.141
  Ако некои од вас имаат блог поврзан со модата или нешто друго, споделете го тука, па да ја направиме оваа тема опширна и да видеме колку блогери имаме.
  Ве поздравувам. ;)
   
  На shiningstar, NotInLove88, FBI и 5 други им се допаѓа ова.
 2. Isidora-Veles

  Isidora-Veles Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  124
  И јас од денес почнав да водам мој блог истотака поврзан е со модата, ќе објавувам кои ми се омилени дестинации за одмор,нови колекции од познати брендови и некои интересни туторијали за нокти,шминка и сл. =)

  http://mila-fashion-style.blogspot.com/
   
 3. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
 4. hiphopgirl

  hiphopgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  190
  ммм ги обожавам блоговите поврзани со мода
  имам една девојка од шведска која има свој блог ваљда и преку тоа и заработува затоа што ја има сликано со некоја награда за блог.. бла бла бла
  девојката е симпатична убаво се облекува но многу ми изгледа вештачка :/
  www.isabelles.nu
  можеби некој до сега и го разгледувал блогот
   
 5. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  ^ oваа ми е од генерацијата млади пуфли :D


  Иначе и јас си отворив блог, ништо посебно не е, нова сум во таа ребота ептен, сама се трудам рчкам штракам се и сешто. Па добро е за релаксација. Не очекувајте ништо посебно од 3 поста и 3 дена нема никаков блогерски ефект :D
  Како и да е нема да е блог во стилот на мои комбинации ;)
  Eве го
  http://the-fire-inside-me.blogspot.com/

  Aх да и како мало дете се израдував кога една блогерка позната што си ја следам често ми пиша коментар со среќа за новиот блогот :rofl:
   
  На FBI, Smilly, OzzyAngel и 5 други им се допаѓа ова.
 6. ketisk

  ketisk Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2010
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  148
  :)) Пошто модераторот ми ги избриша претходните постови се надевам дека е дозволено барем да го споделам линкот од мојот моден блог, а воедно и да се извинам за непочитување на правилата.

  http://ketiscloset.blogspot.com/
   
  На soncicko му/ѝ се допаѓа ова.
 7. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  Девојки како се прави да прикажува дел од постот на главната страна и потоа нели read more и со клик да го прикажува целиот текст понатаму.
  Неможам да го најдам тоа, не знам да го направам.
  Некој да не знае??? :wasntme:

  Еве ми го новиот пост за првиот Лего фустан кој го носеше Ферги :)
  http://the-fire-inside-me.blogspot.com/ ... dress.html
   
 8. T.vampire

  T.vampire Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2011
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  55
 9. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  Задоволително за 1 недела околу 950 прегледи :wasntme:
  Иначе еве може да погледнете некој пост ако сакате :)

  -За тужбата на Лобутин кој Ив Сент Лорен за црвениот ѓон на чевлите, кои Лобутин ги има патентирано.
  http://the-fire-inside-me.blogspot.com/ ... r-red.html

  -Четирите светски шопинг центри Њујорк, Париз, Лондон и Милано
  http://the-fire-inside-me.blogspot.com/ ... itals.html

  -Тиркизна манија
  http://the-fire-inside-me.blogspot.com/ ... mania.html

  -Принтани чанти
  http://the-fire-inside-me.blogspot.com/ ... -them.html
   
  На Smilly, Marchesa, LivingGlam и 2 други им се допаѓа ова.
 10. ketisk

  ketisk Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2010
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  148
  http://www.instyleswimwear.com/

  http://mila-fashion-style.blogspot.com/ ... -2011.html :)))) Еден совет : Пишувај свои текстови, затоа што ќе те блокираат на адсенс. Поздрав
   
  На Isidora-Veles му/ѝ се допаѓа ова.
 11. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  На FBI, LivingGlam и macence85 им се допаѓа ова.
 12. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 13. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Росонерка, јас мислам дека треба малку да поработиш на граматичките грешки- јас го имам разгледано само тој пост за Кејт, и искрено полн беше со основни грешки.

  Во иднина, внимавај и на тоа, ако не си сигурна дали така се пишува нешто на англиски- консултирај се со некого па потоа објави го ;)
   
  На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
 14. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.709
  Пол:
  Женски
  На Trendafilka, rossonerka, marama и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. DrenkaC

  DrenkaC Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2011
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  105
  Еве го и мојот блог. Пишувам одамна, околу 5 години, со некои паузи, заради разни обврски што ги имав.
  Пишувам за плетени и хеклани работи на други луѓе а и ги објавувам моите ракотворби.
  Проверете и следете ме ако ви се допаѓа.
  http://drenkascrochet.blogspot.com/
   
  На Marcey, Stam, Trendafilka и 2 други им се допаѓа ова.
 16. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  На Smilly, Strumfeta93, lolyta777 и 3 други им се допаѓа ова.
 17. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.169
  Допаѓања:
  89.331
  Пол:
  Женски
  На gavolica4, Smilly, Strumfeta93 и 4 други им се допаѓа ова.
 18. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.169
  Допаѓања:
  89.331
  Пол:
  Женски
  На Asterion, LivingGlam, rossonerka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.169
  Допаѓања:
  89.331
  Пол:
  Женски
  На Sephora, najubava2010, Strumfeta93 и 9 други им се допаѓа ова.
 20. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  4.711
  Допаѓања:
  59.971
  Браво марамке. :clap:

  Замерка само за граматичките грешки во англискиот дел. :)
   
  На sesilija и marama им се допаѓа ова.