1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Боби Андонов (Bobby Andonov)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од BabyD0ll, 5 март 2012.

 1. BabyD0ll

  BabyD0ll Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2011
  Пораки:
  2.332
  Допаѓања:
  8.250
  Пол:
  Женски
  Боби Андонов ( поп/рок/соул пејач истотака текстописец, актер и модел) е роден 28 Август 1994 во Мелбурн, Австралија. По потекло од Габрово, Струмичко.


  Во 2008 година ја претставуваше Македонија на детската евровизија во Кипар со песната „Прати ми смс“, со 95 поени се најде на петтото место.
  http://www.youtube.com/watch?v=b6L0CK18bpk

  Во 2010 година учествуваше на шоуто "Astralia's Got Talent". Тој ги импресионира судиите и цела Австралија со неговата верзија на Leonard Cohen, стигна до финалето и настапи со песната на Кристина Агилера “Фајтер“ кој заврши на 5то место.

  http://www.youtube.com/watch?v=0CITYyhY8Ss

  На ова видео има скоро 1.000.000 гледачи
  http://www.youtube.com/watch?v=Mj4nDFdDaaE


  Фејсбук страната на Боби: http://www.facebook.com/pages/Bobby-And ... 5907694487
  Јутјуб канал (многу интересни видеа има): http://www.youtube.com/user/Bobbyteevee?ob=0

  Што мислите за ова дете? Дали ќе има добра кариера ?
   

  Прикачени фајлови:

 2. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
  Овој ми беше симпатија тогаш кога настапуваше на Евровизија. Бев опседната со него. :lol: Многу убаво пее. Се ежам од неговата изведба на Халелуја на Astralia's Got Talent. А, на Евровизија се сеќавам дека беше на петто место, сосема заслужено. Инаку сега немам слушнато ништо од него, се надевам дека спрема некоја песна на англиски, зашто стварно го бива, навистина добар глас има.
   
  На belieber му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Princess.S

  Princess.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  652
  Навистина е музички талент! Колку убаво пее.. А и мене ми беше симпатија, дури и го нацртав во периодот кога го цртав Џастин Бибер. :D Имам два цртежа од него. Ѕеху ми детево. :geek: :P
   
 4. BabyD0ll

  BabyD0ll Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2011
  Пораки:
  2.332
  Допаѓања:
  8.250
  Пол:
  Женски
 5. simona-i

  simona-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  30
  срцкаааа.. симпатија ми беше кога ја пееше прати ми смс на евровизија :P ♥♥♥
   
 6. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Знае некој шо се деси со детево?!Само знам дека е во Австралија беше на австралискиот идол и после друго нити слушнав нити видов за него. :(
   
 7. pamelche

  pamelche Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  5.213
  Допаѓања:
  16.569
 8. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.886
  Дете, дете ... ама детево порасна! :lol:
  На сликиве не можам да го препознаам, ко некој друг човек. :o
   

  Прикачени фајлови:

  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 9. pamelche

  pamelche Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  5.213
  Допаѓања:
  16.569
  ^ :o он е на последните 2 слики? Абе колкав е он, нели е 18 години?
   
 10. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.886
  Видов дека е роден на 18ти август 1994та год., значи 17 години има момчето. :D
   
 11. bobby.pin

  bobby.pin Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2011
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  29
  Боби на 28 август ќе полни 18, јас исто бев опседната што дојдов и до скајп, мсн и број негов. Се запознав со него и ми е мило што лани ми го честиташе роденденот на твитер. Се надевам повторно и оваа година, кога и да го прашам сеуште ме познава и многу ми е драго по сето тоа време. Боби инаку потекнува од Куклиш- Струмичко, мајка му и татко му се од таму. Се надевам дека ќе има преуспешна кариера бидејќи моментално е во ЛА снима некои нови песни. Завчера имаше livestream на твиткам и одговараше на прашања од фановите и пееше песни тие што ги сакаа. Срце е, сеуште го сакам и секогаш ќе го сакам.
   
 12. Little-Mk

  Little-Mk Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  327
 13. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.538
  Допаѓања:
  72.442
  Пол:
  Женски
  Го побарав пред некое време на Инстаграм...јаооо колку се изменил, не би го познала никогаш дека е тој тоа истото дете што ја претставуваше Македонија на Евровизија.
  Но не сум некој фан на неговото дело, само онака од љубопитност тогаш го заследив, да видам сега каде е што е што прави. :D