1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бовчи -дарување

Дискусија во 'Свадба' започната од Lilicaa, 4 август 2014.

 1. Lilicaa

  Lilicaa Активен член

  Се зачлени на:
  4 август 2014
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  21
  Здраво феминки,

  Имам некои прашања, па ајде да си помуабетиме.
  Планираме сега во недела да се венчаме и регистрираме во Охрид. Невестински фустан нема да носам, туку летно бело фустанче и онака лежерна фризура и шминка. Се ке биде сведено на свечен ручек и дарување.. Е сега, за дарувањето нели ги дарувам сите од страната на зетот. Што мислите да им купувам подароци на сите, или на некои пари, а на некои подароци? Повеќе од гостиве се странци, па што би можело нив да има земам, онака за спомен? Имате некое искуство? Кажете ми подароци за кум, кума, старосват, девер, брат, свекрва... Фала :inlove:
   
 2. artemidis

  artemidis Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  452
  Допаѓања:
  2.013
  Пол:
  Женски
  Веќе ја има истата тема, разгледај си ги мислењата ;)
  svadba/bovci-t3519/