1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Богат идиот или сиромашен гениј?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од anastasija85, 4 декември 2010.

 1. anastasija85

  anastasija85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  1.026
  Што порадо би биле? Сиромашен гениј или богат идиот. Под идиот подразбирам да си стварно глупав, глуп чоек. А под сиромашен подразбирам да немаш скршена пара, да немаш пари песок во очи да си фрлиш! А под богат да имаш 10 пати повеќе од парите на Бил Гејтс. 10 пати повеќе!

  каков дечко вие би одбрале?
   
  На Justinna му/ѝ се допаѓа ова.
 2. trendy

  trendy Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2010
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  172
  eпа прашанјево е тешко но јас би одбрала сиромашен-гениј затоа што ќе биде гениј ќе си измисли некоја фирма некоја скапоцена и нема веќе да биде сиромашен :lol: ;)
   
  На cresa-jagoda, Twinkles, LittlePinky и 5 други им се допаѓа ова.
 3. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  650
  Пол:
  Женски
  Ќе одберам богат идиот, и ќе си најдам убав и згоден швалер за да ги трошиме парите :lol:
   
  На Slavicak, Lana del Rey, flowersss и 14 други им се допаѓа ова.
 4. anastasija85

  anastasija85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  1.026
  хахахха браво цирибела за одговорот,ме насмеа :rofl: :rofl:
  а тренди паметно размислуваш

  -за мене јас би одбрала гениј во секој случај,неможам да ги поднесувам глупавите колку и да се богати.тој што е гениј ќе биде гениј и ако е сиромашен... :|
   
 5. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.832
  Човек кој ќе го сакам и кој ќе ме сака :)
  може да биде сиромашен гениј или богат идиот ...никогаш не вели никогаш :x
  понекогаш не размислуваме со мозочињата пред да се заљубиме во некој :fubar:
  љубовта е слепа
   
  На love11111, tHeBeAuTyFoReVeR и ivana.12 им се допаѓа ова.
 6. glamour-lady

  glamour-lady Популарен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  775
  првиот: ако е толку богат (10 пати повеќе од Гејтс) неможе да биде глупав.. сигурно ќе биде и 10 пати по интелигентен од Бил Гејтс за да може да го стекне тоа богатство...

  вториот: ако бил толку голем гениј немал да остане толку сиромав... сигурно ќе имал барем најдено работа за нормално да живее или пак ќе измислеше нешто за да стигне до пари... сепак овој не би го избрала затоа што кога гладта тропа на врата, љубовта излегува низ прозорец.
   
  На amorce, Lana del Rey, tHeBeAuTyFoReVeR и 6 други им се допаѓа ова.
 7. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.846
  Епа јас ќе ви кажам од лично искуство. Кога го запознав дечко ми немаше ни скршена пара, а само што завршил факултет. Излеговме неколку пати и отпосле сиротиот ми кажа дека се позајмил за да ме почасти кафе. Кај него видов еден чуден сјај, живост, оптимизам и желба за живот. Тој е страшно интелегентен и не ме изненади кога ми кажа дека е со сите 10ки. Подолго време неможеше да најде работа, а неговите другари сите со врски си најдоа и го заборавија буквално. Еве го денес има супер одлична работа, има пари, правиме планови за да си купиме стан, идеме по одмори и верувајте сите тие другари што му свртеа грб, денес него го молат за да им заврши некоја работа. Затоа на сите ви препорачувам да не се залетувате по пари, тие се пролазна работа!!!
   
  На IvanaJenner, amorce, Lana del Rey и 42 други им се допаѓа ова.
 8. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.642
  баш од овие причини би одбрала сиромашен гениј. Тој ако е интелегентен и упорен, ќе се снајде во животот.
   
  На eliesaab, girlinlove и Marence.D им се допаѓа ова.
 9. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  393
  Сиромашен гениј затоа што кога човек е интелегентен ќе знае да се снајде и да опстане,а уште повеќе и да успее во животот.А што ќе се случи кога богатиот идиот ќе изгуби богатството,како што знаеме тркалото се врти,е тогаш мислам дека таквите мамини и татини галеничиња кои за ништо во животот не се помачиле ако нема кој пак за нив да трча и да ги бутка напред, би биле доведени до просјачки стап.
   
  На girlinlove и Chocolate.me им се допаѓа ова.
 10. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  125
  сиромашен-гениј :)
   
 11. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Сиромашен гениј.
   
 12. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  За џабе сум гениј ...
   
 13. s.e.x.y

  s.e.x.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  точмо така те подрзувам никогас нисто не се знае најбитно е да те сака,поштува,цени и ред други работи неможес да кажеш дали богат или сиромашен позз... :hai:
   
 14. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.339
  Допаѓања:
  5.251
  може некој кога ќе чита ќе рече што се фолираат овие сите. на првиот кој ќе налетаат со пари веднаш ќе му се фрлат. но верувајте не е така. бар јас мислам дека сиромашен-гениј да имам покрај мене би ми било поубаво во животот отколку богат идиот. поради фактот што сиромашниот се во животот знае да цени дупло, отколку богатиот кој со пари може да купи се дури и љубов
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 15. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.254
  Допаѓања:
  22.225
  Пол:
  Женски
  Нај, најискрено сиромашен гениј..
  Иако богатите идиоти подобро поминуваат во животот |( , за жал :worried:
   
 16. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Кратко и јасно:на идиот и најголемо богатство да му дадеш,ќе потроши се кога е без мозок!
  А овој другиот ако е гениј ќе најде начин да успее во животот....
   
 17. nice-girl

  nice-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2010
  Пораки:
  417
  Допаѓања:
  107
  гениј... чим е гениј ќе успее во животот и ќе заработи нешто..ама богатиот идиот ќе си остане засекогаш глуп и на глупости ќе си ги потроши парите :D :D :D
   
 18. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  се разбира дека гениј, колку и да е сиромашен, кој би одбрала идиот-глуп?? колку и да е богат, пак ќе биде тоа што е, со пари не се купува паметот :!: :lol:
   
 19. beticka

  beticka Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2010
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  22
   
 20. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.344
  Дефинитивно сиромашен гениј кој е премногу заљубен во мене. Ниедни пари на светот нема да ме привлечат кон некого, посебно ако е идиот, само ке го исмевам и ке се срамам од него :D
  Убаво некој пиша погоре, во стилот на: Некој ке си рече што им е на овие глумат, да видат некој со пари одма ке се стрчаат, но кој е паметен знае, не е среќата во парите.