1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Богат идиот или сиромашен гениј?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од anastasija85, 4 декември 2010.

  1. bonbonka17

    bonbonka17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    8
    Pa dvajcata..
    Ovoj bogatiov onaka da mu soberesh parite, za so drugiov da si gi troshish i ubavo da si ziveesh.. :))
    E da e taka lesno.. :P hah
    [mod-kirilica:27qmlyzv][/mod-kirilica:27qmlyzv]
     
    На ljubicicaa му/ѝ се допаѓа ова.
  2. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    Сиромашниот гениј.Бидејќи знам дека ќе се снајде во животот.Ќе ме цени знаејќи ги вистинските вредности.Макар и да би заработувала повеќе од него ќе бидам духовно исполнета,а кога љубовта ми е возвратена можам да постигнам се’.

    а Богатиот идиот кад тад ќе киксне ќе ги изгуби парите,вака или така можда на коцка и не само парите можда и мене ќе ме стави :D :D :D
     
  3. ma4e-94

    ma4e-94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    42
    сиромашен гениј!!!
    а за пари ке се снајдеме.. :P :lol:
     
  4. innablood

    innablood Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    1.324
    СИРОМАШЕН ГЕНИЈ. Кога веќе кје бидеш гениј ке знаеш на кој начин ке се фатиш за работа за да заработиш.Што ако си идиот кога не знаеш на кој начин да ги искористиш парите, залудно, на глупости.
     
  5. angie

    angie Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2009
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    242
    Сиромашен гениј. Ќе најде начини како да заработи. Секогаш имаш аир од генијалциве. :)
    Со богат идот освен пари добиваш и бонус љубовници, нервози, отсуства од дома, понижување.....
     
  6. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    А бе за идиотче сваќам како магаре на мост. Јок, иста сум и јас па на никаде нема да мрдаме, ќе се степаме. А па за гениј нека биде гениј можеби и ќе научам нешто од него :D .
     
  7. Primavera

    Primavera Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    405
    Допаѓања:
    1.517
    Богат идиот... ќе го мотам како сакам.Вистина е дека овој сиромашниот ке се збогати но никогаш нема да можам да го мотам како богатиот :!:
     
  8. baby.90

    baby.90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    457
    Допаѓања:
    197
    Деф сиромашен гениј, ќе знае како пари да направи и ке ни биде убаво :)
     
  9. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    Богат идиот јас ќе бидам гениј во врската не ми треба некој толку паметен постојано да ми соле ум......арно ми е и вака..... 8)
    Гениј...кај ќе немаме за живеачка па и гениј ќе ми се праве ........бљак!!!!!
     
    На mims-89, enca.69, najubava2010 и 2 други им се допаѓа ова.
  10. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Ма ако бил стварно гениј, немало сиромашен да биде би го искористил потенцијалот и би направил милиони, добро и нека не се милиони пак би имал скромно богатство. А ако е гениј и сиромашен тогаш е глуп (џабе му iq 200) кога не знае да го искористи.
    Овој другиов па богат идиот, па и тоа не ми иде освен ако не е наследство ама па тие пари лесно се трошат, а ако заработува сам не е идиот чим успеал да направи ништо...

    Кога ќе размислам ни тоа, ни тоа ... некоја златна средина најдобро, ем нема да се нервираш кога ќе ти се прави попаметен, ем нема да имаш вишок пари (чисто сумљам за вишок), ниту пак нема да гладуваш... Не за џабе рекле старите ЗЛАТНА СРЕДИНА... :) :) :)
     
  11. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Богат идиот....ќе ги влечам конците јас, а мислам дека и ќе го поднаучам нешто де....доволно сум паметна за двајцата... :rofl: ...а шо со сиромашниов, ќе биде ем шуто ем боде....кај е сиромав уште од сабајле до вечер, ќе ти соли памет и ќе паметнува, а тебе ќе ти се врти во глава истовремено од глад и од неговите нереализирани сигурно по 100 пати слушнати идеи :puke: .....
    А некоја рече, ако ти е добар сексот??? :?: нема да ми биде добар сексот, зашто Маслов убаво си кажува...храна па се друго :fubar: ....кај ќе ми се има секс ако цревата ми свират како лазарополска гајда....не ми се верува нешто баш...
    абе материјалистка сум си јас...јарче бе :lol:
     
  12. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Aко е гениј и да е сиромашен-ќе знае да направи богатство, а ако е богат идиот, може да те доведе до просјачки стап in no time. Така да јас би избрала сиромашен гениј...посебно кога ќе помислам каде бевме со маж ми кога се запознавме, а каде сме сега,а и кога ќе ми текне на еден пријател на маж ми колку имаше а сега се гребе за едно јадење. Тркалото се врти драги мои, не заборавајте! Не може никој вечно да биде на дното или на врвот.
     
  13. sandra89

    sandra89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 март 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    NE bi odbrala ni eden od predlozenite pretpocitam ne tolku umen maz zaso so mn umnite mene ke mi bide tesko a pak ne sakam ni nekakov prostak na koj dve ovci da mu nacrtas ke gi izgubi, a pak i ne sum neso mn mn alcna za pari pa ne mitreba multoc pa od druga strana ne go biva i da nema pari sol voci da si frli.znaci vkrajna smetka bi si izbrala nesto od tipot ima pari ama ne e bil gejds i umen e ama ne e ajnstajn :D :D :D
    [mod-kirilica:7ejntly2][/mod-kirilica:7ejntly2]
     
  14. Podarok

    Podarok Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    76
    Се сложувам со Сандра...Мене лично ме сакаше еден богат ама ИДИОТ ВО СЕКОЈА СМИСЛА НА ЗБОРОТ и сакав да пробам со него нешто,ама џабе е тие луѓе што имаат пари кога неможеш ни асален разговор да направиш со нив,убаво се рекло СРЕЌАТА И ЉУБОВТА СО ПАРИ НЕ СЕ КУПУВА...А НЕ ТИ ТРЕБА НИ сиромашен гениј,само надежи да гаиш со него...НОРМАЛНО НАЈУБАВО Е ЗЛАТНА СРЕДИНА ПА ПОНАТАМУ ДВАЈЦАТА ДА СЕ ПОТРУДИТЕ ДА НАПРАВИТЕ ПОВЕЌЕ....
     
  15. mence91

    mence91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 март 2011
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    11
    Подобро да бидам сиромашен гениј отколку богат идиот зошто? Па идиотот кога тогаш ќе остане без богаството, нели е идиот нема да знае да ги задржи парите.
    Додека Сиромавиот гениј еден ден ке пронајде начин да го искористи својот интелект, и ке успее во животот.
    Мислам дека изборот е очигледен.
     
  16. Butterfly-itgirl4s

    Butterfly-itgirl4s Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    285
    златна средина би била најдобра но во мојот зивот нема такво несто кај мене се е од крајност во крајност па би рекла богат идиот,јас сум доволно интелигентна да ракувам со неговите пари и да ги умнозам нема да ги изгуби хахахахахах незнам искрено ни едното ни другото не е добро сепак секому му треба некој кој знае два реда муабет да направи со кет ке ми е идиот само да се нервирам нема да бидам срекна .уфф ај нека ми дојде некој богат паметен и убав :rofl: :rofl: :rofl:
     
  17. marrs

    marrs Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2
    Би одбрала сиромашен гениј... штом е гениј ќе знае како да си го подобри животот, а идиотите не ги поднесувам колку и да се богати !!
     
  18. Mistery

    Mistery Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2010
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    1.626
    Пиши адреса по лп ќе ти стигнам во пакет ..... дури ќе направам и ТА ДААААМ кога ќе го отвориш пакетот :rofl: :rofl: :rock: :rock:
     
    На firequeenn му/ѝ се допаѓа ова.
  19. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Јас не би одбрала ниту сиромашен гениј, ниту богат идиот. Немам потреба ниту од гениј, а од идиот уште помалку. :shake: Имав среќа да запознаам таква личност која комплетно ме надополнува, и фала му на бога не е ниту едното ниту другото.
     
    На anastasija85 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. nesa

    nesa Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    841
    Допаѓања:
    1.223
    Пол:
    Женски
    Мојот ми е таман :lol: