1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Богат идиот или сиромашен гениј?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од anastasija85, 4 декември 2010.

  1. renata76

    renata76 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    34
    Денес скоро сите богати се идиоти, ама нема ниеден гениј што е сиромав

    Не би избрала ниеден од овие, ама некој си средна класа, да не биде ептен глуп
     
  2. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    сиромашен генија пошто ако е гениј значи кога тогаш ќе биде богат
     
  3. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    па ке му ги соберам парите на богатиот идиот(штом е глупав лесно ке биде) и пота може да одам да си живејам со сиромавиот гениј и да си го проширимее богатството :lol:
     
  4. dankee

    dankee Популарен член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    292
    Допаѓања:
    772
    Па тешко прашање зависи богатиот како ке се однесува со мене , инаку ако е генииј овој сиромашниот ке направи растур ке се обогати па валда за овој по сиромаснот де :D
     
  5. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Не мора многу да размислувам Богат идиот па парите го вртат светот нели . :D :D
    Уште да најдам некој ваков :rofl: :rofl:
     
  6. pink4ever

    pink4ever Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2010
    Пораки:
    1.042
    Допаѓања:
    1.012
    он идиот, ја идиотка ќе си се најдеме 8)
    тешко тие околу нас.
    пари - е нема. :|

    гениј.. па хмм.. ретки се тие. :D
    според мене тие треба да се богатите, паметни се ќе смислат нешто :D

    не би ми пречело ни едното ни другото. :lol:
     
  7. unique123

    unique123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    312
    Допаѓања:
    373
    Оваа хипотетичка ситуација која у реалноста не постои мислам дека претежно сите исто одговараат
    шо ги читав постовите
    Како и да се свртиш гзот ти е отпозади, па за среќа или несреќа мора да се пројдат и двајцата :)
     
  8. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Богат идиот не фала. А ако другиот е гениј нема шанси да биде сиромашен, барем ќе има пари ако не за кралски за некој достоен живот :)
     
  9. babyblond

    babyblond Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    1.546
    Пол:
    Женски
    Во денешно време многу голем број од богатите татини синчиња, знат само да ги трошат парите на тато, и се помалку има од оние синови кои учат и знат да ги зголемат и заработат парите, повеќето ги трошат дури бркаат женски и дури кога ќе се оженат сфаќаат колку потрошиле без врска, ама доцна бидејќи никогаш не знаеле да ги заработат. а познавам многу момчиња што според состојбава во држава не се воопшто богати , не знам ни дали спаѓаат во средна класа, ама се многу амбициозни паметни и засега многу поуспешни од татините прчловци. па би ибрала еден од гениите како што вие ги нарековте, птред се ми се поблиски интелектуално мислам можам данаправам асолен муабет, со овие татиниве богаташи не можиш збор да кажиш само за нешто се фалат , само за нешто се покажуваат и докажуваат кој сум јас а уствари и да е за брзо ќе стани никој и ништо.
     
    На Moments му/ѝ се допаѓа ова.
  10. unhappyy

    unhappyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    147
    Ни еден ни друг..нешто измеѓу да не е БОГАТ идиот или сиромашен ГЕНИЈ..може воа БОГАТ ГЕНИЈ :lol: шалаа
    значи у средина нешто.. :) Малце од едното и малце од другото :)
     
  11. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Би сиромашен гениј! Би си одговарале сосема :). И јас сум од оние, работам повеќе, заработувам помалку дури и не многу се занимавам со прашањето пари. Не научив како за себе да направам пари, додека за другите тоа умеам да го направам Би јас всушност и волонтерски, само да се работи, да се занимава умов :). Така што, нема да се контраме, заедно ќе си живуркаме и журкаме :).
     
  12. Moments

    Moments Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    te podrzavam :D i jas bi izbrala nesto pomegu ili siromasen genij vo nikoj slucaj ne sakam bogat idiot ;)
    [mod-kirilica:3aktu58n][/mod-kirilica:3aktu58n]
     
  13. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    Сиромашен гениј
    Ако е сиромашен нормално е дека ке се снајде во животот ;)
     
  14. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    гениј **************
     
  15. KalaV

    KalaV Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    301
    Ако не знае да ме насмее-не гениј, не богаташ, што сака нека е. Не го сакам !!!
    Доколку би бирала да бидам среќна со некој човек , тогаш би го одбрала него како личност, не заради тоа што е гениј или богат, но заради тоа што со него ќе бидам ЈАС!!! Онаква каква што сум, без глумење лудила, а тој ќе ме почитува и сака.
    Но, ајде доколку одиме од крајност до крајност, би го одбрала генијот, посекако е паметен ќе се снајде.
    А и мразам глупави луѓе, ако нешто не можам да поднесам , тоа е тоа !!!
    Не дека сум јас Ајнштајн, ама луѓе што не знаат да направат муабет и 1 минута ќе ми ја направат цел век , ноо вејј . Бегам од такви :)
     
  16. plawa

    plawa Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2011
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    130
    Има една група на ФБ “ Што ќе ми е паметен дечко, нема по квизови да го носам“
    Подобро да не е многу паметен.....полесно е со посмотан у врска 8)
     
  17. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Јас бирам богат идиот...па што ако е малку глупичок, полесно ќе го возам :D , ќе му ги трошам милионерчињата, ќе шетам кај сакам, кога сакам, само пали авионот и оп чартер лет у Мароко, или на Бали, Малдиви, па после оп, како беше она ГармиШпартенкирхен..По третмани, на масажи, сауни и тако даЉе...Па ќе си најдам некој бабаЧко да си играме во темница, а може и под сијалица, а пошто имам богат идиот нема ништо да сконта... :lol:
    А со сиромашен гениј што ќе правам, па јас не сум гениј :!: , што ќе правиме муабет, уз мацање леб и сол ќе ми кажува колку молекули има у зрно ориз...само сиромашен да е, ОК би го избрала, ќе копаме заедно по нива, ќе аргатиме, леб и сол-је*и га, ама барем нема да ми досаѓа и да ме замара, башка има една узречица-генијалноста се граничи со лудило, уште тоа ми фали, па ќе биде после луд је*е збунјеног :D :$
    Шала на страна, ни едното ни другото ...ни многу паметен, ни па ептен некој тутуле бале, ни богат, ни сиромашен, златна средина. :)
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  18. unlucky

    unlucky Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2010
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    79
    Абе прво шо помислив беше Богат идиот да си земам ама јас ко шо си имам мерак по трошењето од ко ќе ги потрошам парите шо ќе му прам? ми текна :D ќе си најдам др богат идиот и така се во круг :) :P
     
  19. MonnaSi

    MonnaSi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    536
    Види зависи од девојката , ако се оди за пари ( спонзорство ) тогаш богат идиот , а ако за љубов , ќе и биде доволна љубовта на генијот ..... за мене вториот :angel:
     
  20. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.037
    Ma глупав и богат. Па нека ми ги препише парите, и нека ми го препише изворот на тие пари (Фирма, фабрика или што и да е). И после чао, пријатно. Ем ке си имам извор на приходи ем после ке си фатам некој убав и асален И паметен. 8)