1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Богат идиот или сиромашен гениј?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од anastasija85, 4 декември 2010.

  1. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Сиромашен гениј, затоа што сакам да бидам независна, да се издржувам сама, да успеам сама, а зад мене да стои некој од кој ми е доволно само да ме подржува и сака, да ме цени и почитува. Мислите дека некој кој би имал толку пари, 10 пати повеé од Бил Гејтс бибил способен да биде само со една жена, да сака само една ако може да ја има било која спонзоруша, а реално, во денешно време поголем дел од девојките се спонзоруши...
     
  2. Fallin-ForHisSmile

    Fallin-ForHisSmile Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    299
    Допаѓања:
    179
    Сиромашен гениј. Пример, Бил Гејтс.. Немам ништо повеќе да кажам :D
     
  3. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    кхм :) многу невидено време е дојдено тешко... ма не ги занима љубов и разбирање бе само да има јака кола и ајдеее готово загубен памет да бил облечен на марка псс како да не, според мене и да е богат да не се мои парите?? како да не ! да се внимава на слогата и разбирањето у врската а ако од горе ти е чкртнато да имаш пак ке си имате у иднина и со тој сиромашниот ;)
     
  4. mKdevojce

    mKdevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.965
    Допаѓања:
    14.001
    Сиромашен гениј, затоа што сепак на крај кога ќе размислиш подобро е да живееш со Гениј отколку со Идиот.

    Богатиот идиот и онака ќе ги потроши парите што ги заработил татко му и на крај ќе биде сиромашен Идиот ]:)
     
  5. k.r.i.s.t.i

    k.r.i.s.t.i Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2011
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    50
    ако е сиромашен нека е,ако нема пари нека нема,и да е од село нема да ми пречи,најбитно е да не е мрзлив,да ме сака,да го сакам,да ме подржува,да имаме силен комуникативен однос,да знаеме што сакаме,да имаме цели пред нас и да се бориме заедно да ги поминиме препреките за да ги стасаме нашите цели,а и ако е генијалец некој,ке знае што прави и како ќе го направи тоа.
    Можеби парите преставуваат се за некого во животот али мене не ми се преоритет битно ми е да ги имам онолку колку што ми се потреби за да живеам среден,просечен живот,битно ми е да има хармонија,топлина и многу љубов,па и нека се почнува од нула....море ако треба нека се гини,ама никогаш со некој нафуран тип,за нив е како ние обичните да не знаеме ништо,а тие како да го имаа Господ за ****** фатено,затоа бојље гениј сиромашен,се врти тркалцето!!! ;)
     
  6. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Преферирам сиромашен гениј . Кога - тогаш , некој ке го открие и он ке има и памет и пари . А идиотот , бадијала му се парите кога нема интелигенција . Па валјда ниедна девојка нема да седне и да разговара со куп бактериолошки загадени банкноти ! Барем ако има самопочит .
     
  7. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Сиромашен ГЕНИЈ неможе да постое. Интелектот секогаш ке излезе на површина, а со тоа нормално и приходите.
     
  8. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Не ја разбирам суштината на сиромашен гениј. Да бил толку генијален во умот сигурно немало да остане сиромашен.

    Богат идиот за мене.
     
  9. swrcii

    swrcii Нов член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    270
    првиот ;)
     
  10. Vitorija

    Vitorija Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    606
    Богат идиот или сиромашен гениј?
    Како што кажува насловот идиотот ќе остане вечно идиот кој ќе го прокоцка богатството или ќе му го потроши таа што е со него заради парите...
    А генијот нели ако е толкав гениј секогаш може да стане и богат :lol:
    Освен тоа одговорот тука е релативен: Колкаво богатство ти е потребно тебе, со што би се задоволила, неспособна ли си работа па бараш некој да те издржува...
    Среќата е најбитна и најважното е да се чуствуваш исполнето и среќно покрај оној што е до тебе...
    Друга е ситуацијата ако при запознавање се интересираш за дебелината на паричникот (пред се).
     
    На starbucks и crazylady им се допаѓа ова.
  11. cuciTo

    cuciTo Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    13
    јас сум за сиромашен гениј

    оти? па затоа што богатиот чека се на готово од мама и тато, нема фатено лопата па да знае како се заработува, идиот е па ќе ги потроши парите и после ќе свири.
    додека пак сиромавиот ја цени парата затоа што сам заработува за живот и кога и да снема пари ќе отиде ќе најде некоја работа на ден-два и ќе се снајде, гениј е па може ќе му тргне во животот :)
     
  12. oktavija

    oktavija Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    100
    Не е можно гениј да остане сиромашен, ако остане тогаш не е гениј, а од глупави луѓе бегам понастрана па ако сака и мулти-милијардер на куб нека е тие можат само во проблеми и во незгодни ситуации да те ставаат
     
    На girlinlove му/ѝ се допаѓа ова.
  13. girlinlove

    girlinlove Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    10
    сиромашен гениј :)
     
  14. MonnaSi

    MonnaSi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    536

    Паметен , да не излезе па сеа karma's bitch он со теб за пари хахахха Шала :P
     
  15. Gioia

    Gioia Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    601
    Пол:
    Женски
    Абе сиромашниот чим е гениј ќе смисли нешто па ќе станеме богати! еве не мора ни богати ама за пристоен живот! секогаш би идела на оваа варијанта,идиот кој сака покрај себе? парите нема да ме усреќат ако човекот покрај мене е ѓубре! точка!
     
  16. loly89

    loly89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    74
    Сиромашен гениј
    Идиот е и идиот ќе си умре ! а генијот ако е сиромашен нормално секој почнува од некаде. Ако е гениј има во главата, ќе смисли нешто и ќе успее повеќе од оној што живее 24/7 од буџетот на мама и тато
     
  17. lola-86

    lola-86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    729
    Допаѓања:
    198
    Парите од првиот,а паметот на вториот ;)
     
  18. sanooo

    sanooo Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    6
    нека е сиромашен,ама пометен...ако има памет в глава тогаш е најбогатиот човек на светов!!!
     
  19. anuskaNESTLE

    anuskaNESTLE Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.979
    Допаѓања:
    7.104
    Богат идиот и секако швалериште едно добро :D :D
     
  20. Ulata

    Ulata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    100
    Сиромашен генијј...то шо е паметенн секогаш ќе биди богат...но богатиот идиот ќе ги потроши парите зошто не ги заработил...а нели незаработените пари не болат па брзо се трошат