1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Боди

Дискусија во 'Мода и стил' започната од koritsaki, 1 март 2010.

 1. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  16.792
  Допаѓања:
  96.591
  Пол:
  Женски
  Pred nekoj den najdov na popust bodi vo edna prodavnica vo Bunjakovec za 90 denari..no za zal bese edinstveno. Dali znaete kade na drugo mesto mozam da najdam pamucno bodi?
   
 2. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.693
  Има во Интимо во подрумот во Трговски. 180 се ама вредат парите.Јас си купив 2 и си ги изнаносев и не се ни малце скинати. :)
   
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.878
  Допаѓања:
  60.852
  Пол:
  Женски
  Јас боди си купувам од пазарче си ги перам убаво и гајле немам. Бодите сегде ми се исти некако...Ама најубава работа за у зима :D
   
  На MarchelineAmaru и Alesii им се допаѓа ова.
 4. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.983
  абе јас си купувам од зелено пазарче по 100 и 150 ден.
  а има и во Стружанка и во Винка Виница исто по 150 ден. памучни супер се :D

  и од ноември до мај не ги соблекувам..освен за перење....ептен се згодни :lol: :lol: :lol:
   
  На meggle му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.378
  Допаѓања:
  1.109
  Пол:
  Женски
  Боди Кој го измисли алал нека му е :D Не можам без него, најубава работа за во зима стварно.
   
  На MarchelineAmaru, shushu и lolipop69 им се допаѓа ова.
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.805
  Боди не носам само на лето, затоа што стварно не се издржува. Во другите периоди од годината не го слекувам од на мене. А и колку ми е убаво кога носам хулахопки и сукњичка, па бодито си го закопчувам над хулахопките и цела вечер немам гајле дали ќе ми паднат :lol: :lol:
   
  На MarchelineAmaru, meggle, lolipop69 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.636
  Допаѓања:
  7.143
  Пол:
  Женски
  Задолжителен дел ми е од облеката и не го носам само во лето.Покрај тоа што го носам за да ме топли,некако посредено и посигурно се чувствувам и не морам во секој момент да мислам дали нешто ќе ми се види ако се поднаведнам. :) Носам најобични,од 150 ден,црни.
   
 8. A.srcuska

  A.srcuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  21
  Мразам боди,никогаш не сум носела и никогаш нема ни да носам
   
 9. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.849
  Пол:
  Женски
  :oops: Е јас имам проблем со нив.Висока сум мноогу,183 цм и кога и да облечам боди ме трга,ме стега,дури и најголемиот број ме нервира.Ккао да сум тргната нагоре.Значи ниту едно не ми чини.Ама затоа ак си носам маички од Ерос,се лепат на тело,убав материјал,не се вадат над фармерки,и уживам со такви.А кога бев помала си носев боди,Ама помала ;)
   
 10. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.983
  183 :worried:hock: еееее височка си била.... :)
   
 11. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.849
  Пол:
  Женски
  Ами што мислеше :D Сите во фамилијата ми се високи,морав и јас :lol:
  Некогаш се нервирам порадио тоа ама повеќето си се сакам.Нескромно нели? :oops:
   
 12. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.983
  ако ако убаво е да си се прифатиш таква каква што си :up: и да си се сакаш ;)
   
 13. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.482
  Допаѓања:
  7.535
  Пол:
  Женски
  и јас го имам тој проблем со бодинњата иако не сум 183 хах, и сите ми се мали па не е фер кај да си купиме ние височките бодиња ај некој нека се сети и нас и нека почне да прави и поголеми не е фер, ќе го купам и со едно перење ми е мало се собрало страшноооо, имам само 2-3 бодиња што ми се точни а др така си стојат а имам еен куп што ми биле точни кога сум ги купила и после перењето не ме собираат го имам истото чувство како да ме тегнат :? :? :?
   
 14. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  92
  Јас не можам да се замислам без боди, не функционурам... кога ке почне да се затоплува ептен ми е чудно без нив додека се навикнам.. да можам и летно време би си ги носела.. имам секакви бои, црни, бели, розеви,жолти дури и црвено имам... Исто и јас од пазарче си ги купувам
   
 15. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  98
  Бидито го рачунам како дел од себе, а не како потреба да го облечам :D во интимисимо имас боди докај 200ден се сега ама квалитетни, во стружанка исто така, а и на пазарче како што кажаа сите останати ;)
   
 16. violetblue

  violetblue Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  5.216
  Ех да не беше ова бодито до сега отидоа бубрезите :lol: го носам секој ден, а за излегување зависи ама најчесто не
   
 17. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.776
  Допаѓања:
  25.453
  Пол:
  Женски
  Никогаш не сум носела боди и не планирам да носам понатака.
   
 18. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.513
  Јас без Боди сум никој и ништо ! :lol: Сериозно, мразам ако грбот ми е гол :o :!:
  Иначе на фб имаше една група: Боди - најголем машки непријател! :lol: Сигурно ги мразат тие три копчиња долу :lol:
   
 19. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.206
  Допаѓања:
  41.520
  До пред две години, не носев боди, воопшто. Гол грб, и терај.
  Е ама откако почнаа да ме болат бубрези, ми се јави и инфекција на уринарен тракт - предизвикана од настинка, т.е шетање гола, докторката ми рече - освен терапија со апчиња, да си купиш и боди! :) Смешно или не, ама тоа е...
  Имам три четири, обични, две црни, едно бело, едно црвено и едно така, посексиљаво, како корсет е, ама го носам само кога сум посвечено облечена, зошто е досадно, со врвки, со такви за закопчување од сите три страни :) :lol:

  А групата на Фб, за која и Брајт спомна, ме изнасмеа :) Дечко ми стално ме зеза дека само тоа му пречи во предиграта, губи време на соблекување боди! :)
  Е ама здравјето ми е поважно отколку неговиот кренат пријател :lol: :mrgreen:
   
 20. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.921


  Хахахаха исто .. првиот пат зимава кога ме виде .. и глеа вика .. што по ѓаволите е ова ? :lol: :lol: Иначе носам .. ама коа иам добиено ме стега дека све .. и хулахопки и влошка и боди .. ама што се мора се мора :)