1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Боди

Дискусија во 'Мода и стил' започната од koritsaki, 1 март 2010.

  1. Lovely

    Lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    1.057
    Пол:
    Женски
    Секогаш носам боди, ги имам во сите бои, а најмногу ми се допаѓаат оние чипканите...
    [​IMG]
     
    На karak му/ѝ се допаѓа ова.
  2. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.364
    Допаѓања:
    5.310
    боди носам последниве 3 години и се заразив. првото боди ми беше поклон баш вака чипкано како на сликава. немора да носиш прслуче ни гакички :lol: :lol: , меѓутоа станав фан на бодито. последно време не ги соблакам и поради фактот што на работа како составен дел од униформа ни се црни ролки или бели па си ги заменуваме и со боди со долги ракави во бело и црна комбинација хехех. добар изум е тоа бодито за секоја пригода и за секаде :lol: :lol:
     
  3. nedzma

    nedzma Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    688
    Допаѓања:
    192
    Пол:
    Женски
    Постојано носам боди, носам дури и во лето но само кога имам добиено, си купувам од пазар и не се кој знае колку квалитетни ама добри се :)
     
  4. gossip-girl

    gossip-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    351
    Допаѓања:
    218
    Секогаш, ама баш секогаш имам боди на мене. Се чувствувам некако стегнато :)))
    само 2 месеци во годината не носам, периодот во лето кога е пеколно топло. Имам 5-6 сиво, кафено, кремаво, бело и неколку црни :)
     
  5. Avril.09

    Avril.09 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    892
    Како кажа некоја форумџика: добар изум е бодито :D носам и зиме и преку лето, најмногу црни купувам :)
     

    Прикачени фајлови:

    • 000014387.jpg
      000014387.jpg
      Големина на фајлот:
      15,9 KB
      Прегледи:
      301
  6. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    Нема ништо поудобно од боди,затоа и неможам да си го замислам денот без него :D
     
  7. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.983
    Допаѓања:
    5.727
    Боди почна мајка ми да ме тера да носам , и ја послушам .Сега барем раат сум неморам да се грижам дека кога ќе се наведнам ќе ми се види нешто што нетреба :)
    ми купи во различни бои и сега дури и кеф ми е кога си ги облекувам
    имам : 2 црни , едно бело , едно сиво и едно темнорозево :)
     
  8. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Кога мајка ми ми купи боди си викам што и е на женава се шекнала, што ќе ми е тоа мене си имам и гаќи и маици :tmi: ама кога почнав да го носам заборавив што е тоа маица барем во зимо и есен...абе пери носи..ем ти е топло ем не си ги рекламираш гаќите :D
     
  9. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Боди тоа сум јас...со тешки маkи се разделуваме секоја пролет ;( Жими се многу тешко ми пага кога морам да го оставам..сум правела напори и до доцна пролет да си го носам ама пусто жешко не се трпи :$ Боди рокс бре :rock: алал да му е на оној кој го измислил.
     
  10. lylaby

    lylaby Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    631
    Допаѓања:
    333
    Пол:
    Женски
    значи зимава добив огромна потреба да го стоплам делот околу кичмата и ајде боди да си купам...епа сакав поквалитетно и шетнав по нашиве продавници за долна облека сосе глорија (без лиска да се разбереме)некои маалски.....мн скапи бодињава :o под 1000 тешко имаше ама тие под 1000ка не беа баш баш на квалитет....каде да најдам пристапна цена а памучно топло да е сосе корпи кај градите ..ако знае некој нека пише позз
     
  11. anu6kaa

    anu6kaa Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    429
    Пол:
    Женски
    Порано не ги сакав.. и на сите му се чудев како можат да ги носат.. но сега од мене не го ваѓамм :$ :$ :$ :D :D :D :rofl: :rofl: :rofl:
     
  12. Sanji4ka21

    Sanji4ka21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2010
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    88
    Постојано носам боди и едноставно неможам без него некако не се чувствувам удобно.Само 1 или 2 месеци во годината не го носам,а тоа е летно време кога е многу топло.
     
  13. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.658
    Допаѓања:
    121.706
    Не можам без него :) си го носам од септември до јуни :lol: имам различни бои но најчести црни носам.си ги купувам од пазарче 100,150ден,зависи каде.имам и боди на долги ракави и ептен е супер за зима,плус си го носам и под некоја блуза како додатно затоплување,или ако блузата ми е на кратки ракави бодито одоздола и топ е.имам и боди со кратки ракавчиња и со полуролка. закон работа:)
    само,на машкиот пол не им се баш омилени,
    имаат голем мака додека сфатат од каде да се откопча и тешко им оди :$ :lol:
     
    На ana-banana и maca99 им се допаѓа ова.
  14. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Во последно време без боди не живеам. ПОстојано е на мене, ми праи друштво :lol:
    Неможам да ги поднесам обичните маици така да бодито ми е фејворит и ги исполнува сите мои стандарди. Имам многу бодиЊА (хаха) ии си ги обожаваааам :* :f:
     
  15. spellbound

    spellbound Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    1.482
    Тажна сум..Веќе е топло за боди, а јас толку го засакав ;( :)
     
  16. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Секогаш носам боди освен во лето кога е многу топло. :)
     
  17. Tanjus

    Tanjus Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    70
    Било каде, БОДИ секаде :D :D
     
    На andromaha му/ѝ се допаѓа ова.
  18. bibip

    bibip Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2011
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    101
    Не се делам од него (освен на лето) не можам да ги смислам обичните маици ,само боди му е мајката, :)
     
  19. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Господ здравје да му даде на тој што го измислил навистина практична работа. Не мора да му ја мислиш дали ќе ти се извади од фармерките ем те топли. Ма најдобри другарчиња сме си зимно време :lol:
     
  20. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Леле никаде без мојот најдобар пријател бодито, а на маж ми најголем непријател , но има среќа што не можам да спијам со закопчено боди :lol: . Ги имам на Винка Виница по 150 ден памучни во сите можни бои од црвена, до 2-3 црни, кафеаво, жолто, розе. Оваа зима си купив и ролка боди црна ама душата и ја извадив носејќи. Имам две црвено и црно чипкано танга боди но овие обичните ми се подобри, секако тие ги носам за специјални вечери ;)