1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бодрумска приказна (Сител)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од cresa-jagoda, 8 август 2020.

 1. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.263
  Допаѓања:
  34.540
  Пол:
  Женски
  Од денеска на Сител ТВ започнува нова серија која се вика Бодрумска приказна (Bodrum masali), ќе се емитува сабота и недела од 21:40.
  Во главните ликови се и Ендер од Забрането јаболко и Кадир мажот на Ѓулпери од истоимената серија. Има и уште некои други познати турски актери кои веќе сме ги гледале.

  На линков можете да ја видите видео најавата за новава серија.
  https://sitel.com.mk/bodrumska-prikazna

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Rama, Matea^_^, Mery92 и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.293
  Пол:
  Женски
  Ми се допадна првата епизода вчера.
  Лабава, летна, младалачка серија, таман е за викенд да се емитува.
  Се надевам и понатака интересна ќе е, а не само на почетоков.
   
  На tace73, Rama, poi и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Zahirr

  Zahirr Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2020
  Пораки:
  781
  Допаѓања:
  3.656
  Пол:
  Женски
  Сега ја гледав првата епизода од Бодрумска приказна.. Леле, не можам да ја навикнам :rofl: Со темна коса е скоро црна, со шишики, синхорнизацијата на гласот катастрофа :rofl: барем мене ич не ми е соодветна. Али серијата не е лоша, мислам дека ќе биде убава, ама скроз различна е од таа Ендер од Забрането јаболко.
   
  На Rama, poi, tinka-mace и 3 други им се допаѓа ова.
 4. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.263
  Допаѓања:
  34.540
  Пол:
  Женски
  Мислите ли дека Јилдиз ќе заврши во затвор поради сплетките на тој нејзиниот идиот маж со фондацијата?
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 5. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  15.005
  Допаѓања:
  117.646
  Пол:
  Женски
  Првиве епизоди не ми се нешто вау.Се надевам дека понатаму ќе биде поинтересна.
   
 6. ohlalalala

  ohlalalala Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2018
  Пораки:
  519
  Допаѓања:
  3.292
  Пол:
  Женски
  Vaka na pocetok, interesna e za tepanje vreme.
  A I tipov preubav mi e, smeker, manekenski izgled ima.:inlove:

  Ender kakva e cudna tuka, odvaj ja poznav.
   
  На Rama, princess5 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 7. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.419
  Допаѓања:
  54.708
  Пол:
  Женски
  Ми се допаднаа првите две епизоди.
  Главната глумица Јилдиз, ми е поим за жена и пожртвувана мајка, веднаш го собра семејството на едно место, речиси се самата исчисти и среди се.
  Тој мажот и идиотот, ми е тешко ѓубре, не се грижи воопшто за децата, има швалерка, пропаднаа поради него и изгубија се, а него мува не го лази|(

  Во серијава е прикажано како децата на богатите само уживаат и им е понижување да се дружат со сиромашни, исто им е понижувачки да работат бедна работа, ама Јилдиз убаво ги воспитала нејзините деца и покрај тоа што порано имале многу пари, тие длабоко во себе се скромни.

  @cresa-jagoda Јас мислам дека натаму со тој хотелот ќе има проблеми Јилдиз, нели на нејзино име е, а маж и со швалерката заедно нели подметнуваат да го купи тој човекот и сакат да му го земат на Фајрали, исто и маж и нели перел пари преку нејзината фондација и сигурно ќе се замрсат работите на штета на Јилдиз8)

  Во глобала серијава ми е добра и глумците се добри, е сега гласот не и одговара воопшто, помоќна е како Ендер, ама ако:D
   
  На Gi.ir.ll192, Dream-Girl, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Gi.ir.ll192

  Gi.ir.ll192 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2019
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  756
  Пол:
  Женски
  Синот во приватен живот како се вика? Уф ама е згодеен.
   
 9. Sarence

  Sarence Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2012
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  615
  Alperen Duymaz :inlove:
   
  На Gi.ir.ll192 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 10. Ender Çelebi

  Ender Çelebi Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2020
  Пораки:
  814
  Допаѓања:
  2.936
  Пол:
  Женски
  Serijava e interesna i ponatamu kje bide.
  Pri krajot kje se otkrie deka taa Asli e vsushnost kjerka na Farjali i nekoja Maja od grcija (Yildiz na vremeto poradi taa Maja go ostavila Farjali).Isto taka kje se doznae deka Yildiz bila bremena koga go ostavila Farjali i otishla vo Istanbul so Evren ama abortirala.
   
  На Dream-Girl, tace73, Gi.ir.ll192 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  563
  Допаѓања:
  1.395
  Пол:
  Женски
  Мене засега серијата ми е одлична, модерна приказна, засега заплетите се на место, глумците се млади, убави, Пеперутка и Атеш ми се „симпатии“ :), од девојките Ајше и Су!
   
  На Dream-Girl, Matea^_^ и Gi.ir.ll192 им се допаѓа ова.
 12. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.293
  Пол:
  Женски
  Атеш ми е еден од најубавите турски глумци досега. :inlove: И Пеперутка не е лош, ама Атеш појше ми фаќа око. 8-|
  Интересна ми е серијава за тепање време. :lol:
   
  На TutiFuti, tace73, Gi.ir.ll192 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Gi.ir.ll192

  Gi.ir.ll192 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2019
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  756
  Пол:
  Женски
  На серијата Атеш е прекрасен и си реков ајде да го побарам на инастаграм и се разочарав колку е сменет...
   
  На Matea^_^, cresa-jagoda и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 14. Matea^_^

  Matea^_^ Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2020
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  601
  Пол:
  Женски
  Сега не личи ни малку на Атеш како два различни личности се :|
   
  На Gi.ir.ll192 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Ender Çelebi

  Ender Çelebi Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2020
  Пораки:
  814
  Допаѓања:
  2.936
  Пол:
  Женски
  Dali nekoj znae kade moze da gi gledam ponapred epizodite od serijava na youtube ima samo kratki videa
   
 16. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.293
  Пол:
  Женски
  Никој не ја гледа? :(
  Ја се заразив ептен со серијава, за тепање време перфектна ми е. :tmi:
   
  На tace73 и Ender Çelebi им се допаѓа ова.
 17. Matea^_^

  Matea^_^ Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2020
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  601
  Пол:
  Женски
  Истоо и јас
  Предобра е
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 18. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  563
  Допаѓања:
  1.395
  Пол:
  Женски
  И јас ја гледам, ми се допаѓа што нема премногу глупави настани и реплики, темпото на развој на настаните барем мене ми е потаман. Само пред некоја епизода, многу ја завлачкаа со Јилдиз, кога всушност откри дека маж и ја изневерува. Таа епизода ми беше многу „споропотезна“ :)
  А добри се и со Узај, од толку злобен, го направија дури и малку позитивен, а Алара од почеток беше позитивна, сочуствителна, ама за да и ослободат место на Асли ја „прешифтаа“ :)
  Инаку нешто читав на Сапунко и ми се чини крајот ќе биде малку чуден :(
   
  На Matea^_^ и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 19. Matea^_^

  Matea^_^ Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2020
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  601
  Пол:
  Женски
  На јутуб ми се појави видео 42 последна епизода крај на сезона...
  Ама не верувам дека ќе има друга сезона а баш би сакала

  Гледав нешто од крајот на јутуб но нема цела епизода па не ми беше јасно
  Пиши во спојлер ако сакаш и можеш
   
  На tace73 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 20. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.293
  Пол:
  Женски
  Да толку епизоди е. Уште 2017та завршиле со снимање. :(
   
  На Matea^_^ му/ѝ се допаѓа ова.