1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бодрумска приказна (Сител)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од cresa-jagoda, 8 август 2020.

  1. TutiFuti

    TutiFuti Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    3.468
    Допаѓања:
    33.203
    Пол:
    Женски
    Ја има ли на јутјуб да ја изгледам,викенд од премореност неможам да ја догледам цела.
     
  2. Matea^_^

    Matea^_^ Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2020
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    601
    Пол:
    Женски
    Јас најдов делчиња од епизоди ама цели епизоди немаше
     
    На TutiFuti му/ѝ се допаѓа ова.
  3. TutiFuti

    TutiFuti Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    3.468
    Допаѓања:
    33.203
    Пол:
    Женски
    Пуу баш штета .
    А баш е добра серијава.
     
    На Matea^_^ му/ѝ се допаѓа ова.
  4. tace73

    tace73 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    1.395
    Пол:
    Женски
    Па еве што пишале на Сапунко, баш и не ми е јасно :)
    Bodrum-42.png
     
    На Matea^_^ му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Matea^_^

    Matea^_^ Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2020
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    601
    Пол:
    Женски
    Кога даваат реприза од епизодата од саботата?
     
  6. Ender Çelebi

    Ender Çelebi Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2020
    Пораки:
    814
    Допаѓања:
    2.936
    Пол:
    Женски
    Vo poslednata epizoda ke bide svadbata na Uzum, strinata na Farjali i toj stariot Hajdar. Yildiz i Farjali ke bidat nesto luti izgleda poradi Maya. Koga ke go igraat toa turskoto oro samo mazi sto igraat, sto pagaat na kolena, Yildiz ke sedi na masata i Farjali dodeka igra odednas ke otide do Yildiz i ke padne na kolena pred nea. Yildiz ke stane, ke bide nasmeana i posle ke se pojavi Evren so pistol vo raka, prvo ke saka da go ubie Bora koja isto taka ke bide na svadbata ama posle ke ja vidi Yildiz i Farjali koj e na kolena pred nea i pistolot ke go nasoci kon niv. Bora ke se svrti i ke go vidi ama ke bide docna, Evren veke ke ispuka kursum i ke go pogodi Farjali. Asli ke pocne da vika "tato, tato", site ke otidat kaj Farjali, on uste ke bide na kolena i poleka ke stane, Yildiz ke bide ispanicena on ke padne, site ke bidat okolu nego. Posle ke bidat vo bolnica Asli, Yildiz, Maya, Kelebek site ke placat...Posle Farjali ke ima nekakov son, on ke sedi na klupata vo luna parkot kaj sto se baknaa so Yildiz, posle ke dojde Yildiz ke mu go ostavi sindzirceto so privrzok zvezda...ne mi teknuva bas. Posle ke bide na intenzivna nega Yildiz ke otide kaj nego ke mu zboruva nesto, a Farjali iako spie ke bide kako da ja slusa, ke ja gleda vo son toa sto zboruva...posle ke go pomrdne prstot ili taka nesto. Ke gi gleda Kelebek i Su vo idninata zso nivniot sin... Posle srceto ke mu zastane site doktori ke trcaat, Yildiz, Kelebek, Asli...i ostanatite ke placat nadvor, doktorite ke mu pravat elektrosok nekolku pati i zavrsuva so toa sto mu pravat elektrosok...nema prodolzenie dali umre ili ne ne kazaa nisto. Izgleda trebalo da se snima i 43 ama ne ja snimile od nekoja pricina.
     
    Последна измена: 11 јануари 2021
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  7. tace73

    tace73 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    1.395
    Пол:
    Женски
    И мене така нешто ми „мирисаше“ дека ќе биде. И во други серии имаат слично направено :@
     
  8. Sarence

    Sarence Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2012
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    615
    Завршува измачувањето наречено "Бодрумска приказна" :clap:
     
    На 1234567890111234 му/ѝ се допаѓа ова.