1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Боенки за возрасни

Дискусија во 'Слободно време' започната од Gosh, 3 јуни 2016.

 1. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  2.577
  Допаѓања:
  33.956
  Во последниве години се актуелни боенки за возрасни, кои се наменети за релаксирање после напорниот ден, но и за развивање на креативноста.
  Неколку изданиа можат да се најдат во нашите книжари, по цени од околу 250 - 350 денари. Цената им е оваа оти се печатени и на хартија на која може да се бои и со водени бои.
  Во случај ако веќе ги имате, или пак не можете да си ги приуштите, ќе ја споделам мојата колекција на боенки кои ги имам симнато од интернет како бесплатни примероци, кои можете да си ги испечатите во книжара по сена од околу 2 денари по лист.

  Исто така, би можеле и вие да ги споделувате вашите боенки ( би било пожелно да се тоа самите боенки, без линкови од интернет ).

  И по ваш предлог, може и да си споделите како вие нешто сте обоиле.

  Пријатно боење. :D
   
  Последна измена: 3 јуни 2016
  На Lolo5, Dzevelekova, КикиМаус и 11 други им се допаѓа ова.
 2. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  2.577
  Допаѓања:
  33.956
  0bc019f08f9c39543c5f613055393d56.jpg
   

  Прикачени фајлови:

  На biGirl, КикиМаус, joy1 и 7 други им се допаѓа ова.
 3. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  2.577
  Допаѓања:
  33.956
  asian10.jpg bfb172547179337c69c749b55891d1a9.jpg Abstract-Tree-with-Flower-Patterns.jpg adult-coloring-pages-deer.jpg adult-coloring-pages-elephant.jpg Adult-Coloring-pages-owls.jpg advancedColoringPage2.png asian10.jpg bfb172547179337c69c749b55891d1a9.jpg
   

  Прикачени фајлови:

  Последна измена: 3 јуни 2016
  На КикиМаус, Someonespecial, joy1 и 8 други им се допаѓа ова.
 4. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.685
  Допаѓања:
  14.358
  Пол:
  Женски
  Ова е одлична идеја! Баш ми се направи ќеф сега за боење :lol:
   
  На Someonespecial, Momichka, theowndemon и 4 други им се допаѓа ова.
 5. Lady Phoenix

  Lady Phoenix Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 мај 2015
  Пораки:
  2.033
  Допаѓања:
  58.306
  Пол:
  Женски
  Баш мислев да отворам ваква тема. :)

  Неодамна си ја купив боенката за креативен ум од ТРИ, а успеав да ја обојам само првата страна. :D Немам баш време, а кога имам - немам секогаш инспирација.

  Може да споделуваме и како сме обоиле нешто, ако не е проблем. :)
   
  На Cinderfakinrella, Dzevelekova, mal.ecka и 12 други им се допаѓа ова.
 6. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  2.577
  Допаѓања:
  33.956
  mandala_03.jpg mandala_13.jpg mandala_39.JPG mandala_41.JPG mandala_43.JPG Mandala_Coloring_Pages_A4_01.jpg Printable Rabbit Coloring Pages For Adult www.RealisticColoringPages.com.jpg Printable_Coloring_Pages_For_Adults_Patterns_01.jpg printable-mandala-coloring-pages-adults_210693.jpg realistic-mandala-coloring-page.jpg
   
  На Dzevelekova, КикиМаус, Someonespecial и 3 други им се допаѓа ова.
 7. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  2.577
  Допаѓања:
  33.956
  free-printable-abstract-coloring-y2ygn.jpg GipsyHorses.jpg Hard Flower Coloring Pages-711571.jpg lobo.jpg d3e5a9e8baeeec64a4a93efdb79fc8b7.jpg flow22.jpg creative-coloring-inspirations-printable.jpg
   
  На Dzevelekova, Someonespecial, Arthur и 2 други им се допаѓа ова.
 8. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  2.577
  Допаѓања:
  33.956
  Еве и неколку во пдф формат...
   

  Прикачени фајлови:

  На eliesaab, teteks, Someonespecial и 5 други им се допаѓа ова.
 9. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.567
  Допаѓања:
  80.640
  Пол:
  Женски
  Мене многу ми се интересни и релаксирачки овие боенки.
  До сега си дизајнирав сама некои вакви мотиви за боење, ама ете се прелажав да си ја купам боенката за спокоен ум онака, од мерак. :D
  Не е ништо посебно, единствена предност е хартијата на која е печатена, зашто можам да си бојам и со акварел без да ми се извитка листот, ама сепак мислам дека ќе продолжам сама да си ги цртам шемите за боење на соодветна хартија.

  Повеќе ме релекасира цртањето отколку самото боење, зашто онака на тепка си ги измислувам цртежите, а на крај навистина имам спокоен ум барем неколку часа во текот на денот.
  Ќе споделам нешто од колекцијата кога ќе имам повеќе време. :)
   
  На Someonespecial, Bozica1980, LivingGlam и 7 други им се допаѓа ова.
 10. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.117
  Допаѓања:
  76.370
  Пол:
  Женски
  Јас боев ама тоа беше апликација што ја симнав во телефон. Но нешто почна да ми кочи па ја избришав. Размислував и да купам таква боенка но сеуште не сум купила, а добро би ми дошла. :lol:
   
  На Arthur и Ketchup им се допаѓа ова.
 11. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.169
  Допаѓања:
  177.063
  Пол:
  Женски
  И мене ми се направи кеф за боење. Јас на внук ми му ги боев од досада.
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 12. rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

  rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  4.030
  Пол:
  Женски
  Вчера баш ја видов во книжара боенката за креативен и за спокоен ум и се двоумев дали да ја купам.

  Интересно е и ова за сама да си испринтам.
   
 13. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  4.211
  Допаѓања:
  13.861
  Пол:
  Женски
  А оваа сега што излезе, наше - македонско производство мислам....Каде може да се купи и која е цената дали знаете?
   
 14. rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

  rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  4.030
  Пол:
  Женски
 15. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  2.699
  Допаѓања:
  14.236
  Пол:
  Женски
  Во книжарница Три. Има три различни и цената им е 250 и 350 ден. Може да се бои и со темперни бои, акварел...
  Јас ја имам боенката за спокоен ум. Приметувам како зависно од расположението ги бирам и боите. Некогаш ќе обојам со милион бои, некогаш само со 2. Некогаш се е живо или дречи, некогаш се е смирено со комплементарни тонови. А времето... Ми лета.
   
  На Dzevelekova, Bozica1980, Oxymoron и 3 други им се допаѓа ова.
 16. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.831
  Пол:
  Женски
  Ај вака сега, кој човек што цел ден работи пред компјутер со бројки или пак некоја друга работа што бара максимална концентрација, после напорниот ден на работа, ќе седне да бои и да внимава да не излезе од линија. Абе ќе земам цела боенка ќе ја искинам.
  Сликите што ги постиравте ми предизвикуваат анксиозност... да треба нешто да бојам подолг временски период... нема шанси. Ете го опсесивно-компулсивното во мене, ако знам дека нешто не е дозавршено, а можело ќе ме мачи и цело време ќе мислам на тоа колку треба да добојам. Едно огромно НЕ за овие боенки од мене.... од тие детските може, се што се бои за десет минути :D
  аиии тоа индијката, една година ќе ми треба да ја набојам, ете ова ми дојде на ум ...
   
  На Lolo5, stetoskop, simoncelicius и 2 други им се допаѓа ова.
 17. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.682
  Допаѓања:
  46.940
  Ja pa ic nemam nervi za vakvi cuda. :D
   
  На biGirl и Lella им се допаѓа ова.
 18. Salome

  Salome Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  1.227
  Допаѓања:
  10.293
  Пол:
  Женски
  Прв пат кога слушнав ,,боенка за возрасни'', ми отиде паметот на нешто 18+.:D
  Сега сакам да си ја боенката за спокоен ум.:)
   
  На Nausicaa, Sesil, CameliaMiller и 3 други им се допаѓа ова.
 19. Dgirlll

  Dgirlll Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  953
  Допаѓања:
  7.286
  Пол:
  Женски
  Како да ми беше малце една, јас сите три ги купив :D
   
  На SV1911, Mishela, rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr и 3 други им се допаѓа ова.
 20. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.877
  Допаѓања:
  29.047
  Пол:
  Женски
  Kаква врска има акнсиозност со боенкава ? Нема за излезе индијката да ти нацрта точка на чело :D 8-|
  Може некој го опушта ова наместо читање книга или гледање филм ...
   
  На simoncelicius, joy1 и Роберт 7 им се допаѓа ова.