1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Боење на текстилен материјал

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Спаркл, 24 мај 2021.

 1. Спаркл

  Спаркл Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2015
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво сакам да прашам дали во МК постои фирма/фабрика која бои материјали. Тоест јас имам шара која сакам да ја имам на материјал и потоа од истиот материјал да направам кошули.
  upload_2021-5-24_16-11-0.png
  Еве нешто како оваа кошула, овде се познава дека материјалот е обоен па потоа е шиена кошулата. Дали може нешто вакво да се направи во мк? Доколку некоја од вас работи нешто слично и сака да соработува слободно пишувајте ми бидејќи се работи за поголема количина.