1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Божиќни песни

Дискусија во 'Музика' започната од Kaylie, 30 ноември 2013.

 1. Kaylie

  Kaylie Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2013
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  1.402
  Се ближат Нова година и новогодишни празници, па затоа решив да отворам ваква тема.
  Дали слушате божиќни песни или не? Кои ви се омилени? Дали имате цедиња со нив?
  Мене дефинитивно омилена ми е Shake up Christmas од Train:
  http://www.youtube.com/watch?v=J-8VCL4uSUc
  Еве и некои други песнички:
  http://www.youtube.com/watch?v=TC4hztitRcw

  http://www.youtube.com/watch?v=rOPZoX6ZSnE

  http://www.youtube.com/watch?v=gE8rO-Fa68s
  Едит:И Кока-Кола секоја година имаа многу убави песни на рекламите. :inlove:
   
  На feminium му/ѝ се допаѓа ова.
 2. lovebrazil

  lovebrazil Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  78
 3. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  2.805
  Допаѓања:
  18.795
 4. DanceOnTheRain

  DanceOnTheRain Активен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2013
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  3
 5. SwiFtiE-7330

  SwiFtiE-7330 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2013
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  112
 6. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  55.000
  Пол:
  Женски
  Не знам зошто, ама некако не ги сакам модерниве божиќни песни.
  Јас си имам направено едно цеде што си го пуштам секоја зима, ама на него има песни само од Frank Sinatra, Gene Autry, Burl Ives, Rosemary Clooney, The Beatles...

  Сите ми се многу убави, ама еве една од омилените
  http://www.youtube.com/watch?v=G5oFfy6jzlk

  Иии овој ковер на Битлси :dance:
  http://www.youtube.com/watch?v=llpAhc0jQ98
  Како денсам на оваа песна... :wasntme:
   
  На Kohlensäure, Ketchup и Kaylie им се допаѓа ова.
 7. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.352
  Допаѓања:
  8.472
 8. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.212
  Допаѓања:
  1.289
 9. Nobadys.Perfect

  Nobadys.Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  526
  Пол:
  Женски
  1. Wham! - Last Christmas (омилена дефинитивно :) )
  2. Train - Shake up Christmas
  3. Lily Allen - Somewhere only we know
  4. Britney Spears - My Only Wish (This Year)
   
 10. EMoonlight

  EMoonlight Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  13.815
  Пол:
  Женски
 11. Born.To.Die

  Born.To.Die Активен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2013
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  7
 12. Kaylie

  Kaylie Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2013
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  1.402
 13. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.619
  Допаѓања:
  31.708
  Пол:
  Женски
 14. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.352
  Допаѓања:
  8.472
 15. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.092
 16. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  2.805
  Допаѓања:
  18.795
 17. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.846
 18. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  664
 19. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.352
  Допаѓања:
  8.472
 20. babyblond

  babyblond Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  1.546
  Пол:
  Женски