1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Божиќни филмови (Christmas Movies)

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од VACA, 12 декември 2010.

 1. VACA

  VACA Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  488
  Допаѓања:
  321
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно најубав дел од годината ми е БОЖИЌ ,а со него следуваат и прекрасните божиќни филмчиња :) . Омилен филм во кој владее ваков расположлив дух? Очекувам ваши препораки што е вредно да се изгледа . ;)
   
  На smiley-94 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. MileyCyrus1Fan

  MileyCyrus1Fan Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2010
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  130
  Home Alone :lol:
   
  На MonMon, Cinderfakinrella, aaaaa и 5 други им се допаѓа ова.
 3. VACA

  VACA Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  488
  Допаѓања:
  321
  Пол:
  Женски
  СТАНДАРД :rofl:
   
  На Cinderfakinrella и MileyCyrus1Fan им се допаѓа ова.
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  christmas carol
  Според книгата на Чарлс Дикенс.
  [​IMG]
   
  На Д.Чобанова, Cinderfakinrella, Chocolate.me и 4 други им се допаѓа ова.
 5. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.191
  Допаѓања:
  5.531
  Пол:
  Женски
  Најмногу ја обожавам оваа атмосфера. Надвор ладно, јас дома, завиткана во кебе, пред телевизор, бе грижи, без обврски, си гледам филмови.
  Сега само што ми текнуваат се
  [​IMG]
  Со Џим Гери, како може да не е смешен :rofl:


  и
  [​IMG]
  џуџето :)
   
  На Cinderfakinrella, MarcheloGirl, MartinaSk и 3 други им се допаѓа ова.
 6. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Snow day..
  [​IMG]
  Jingle all the way...
  [​IMG]
  The polar express Го обожаваам!!!!!!! :inlove:
  [​IMG]
  А christmas carol..Има прекрасна приказна..има ваква и книга ;)
  [​IMG]
   
  На joy1, Cinderfakinrella, okcenzi и 4 други им се допаѓа ова.
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  ^ Полар Експрес ми е преубав :inlove:
  Лошиот Дедо Мраз [Bad Santa]
  [​IMG]
   
  На Cinderfakinrella, VACA, OzzyAngel и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.075
  Допаѓања:
  56.307
  Пол:
  Женски
  Моите омилени:
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  На Cinderfakinrella, VACA и aNy-to им се допаѓа ова.
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Додека ти спиеше
  [​IMG]
   
  На Umbrella22, Anja98, VACA и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. specificone

  specificone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  539
  Допаѓања:
  836
  Snow day се сеќавам како помалечка ми беше омилен.
  Некој ден ќе си го симнам од интернет и пак ќе си го гледам.
  Ми буди толку спомени.
   
  На Kohlensäure и VACA им се допаѓа ова.
 11. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  251
  Снежната Кралица отсекогаш ми бил омилен.
  [​IMG]
   
  На Cinderfakinrella, inna89, Chocolate.me и 2 други им се допаѓа ова.
 12. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Се извинувам за оф топик, ама морам да прашам - Од каде го симна? Или од каде планираш да го симнеш? Зошто на замунда го има само со бугарско аудио, а на други страни не можев воопшто да го најдам...
   
 13. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  Oбожавам да гледам ова време божиќни филмчиња.....
  :D :) Ми ја зголемува предновогодишната еуфорија! Обожавам Божиќ,Коледе-леде, Бадник и тако даље...
  Mixed nuts :lol:

  All I Want for Christmas
  :)
   
  На VACA му/ѝ се допаѓа ова.
 14. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
   
  На VACA му/ѝ се допаѓа ова.
 15. S-A-N-D-R-A

  S-A-N-D-R-A Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  13
  Santa Claus има 2 дела :)
   

  Прикачени фајлови:

  • SantaBaby_Poster.jpg
   SantaBaby_Poster.jpg
   Големина на фајлот:
   50,7 KB
   Прегледи:
   374
  • santa.jpg
   santa.jpg
   Големина на фајлот:
   21,9 KB
   Прегледи:
   375
  На VACA му/ѝ се допаѓа ова.
 16. unique.lady

  unique.lady Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  69
  Сам дома сите дела се супер
   
  На VACA му/ѝ се допаѓа ова.
 17. LittleMissSunshine

  LittleMissSunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  22
  Мојот омилен :inlove:
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На bicycle, candy.cane, Kohlensäure и 3 други им се допаѓа ова.
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  А дали се сеќавате на еден Божиќен филм со две кучиња и едно семејство. Едното куче е пудлица и е така ептен префинето, а другово е обично улично и на почетокот ептен нема да се погодуваат дома двеве. Пудлицава ептен педантна ќе биде, а другово само бељи ќе прави па женава ќе се кара со маж и‘ за тоа... не ми текнува сега баш точно како беше, знам дека мажов ќе биде на деловен пат, па ќе им недостига на децава... и нешто при крај на филмот има една сцена каде уличново куче ќе ги заштити мајкава и децава од волк.
  Ај нека се најде некој фин да ме потсети како се викаше филмов?
   
  На viki44e му/ѝ се допаѓа ова.
 19. specificone

  specificone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  539
  Допаѓања:
  836
  Добро што го видов коментаров, ќе заборавев да го симнам филмов.
  Најверојатно од Торент, ќе го натерам брат ми да ми го симни :lol:
   
 20. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  дали има некој со ричард гир божиќен? да не барам сега по интернет... плииииис??