Боите во вашиот плакар

Дискусија во 'Мода и стил' започната од jasmin, 20 ноември 2009.

 1. aquafortune

  aquafortune Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2010
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  23
  Сите бои ги има,но доминираат кафената,сива и црната.
  Си ги обожувам парчињата облека со тиркизна,жолта,љиљакова и зелена боја. 8) :)
   
 2. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.849
  Црна, сива, бела, сина..
   
 3. slobodka

  slobodka Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  2.670
  Пол:
  Женски
  Белата боја преовладува ама малку претерав со нејзе па сега гледам да купам и нешто друго како на пример црно, црвено или љиљаково.Други бои послабо облекувам.
   
 4. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.729
  Допаѓања:
  7.635
  Сите бои ги имам , освен кафена. Во зима носам црно , сиво , темно плаво , темно зелено , темно црвено , лилјаково , тиркизно :) А во лето се ~ :)
   
 5. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  660
  Ги има темнозелената, маслинестата, кафеавата, сивата, црната...
  Има и црвени и темно виолетови парчиња облека.
   
 6. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.560
  Пол:
  Женски
  Речиси сите бои ги има особено летните алишта ми се во светли бои, но преовладуваат: бела (мојата омилена :D ) сива, црна сина...
   
 7. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.006
  црна, сива , розеваа...
   
 8. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.822
  виолетова црна сина розева
  сите бои ги има :)
   
 9. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  693
  Допаѓања:
  238
  Има од секоја боја по малку. Но претежно бела, црна, виолетова.И имам “забрана“ од мајка ми ако пак купам нешто црно. Ќе ми го исфрли оти само црно сум купувала и сум била како гробар. Млади луѓе носеле повесели алишта :@
   
 10. sanaqualia

  sanaqualia Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2010
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  31
  Кога ќе ги извадам зимските алишта во плакар сваќам дека секоја втора блуза ми е или сива или виолетова :D .....изгледа сум претерала овие години со купување облека во тие две бои. Се наоѓа и по нешто бело, кафено, плаво, ама црвено кај мене нема ни за лек, ништо буквално (ич не ја сакам црвената, ни за лето ни за зима).
  Во летната гардероба ми преовладува бело, небесно плаво, тиркизно плаво, розе, виолетово, како пастелни така и појаки тонови.
   
 11. violinistka

  violinistka Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2010
  Пораки:
  334
  Допаѓања:
  149
  Чекај да погледнам :D
  Претежно цревена,јако розева,по нешто црно,бело..
  А во зима,најмногу сиво.
   
 12. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.567
  Допаѓања:
  3.150
  Пол:
  Женски
  Најмногу црна,сива и лилакова, и црвената се наоѓа чат пат

  Немам ништо жолто,кафеаво, портокалово
   
 13. praski4e

  praski4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  272
  Пол:
  Женски
  Kај мене најмногу преовладуваат зимно време кафената,црната а во последно време и сивата боја и по некое парче со лилакова боја,црвена а во лето најмногу тиркизна,бела,тегет,црвена=морнарска комбинација.
   
 14. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.293
  Црно, тиркизно, кафено и тегет.....не сакам светли бои, многу ретко ги носам. Од мајка ми имам забрана за купување на облека во темни бои :lol:
   
 15. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  877
  Пол:
  Женски
  сива, плава, кафена, виолетова..
  а летно си е друга прича :)
   
 16. duplo.a

  duplo.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2010
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  7
  Највише кремасто, кафеаво, маслинасто зелено, сиво, а поретко лила, бордо и секако по нешто црно :)
   
 17. easyyyyy

  easyyyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  173
  најмногу црна и црвенA,после...розева..маслинеста...крем...бела... :wasntme:
   
 18. sonuvacka

  sonuvacka Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2010
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  32
  црно па се невиди :)
   
 19. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.697
  Допаѓања:
  9.139
  Пол:
  Женски
  Кај мене има само црна, сива и по малку лилјакова :)
   
 20. SweetCandy

  SweetCandy Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  20
  Ауфф Сонувачка :D баш црно па се невиди. :) Претежно владее црната боја,мада знае да залета и некое сино,зелено,розево парче облека.Како сум расположена во моментот кога купувам така одбирам и бои :D