1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Боите на ѕидовите во домот!

Дискусија во 'Дом' започната од Minnie93, 12 февруари 2011.

 1. Minnie93

  Minnie93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  50
  Ве молам кажете ми која боја највеќе одговара со зелената за на ѕидот..... навистина не знам како да си ги обојам ѕидовите на мојата соба.... чекам ваши мислења..
   
 2. AngelGirl

  AngelGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  78
  Зелената може да се комбинира со повеке бои но мене најмногу ми се допаѓаат комбинации како : зелена и протокалова, зелена и жолта , зелена и плава но боите да бидат исклучително јаки . Јас би избрала во зависност од мебелот во собата. Мојата соба е зелено , плаво и жолто ;) .
   
  На Dulceee му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Minnie93

  Minnie93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  50
  па мебелот ми е со зелено (нема многу) и бело по класичен е и сега не знам а сакам да ми биде убаво.... ама има проблем што не ја сакам жолтата боја а и портокаловата не ми се допаѓа многу..... за за тоа со плаво нз не ми текнало... но да не испадне премногу ,,ладна,, соба со зелено и плаво
   
 4. AngelGirl

  AngelGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  78
  Па можеби само палво-зелено би било малку ладно :?: кај мене во собата мислам дека целата топлина ја дава жолтата и затоа не изгеда ладно. Еве еден линк можеби ке добиеш инспирација http://www.kafepauza.mk/art-i-dizajn/60 ... rski-sobi/
   
 5. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  За бојадисување на ѕидови, комбинација од зелена и жолта, или зелена и портокалова - не ми се допаѓа. Убава комбинација е зелена и розева, ама можеби ќе делува малку бебешки. Другарка ми ја има направено собата цела зелена, со тоа што двата ѕидови и се потемна нијанса, а другите два посветла. Искомбинирани и се еден спроти друг, а плафонот е бел. Баш убаво изгледа и не делува воопшто ладно. После можеш со мебелот, тепихот и постелнините да внесеш малку топлина и да разбиеш монотонија :)
   
 6. Minnie93

  Minnie93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  50
  не ми текнало да направам така со потемна и посветла зелена добра идеа.....
   
 7. Minnie93

  Minnie93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  50
  благодарам многу.... само сега уште повеќе се двумам.... :^) :^) :?:
   
 8. Maat

  Maat Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2011
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  13
  Зелена во комбинација со сина, бела или со кафеава е многу добра комбинација :)
   
 9. Minnie93

  Minnie93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  50
  со кафеава??? малку ми е чудна комбинацијата..... ај стави слика ако најдеш
   
 10. Maat

  Maat Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2011
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  13
  Мене вака уредените соби ми се преубави :) :) :)
   

  Прикачени фајлови:

  На PePPa му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Minnie93

  Minnie93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  50
  не е лоша комбинацијата со кафено но нема да ми одговара со мебелот во мојата соба.... :( :( :(
   
 12. firequeenn

  firequeenn Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  5.916
  Една колешка на мајка ми и кажуваше дека во трпезаријата каде што јадиме требало ѕидовите да бидат во црвена боја за да ни се зголемел апетитот, да сме јаделе повеќе посебно јас . За еден месец мајка ми го убеди татко ми да наместиме црвени тапети во трпезаријата , ни се отвори апетитот , дали е од побавите јадења или од тапетите незнам :D
   
 13. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.990
  Пол:
  Женски
  Пробај со виолетова мн. убава испаѓа...Мене ми е така.Едниот ѕид ми е зелен,еден виолетов,и еден ѕид ми е во риги зелено-виолетово. :)
   
  На faye и Minnie93 им се допаѓа ова.
 14. Minnie93

  Minnie93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  50
  мислам дека ке ми се допадне но сакам посветла зелена дали е така подобро или........
   
 15. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.990
  Пол:
  Женски
  Па не знам,мене зелената не ми е баш светла така јарка,така ми иде накај тиркизна ама не е баш поточно ваква некако:
  [​IMG]
  Таа што е 66FF99
   
  На Minnie93 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Legadema

  Legadema Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  279
  Допаѓања:
  490
  Пол:
  Женски
  ти пределагам праска боја нешто меѓу жолта и портокалова интересна е и топла, ние оваа година сме во сино и некако ни е темно и ладно во собит, само спалната за спиење ни е погодина,летово здравје во праска ќе кречиме
   
 17. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.961
  Пол:
  Женски
  Кај мене сите ѕидови се во светло розова боја, ми се допаѓа затоа што не е премногу силна и ги одмара очите од една страна, и не е досадно бела од друга.
   
  На Minnie93 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  632
  Кај нас во дневната еден поголем дел од ѕидовите се во праска боја и во ходникот еден ѕид што е празен, спроти плакарот исто така е во праска боја.
   
 19. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Кај нас сите ѕидови се бели :D , патем ми се допаѓа идејата за виолетово зелено а и убаво би било зелено со праска боја :)
   
 20. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.642
  Кај нас дневната е светло розова со праскова боја , а кујната е кремаста :) Спалната е сина,купатилото е сино :)